Góly: 35. T. Pekhart, 43. L. Loučka, 81. K. Piták

Červené karty:
74. V. Baránek

Střely na branku: :; Střely mimo: :; Rohové kopy: :
Počet diváků: 3 190 (21 % z kapacity 15 123)

Pěkné odpoledne, vítejte u sledování on-line reportáže ze zápasu mezi domácím Baníkem Ostrava a Jabloncem. Utkání má výkop v 17:00.

Pro obě mužstva je dosavadní postavení v tabulce zklamáním. O něco spokojenější mohou být hosté, kteří se po nevydařeném úvodu ligy zvedají a momentálně drží šestou příčku. Baník je zatím až třináctý, navíc má stejně bodů, jako předposlední Ústí nad Labem. Dnes má ale šanci navázat na poslední vítězné domácí utkání a vzdálit se sestupovým příčkám.

Zatímco jablonecká sestava je očekávaná, ostravský trenér Koubek překvapil zařazením mladíka Vrťa. Ten zatím v sezoně nastoupil jen jednou, když v osmém kole odehrál posledních pět minut zápasu s Libercem.

1

Začal první poločas utkání Ostrava - Jablonec
Jako první se míče dotkli útočníci Jablonce Lafata s Pekhartem.

Frejlach
69. min Hušbauer o hráči
Vrťo
55. min Fantiš o hráči

Piták
90. min Huber o hráči
J. Kovařík
15 Loučka
Loučka
Vošahlík
85. min Haurdič o hráči
21 Lafata
Lafata
90. min Eliáš o hráči
11 Pekhart
Pekhart

Rozhodčí: Hrubeš - Kovařík, Štěrba
Počet diváků: 3 190

1

Hosté se pokusili hned v úvodu zaútočit, na pas Kovaříka z hloubi pole si nabíhal za obránce Piták. Do bezpečí ale míč odhlavičkoval Neuwirth.

3

A Jablonec měl i první velkou šanci. Zaváhání Neuwirtha na pravé straně využil Jablonský, přihrávku pod sebe ale nasměroval jen do bránícího ostravského hráče. Po následné střele Loučky zahrávali hosté roh, po kterém Lafata otřel svou hlavičku o břevno!

4

Baník se snaží vzpamatovat z úvodního náporu Jablonce a tlačí se na polovinu soupeře. Zatím ale trochu vázne kombinace.

6

Jablonec už opět hraje na polovině soupeře, po průniku Kovaříka musel míč odkopávat Bolf a hosté zahrávají další roh...

7

...ten se ale ostravské obraně podařilo nadvakrát odvrátit.

9

Za obranu Jablonce si na dlouhý pas zabíhal útočník Vrťo, ale zkušený stoper Pavlík si počkal a tělem soupeře odstavil od míče.

10

Hodně prostoru teď dostal na levé straně Piták, centrem hledal před brankou Pekharta. Před ním ale dokázal dobře zasáhnout Bolf.

11

Varadi u pravého rohového praporku ještě dokázal zpracovat nepřesnou přihrávku Marka napříč hřištěm, pak ale špatně přihrál Řezníkovi.

12

Lukeš hledal Varadiho dlouhým nákopem za obranu, brankář Špit ale situaci přečetl a pro míč si včas doběhl.

13

Velký závar před brankou hostí. Lukeš nejprve pěkným centrem hledal na penaltě Vrťa, který ale ve skluzu nedokázal ideálně zpracovat. Míč se ale odrazil k Zeherovi, který nacentroval na zadní tyč, odkud míč vracel pod sebe Varadi. Celou akci zakončil Frejlach střelou vysoko nad.

15

Žlutou kartu dostal Petr Zábojník (Jablonec)
Zábojník sestřelil těsně před šestnáctkou rozeběhnutého Varadiho, Ostrava bude zahrávat přímý kop z nebezpečné vzdálenosti.

16

Ostrava bude kopat penaltu! Kovařík chytil za dres Varadiho, který už by jinak zůstal sám před Špitem.

16

Žlutou kartu dostal Jan Kovařík (Jablonec)

17

Fernando Neves (Ostrava) proměnil pokutový kop. Ostrava - Jablonec 1:0
Neves zahrál penaltu parádně, lehkým dloubnutím poslal míč doprostřed branky, zatímco Špit skočil na levou stranu.

19

Frejlach zastavil šlapákem na polovině soupeře Loučku, karetnímu postihu ale unikl.

21

Před Pekhartem uklidil na malém vápně míč do autu Neuwirth, Zábojník pak dlouhým autem hledal v pokutovém území Pitáka. Ten chtěl trefit míč nůžkami, ale v poslední chvíli si to rozmyslel a míč tak v klidu odkopl Řezník.

22

Piták centrem přihrál do vápna Pekhartovi, který se pokusil projít mezi dvěma protihráči. Neudržel ale rovnováhu, upadl a tázavě se díval na rozhodčího, jestli odpíská penaltu. To se ale nestalo.

24

Jablonečtí se po obdržené brance zatím nemohou dostat zpátky do tempa. Obránci místo přihrávek nakrátko hledají Pekharta nakopávanými míči, které ale většinou končí v moci domácích obránců.

