Góly: 13. P. Švancara (pen.), 79. L. Volešák, 89. R. Szmek

74. P. Švancara
29. L. Jarolím, 67. B. Vomáčka

Střely na branku: :; Střely mimo: :; Rohové kopy: :
Počet diváků: 6 951 (86 % z kapacity 8 121)

Pěkné odpoledne při sledování on-line reportáže fotbalového utkání Slovácko - Slavia. Průběh zápasu, který začíná v 18:15, sledujeme minutu po minutě.

Přestože se Slavii v poslední době nedaří, na Slovácku se čeká nejvyšší návštěva v dosavadním průběhu sezony. Na malém stadionku by se mohlo tísnit přes sedm tisíc fanoušků.

Slavia v pondělí prohrála derby se Spartou, možná i proto má na několika postech změny v sestavě. V základní jedenáctce nejsou Trapp, Koreš a Jaroslav Černý, místo kterých dal trenér Jarolím šanci Vomáčkovi, Jandovi a Dembélému.

Hráči už vchází na trávník, utkání za malou chvíli začne.

o hráči
84. min Kubáň o hráči
o hráči
88. min Szmek o hráči
Nestorovski
o hráči
59. min Ondřejka o hráči

o hráči
70. min Belaid o hráči
Jarolím
o hráči
77. min Ragued o hráči
Dembélé
o hráči
62. min J. Černý o hráči

1

První útočná snaha Slavii nevyšla. Zkoušela to středem hřiště, ale přihrávka na Vyhnala prošla až k brankáři Filipkovi.

2

Hostující stoper Vomáčka pokazil rozehrávku. Slovácko jeho přihrávku vystihlo, ale slávisté dokázali zaváhání rychle napravit a dostali se zpátky k míči.

3

Slavia bude po faulu na Vyhnala zahrávat přímý volný kop od pravé postranní čáry.

3

Hosté standardní situaci rozehráli rychle, aby se Slovácko nestihlo v obraně zformovat. K míči se pár metrů před pokutovým územím dostal Černý, jehož střela skončila vysoko nad.

4

Útočnou snahu Slovácka utnul ofsajd Fujerika.

5

A další ofsajd pro domácí. Proti pravidlům se provinila hned čtveřice hráčů.

6

Čelůstkovi vůbec nevyšla střela, o kterou se pokusil po rychlém útoku Slavie po levé straně. Bránu neohrozil.

7

Po pokažené střele se slávistickému obránci Čelůstkovi nepovedl ani centr, který skončil mimo hrací plochu.

8

První ofsajd i na straně Slavie, stál v něm Kisel.

9

Hosté bez problémů odvrátili rohový kop.

11

Pěkná kombinace hostů. Kisel pěkně uvolnil Černého, jemuž nevyšla přihrávka do pokutového území. Šťastně se k němu ještě míč vrátil, ale odrazil se mimo hrací plochu.

12

Po ruce Koubského bude Slovácko zahrávat penaltu!

13

Petr Švancara (Slovácko) proměnil pokutový kop. Slovácko - Slavia 1:0
Brankář Vaniak skočil na pravou stranu, Švancara poslal míč na druhou stranu. Slovácko vede!

14

Nejdřív Dembélé a po něm Černý s Kiselem stříleli na bránu Slovácka, ale všichni své momenty zkazili. Ani jednou míč neprošel až k brankáři Filipkovi.

15

Centr z rohového kopu chytil domácí gólman Filipko.

16

Hra se musí přerušit, protože na hrací ploše jsou dva míče.

17

Slávista Koubský zahrál svým spoluhráčům a fanouškům na nervy, když před dotírajícími hráči Slovácka přihrál brankáři Vaniakovi, který situaci nakonec vyřešil odkopem.

19

Volešák rozehrál rohový kop, ale domácí Slavii neohrozili. Hosté totiž bez problémů dostali míč z pokutového území.

20

Moc pěkná klička Čelůstky, který se tak u pravé postranní čáry uvolnil k centru před bránu. Míč ovšem jen proletěl pokutovým územím.

22

Brankář Filipko zachránil Slovácko od srovnání. Střela Jarolíma k pravé tyči už směřovala do branky, ale domácí brankář míč zastavil na brankové čáře.

25

Slavia se žene za vyrovnáním, ale zatím je hodně nepřesná. Centr z pravé strany proletěl přes tři slávisty až ke Kiselovi, jemuž ale rána vůbec nevyšla.

26

Hostující Černý zabojoval, zachránil už skoro ztracený míč a protáhl se do pokutového území, kde nahrál nabíhajícímu Jandovi. Ten vystřelil mimo bránu i proto, že byl v těžkém úhlu.

28

Hosté rozbili útok Slovácka a šli do rychlého protiútoku - Černý pak vybojoval u rohového praporku alespoň aut. Přestože následně Čelůstka hodil míč až do pokutového území, nic z toho pro Slavii nebylo.

29
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Lukáš Jarolím (Slavia)
za taktický faul při rychlém útoku Slovácka.

31

Slovácký Švancara ukličkoval hostující obránce. Už se zdálo, že z toho bude pro jeho tým šance, ale slávisté se nakonec ubránili.

32

Slovácko se z rohového kopu dostalo do slušné šance. V pokutovém území hlavičkoval Košút, ale poslal míč těsně nad bránu.

35

Hra se trochu uklidnila, obě mužstva své útočné akce končí obvykle maximálně před vápnem soupeře.

36

Z asi osmnácti metrů pálil slávista Dembélé. Razanci střela měla, ale mířila přesně doprostřed, kde stál brankář Filipko.

38

A další střela hostujícího Dembélého. Tentokrát napřáhl z asi pětadvaceti metrů, míč mířící k pravé tyči vyrazil gólman Filipko.

40

Slavia je v posledních minutách lepší. Do velkých šancí se ale nedostává.

42

Kiselova hlavička skončila nad brankou Slovácka.

44

Domácí zastavili útok Slavie a vyrazili do brejku. Střela Volešáka z dvaceti metrů skončila vedle pravé tyče branky Vaniaka.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:0

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Slovácko - Slavia
Rozehrávali hosté.

46

Hned v první minutě druhého poločasu Slavia vyzkoušela, v jakém rozpoložení se z přestávky vrátil brankář Filipko. Slovácký gólman střelu Jarolíma chytil.

48

Hosté začali druhou půlku aktivně. Kisel zastavil útok Slovácka a kolmou přihrávkou vyslal Jandu. Toho uhlídal Kuncl.

49

Hosté se z rohového kopu neprosadili.

52

Rohový kop Slovácka rozehrál Volešák na bližší tyč, ale Slavia odvrátila na další roh.

52

Ani druhý roh domácím nevyšel.

53

Slavia rozehrávala přímý volný kop od levé postranní čáry, míč se v pokutovém území odrazil ke Kiselovi, jehož rána skončila úplně mimo bránu.

55

Útok Slovácka zastavil ofsajd.

56

Hostující brankář Vaniak raději vyběhl až z pokutového území, čímž překazil šanci Slovácka.

58

Slavia zahrávala přímý volný kop ze slibné pozice. Jarolímovi se ale centr do pokutového území vůbec nepovedl.

59

Střídání Slovácko: ze hřiště odešel Ilija Nestorovski, nahradil ho Václav Ondřejka

61

Slovácko rozehrávalo další rohový kop. Volešákův centr slávisté rychle dostali z pokutového území.

62

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Bassirou Dembélé, nahradil ho Jaroslav Černý

64

Fujerikova střela skončila vysoko nad bránou Slavie.

65

Slavia se dostala do slušné šance! Z levé strany centroval Kisel, v pokutovém území se k míči dostal Vyhnal. I když míč netrefil dobře, brankář Filipko znovu dobře zasáhl.

66

A podobná situace jen o chvíli později. Milan Černý se dostal k míči u tyčky Slovácka, ale míč netrefil dobře, a tak se mu střela vůbec nepovedla. Filipko ani nemusel zasahovat.

67
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Benjamin Vomáčka (Slavia)
za faul na středu hřiště. Do souboje šel hlavou a Fujerik nohou, přesto rozhodčí posoudil jako faul slávisty.

69

A ve velké šanci i Slovácko. Košút už byl před brankářem Vaniakem sám, ale zamířil vedle.

70

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Petr Janda, nahradil ho Tijani Belaid

72

Domácí zahrávali rohový kop, centr do pokutového území chytil brankář Vaniak.

73

Na zemi leží Jarolím po souboji se Švancarou. Ošetřit ho přímo na trávníku musí lékaři.

74
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Petr Švancara (Slovácko)
nejspíš za řeči, protože souboj s Jarolímem sudí posoudili jako čistý. Švancara následně schoval obličej do dlaní, vůbec neví, za co kartu dostal.

76

Slavii už moc času nezbývá. A navíc v posledních minutách se nedostává ani do šancí jako na začátku druhého poločasu.

77

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Lukáš Jarolím, nahradil ho Hocine Ragued

79

Ladislav Volešák (Slovácko) vstřelil gól. Slovácko - Slavia 2:0
Před pokutovým územím přihrál Švancara na rozběhnutého Fujerika, jehož přihrávku na vzdálenější tyč doklepl do branky Volešák. Oba dnešní střelci dřív ve Slavii působili.

81

Počet diváků 6 951 (86 % z kapacity 8 121)

84

Střídání Slovácko: ze hřiště odešel Lukáš Fujerik, nahradil ho Lukáš Kubáň

85

Obrovská šance, možná největší možnost Slavie v zápase. Na hranici malého vápna se ke střele dostal Vyhnal, ale v jasné pozici minul pravou tyč Filipkovy brány.

88

Střídání Slovácko: ze hřiště odešel Petr Švancara, nahradil ho Radek Szmek

89

Radek Szmek (Slovácko) vstřelil gól. Slovácko - Slavia 3:0
Jen chvíli byl na hřišti Szmek, jenž se mezi dvěma obránci prodral do šance a nekompromisní ránou prostřelil brankáře Vaniaka.