25

Žlutou kartu dostal Jan Vošahlík (Jablonec)

26

Lukeš zkoušel mezi dvěma obránci vysunout Zehera, kterému ale nevyšel krok. Kdyby míč zpracoval, šel by sám na Špita, takhle ale brankář Jablonce míč v poklidu sebral ze země.

27

Po centru z pravé strany přiťukl Piták ve vápně míč hlavou Lafatovi, který napodruhé překonal Baránka. Rozhodčí ale už předtím mával ofsajd, takže branka neplatí.

29

Ofsajd i na druhé straně, po centru Vrťa se v něm zapomněl ostravský útočník Zeher.

30

Před Lafatou se otevřel prostor a jablonecký útočník se toho rozhodl využít. Na nic nečekal a z osmadvaceti metrů vyslal povedenou střelu, která jen o kousek minula Baránkovu branku.

32

Jabloneckým dál chybí větší přesnost. Když už se teď Pavlíkovi podařilo dlouhým nákopem najít na pravé straně Zábojníka, zastavil akci sám Zábojník hodně nepovedeným centrem.

34

Sporný moment v šestnáctce Jablonce. Do šance se přes Kovaříka dral Zeher, s hostujícím obráncem se navzájem lehce postrčili. V momentě, kdy se Zeher dostal k míči, mu ale rozhodčí odpískal útočný faul.

35

Tomáš Pekhart (Jablonec) vstřelil gól. Ostrava - Jablonec 1:1
Jablonec vyrovnává po vydařené akci! Piták roztáhl hru na levou stranu ke Kovaříkovi, který nacentroval do vápna na Pekharta. Ten se odtrhl od Nevese a přesnou hlavičkou k tyči překonal Baránka.

37

Žlutou kartu dostal Pavel Drsek (Jablonec)
Drsek vidí kartu za to, že rukou zastavil centr Řezníka, který už směřoval do vápna.

38

Následnou standardku rozherál Lukeš na volného Frejlacha, kterému se ale střela nepovedla.

38

Žlutou kartu dostal Radim Řezník (Ostrava)
Řezník zastavil unikajícího Jablonského a právem vidí žlutou kartu.

40

Varadiho centr do šestnáctky zblokoval Jablonský, Ostrava bude kopat roh.

41

Zeher si ve snaze hlavičkovat na Špitovu branku pomohl faulem.

41

Perfektní přihrávku Pitáka z poloviny hřiště dosprintoval u rohového praporku Jablonský, centr před branku ale přes Řezníka neprotlačil.

43

Luboš Loučka (Jablonec) vstřelil gól. Ostrava - Jablonec 1:2
Jablonec otáčí zápas po krásné Loučkově střele! Jablonecký záložník obešel dva hráče Baníku, pak si míč před šestnáctkou zasekl, zbavil se tak dotírajícího Marka a technickou ranou do horního rohu branky nedal Baránkovi šanci.

45

Hráči Baníku působí po gólu dost zaskočeně, vypadá to, že hosté už poločas dohrají s míčem na kopačkách.

45

Rozhodčí přidá ještě jednu minutu.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:2

45

Sledujeme zatím kvalitní zápas, ve kterém Jablonec po prvním poločase zaslouženě vede. Jako první sice skóroval Baník, když Neves panenkovským dloubákem proměnil penaltu, hosté si ale dokázali v závěru poločasu vytvořit tlak, ze kterého vytěžili dvě pěkné branky.

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Ostrava - Jablonec

46

Baník zkusil zaútočit hned po výkopu, po Neuwirthově pasu si ale Řezník na pravé straně pomohl faulem.

47

Loučka centrem z pravé strany přesně našel ve vápně Pekharta, který si míč nohou stáhl ze vzduchu, ale pak ho o něj připravil pozorný Neuwirth.

49

Jablonečtí dál mají míč pod kontrolou, Baník se zatím ve druhé půli do hry moc nedostal.

51

Po zákroku Pavlíka na Frejlacha kopal Lukeš přímý kop z levé strany, Špit si ale pro míč došel a schoval ho v náručí.

52

Nedorozumění v ostravské obraně. Neuwirth poslal Baránkovi hodně nepřesnou malou domů, kterou musel brankář Baníku dostihnout před rozeběhnutým Pekhartem a odkopnout na poslední chvíli do autu.

53

Před pokutovým územím Jablonce se dostal k míči v nadějné pozici Varadi, ale míč mu odskočil a ostravský útočník ho poslal jen do rohu hřiště.

54

V posledních minutách se hraje převážně ve středu hřiště. Žádnou šanci jsme zatím ve druhém poločase neviděli.

55

Střídání Ostrava: ze hřiště odešel Tomáš Vrťo, nahradil ho Antonín Fantiš
Vrťo nebyl moc vidět, nahrazuje ho další mladík Fantiš.

57

Po Jablonského vhazování z levé strany se k míči snažil ve vápně protlačit Pekhart, Bolf ho ale tentokrát bezpečně uhlídal.

59

Neves se pustil do sóla, ale na polovině hřiště ztratil míč. Jablonečtí toho nevyužili, Loučka místo rychlého přenesení hry přihrával dozadu a domácí se stihli vrátit.

60

Ve druhém poločase je odehráno čtvrt hodiny, ale střelu na branku jsme ještě neviděli ani jednu. Oproti první půli se na hru dívá mnohem hůř.

62

Počet diváků 3 190 (21 % z kapacity 15 123)

63

Pekhart se protáhl z levé strany do vápna, zkoušel přihrát pod sebe, ale přes Řezníka míč nedostal. Jablonec bude kopat roh.

64

Z něj žádné nebezpečí pro branku Baránka nepřišlo.

65

K odvážnému průniku se odhodlal ostravský stoper Neuwirth. Proběhl až k hranici soupeřovy šestnáctky, kde ho čistým skluzem zastavil Piták.

66

Konečně trochu vzrušení. Po zpětné přihrávce z pravé strany si udělal před šestnáctkou prostor Zeher, vystřelil na vzdálenější tyč a jeho rána minula branku zhruba o metr. Jednalo se o první střelu ve druhém poločase.

68

Neves zakombinoval před jabloneckým vápnem s Frejlachem, který pak centroval do šestnáctky, kde hlavičkoval právě Neves. V souboji s Vošahlíkem si pomohl rukou a rozhodčí mu odpískal faul.

69

Žlutou kartu dostal Fernando Neves (Ostrava)

69

Střídání Ostrava: ze hřiště odešel Tomáš Frejlach, nahradil ho Josef Hušbauer

70

Hra je po závaru v šestnáctce Jablonce znovu přerušena. Tentokrát proto, že pomezní rozhodčí mával Neuwirthovi ofsajd.

70

V kotli domácích fanoušků hoří světlice, jinak je ale na stadionu klid. Bohužel to stále platí i o dění na hřišti.

71

Pekhart se hodně diví a rozhazuje rukama, přál si, aby rozhodčí po jeho souboji s Neuwirthem pískl penaltu. To se ale nestalo.

73

Po centru Kovaříka z pravé strany přišla z ničeho nic obrovská šance Jablonce. Pekharta totiž nechali domácí obránci na zadní tyči zcela volného a měli velké štěstí, že jablonecký útočník ve vyložené příležitosti branku překopl.

74
Červená karta

Červenou kartu dostal Vít Baránek (Ostrava)
Aktivní Pekhart vystihl rozherváku, pak si předkopl míč, unikl obráncům a řítil se sám na Baránka. Ten ho ještě před šestnáctkou zkosil a viděl oprávněnou červenou kartu. Baník bude dohrávat v deseti.

76

Střídání Ostrava: ze hřiště odešel Antonín Fantiš, nahradil ho Michal Daněk
Mladík Fantiš se na hřišti moc neohřál, musel přepustit místo náhradnímu gólmanovi.

78

Dál se hraje na polovině Baníku. Zatím to nevypadá, že by domácí ještě v oslabení našli síly na zvrat nebo alespoň na vyrovnání.

79

A znovu Pekhart. Po patičce Lafaty už stál sám před Daňkem, tentokrát ale v jasném ofsajdu, což rozhodčí nepřehlédl.

80

Lukeš rozherál přímý kop ze třiceti metrů centrem do vápna, kde míč vyboxoval do bezpečí gólman Špit. Přitom ještě stihl zbourat Nevese, který se těžce zvedal ze země, nakonec ale bude pokračovat ve hře.

81

Karel Piták (Jablonec) vstřelil gól. Ostrava - Jablonec 1:3
Jablonec střílí další nádherný gól a zdá se, že je rozhodnuto. Piták dostal od obránců spoustu prostoru, z osmadvaceti metrů napřáhl a trefil se přesně do horního rohu.

83

Na plochu vběhl jeden z diváků, pobíhal po hřišti a chvíli trvalo, než se ho pořadatelům podařilo zadržet.

85

Střídání Jablonec: ze hřiště odešel Jan Vošahlík, nahradil ho Anes Haurdič

86

Je vidět, že Baník už těžko hledá síly k tomu, aby se pokusil ohrozit branku Jablonce. Teď se sice snažil stříleným centrem procpat míč do vápna Lukeš, ale obrana hostí bez problémů odvrátila.

88

Další centr Lukeše z pravé strany stáhl ze vzduchu brankář Špit. Zápas se teď už opravdu jen dohrává.

89

Haurdič zatáhl míč po pravé straně, ale pak poslal nepřesný centr do míst, kde nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.

90

Lafatův pokus o uvolnění Haurdiče zastavil zdvižený praporek rozhodčího a odpískaný ofsajd.

90

Střídání Jablonec: ze hřiště odešel David Lafata, nahradil ho Pavel Eliáš

90

Rozhodčí nastavuje tři minuty.

90

Velká šance Baníku na snížení. Zeher využil volného prostoru na pravé straně, utekl obráncům a šel sám na Špita. Z hranice šestnáctky střílel přesně ke vzdálenější tyči, ale Špit pěkným zákrokem míč vytěsnil mimo branku.