Žluté karty:
60. T. Sivok

Střely na branku: :; Střely mimo: :; Rohové kopy: :
Počet diváků: 32 000 (62 % z kapacity 51 866)

Dobrý večer z Glasgowa, kde proti sobě v přípravném utkání nastoupí domácí reprezentace Skotska a fotbalisté České republiky. Zápas, jenž začíná na stadionu Hampden Park ve 21 hodin středoevropského času, vám nabídneme v on-line reportáži minutu po minutě.

Kouč českého národního výběru Michal Bílek zvolil pro dnešní utkání tuto základní sestavu: Drobný - Kušnír, Sivok, Hubník, Kadlec - Plašil, Holek, Hübschman, Rosický - Necid, Svěrkoš.

Český trenér tak posílá do hry dva defenzivní záložníky - Tomáše Hübschana a Maria Holka. Kapitán českého týmu Tomáš Rosický začne na levé straně, jak je zvyklý z londýnského Arsenalu.

Skotská reprezentace nevyhrála přátelské utkání v Hampden Parku od roku 1996. To se bude snažit napravit například Kenny Miller, kanonýr Glasgow Rangers. Jeho spoluhráč z útoku v klubu i národním týmu Kris Boyd začíná jen na lavičce náhradníků. Další známou tváří je Darren Fletcher z Manchesteru United, kapitán Skotů.

o hráči
45. min Berra o hráči
o hráči
69. min Adam o hráči
Thomson
o hráči
45. min Hartley o hráči
Fletcher
o hráči
83. min Whittaker o hráči
11 Dorrans
Dorrans
o hráči
9 Miller
Miller
o hráči
63. min Boyd o hráči

ČeskoČesko(4-4-2)

Drobný
o hráči
Kušnír
o hráči
86. min Pudil o hráči
o hráči
79. min Morávek o hráči
12 Holek
Holek
o hráči
Hübschman
o hráči
79. min Rajnoch o hráči
Rosický
o hráči
67. min Skácel o hráči
7 Necid
Necid
o hráči
67. min Blažek o hráči
Svěrkoš
o hráči
67. min Papadopulos o hráči

Rozhodčí: Fautrel - Gringore, Boisdenghien
Počet diváků: 32 000

Hráči už stojí v řadě na trávníku a poslouchají hymny obou zemí.

1

Začal první poločas utkání Skotsko - Česko
Úvodního výkopu se ujali čeští fotbalisté.

1

Hosté se hned tlačili dopředu, ale jejich rozehrávku domácí výběr zachytil.

2

Holek nachází v pokutovém území se štěstím Plašila, akce dál pokračuje po levé straně, následuje centr na Necida, jenž však míč ztrácí.

3

Do útoku jdou Skoti, útočník Miller se ale nachází v ofsajdu.

4

Češi zvolnili tempo, které nasadili hned v první minutě, a rozehrávají opatrně v obraně.

5

Domácí zkouší protiútok, ale ani tentokrát se nedostávají k bráně gólmana Drobného.

5

Hezká akce českých fotbalistů. Přihrávkami na jeden dotek se míč dostává k Plašilovi, jenž střílí z dálky po zemi k pravé tyči. Brankář Gordon skáče, ale nemusí zasahovat, střela míří vedle.

7

U míče jsou ovšem stále čeští reprezentanti. Rosický hledá kolmicí za obranu Kušníra, ten ale míč nestíhá. Hra tak pokračuje výkopem domácích.

8

Holek fauluje ve středu hřiště Fletchera, aby zastavil skotský útok.

9

Na chvíli přejali iniciativu skotští fotbalisté, ale teď už se opět tlačí dopředu Češi. Kušnír běží po pravé straně, chce centrovat před bránu, ale je zastaven faulem.

10

Kadlec centruje z přímého kopu přesně na nabíhajícího Plašila. Český záložník zakončuje hlavou pár metrů nad bránu.

12

Dorrans vymýšlel na levé straně, čím by překvapil obranu hostů, ale vzápětí nahrává zpátky obráncům.

14

Čeští obránci zastavili útočnou snahu domácích už na půlící čáře, o míč posléze přicházejí, ale Skotům se ani poté nedaří vytvořit si stálejší tlak.

15

Centr za obranu v podání záložníka Hübschana je přetažený, čímž další český útok končí.

16

Další pěkná kombinace na jeden dotek, kterou začal Rosický. Za míčem na hranici vápna utíkají oba čeští útočníci, ale brankář Gordon je rychlejší.

17

Thomson fauluje Svěrkoše na levé straně 35 metrů od brány, k přímému kopu se staví Rosický.

18

A standardní situace málem končí vedením českého výběru! Na Rosického centr naskočil Necid, posunul ho hlavou na zadní tyč, kam nabíhal Svěrkoš a skluzem se snažil dotlačit míč do brány, ale trefuje pouze boční síť.

19

Češi měli příležitost v dalším přímém kopu, tentokrát z pravé strany, blíže postranní čáře. Žádné velké nebezpečí pro Skotsko ale nevzniklo.

22

Hosté aktivně napadají rozehrávku Skotů a to se jim vyplácí. Domácí se na české polovině objevují jen ojediněle.

23

Fletcher přihrává na vlastní půlce, aniž by se podíval, komu. Naneštěstí pro domácí přesně do nohy Rosickému, na kterého ale čeká na hranici vápna obránce. Český kapitán tak posouvá míč doleva na Svěrkoše, jenž jde sám na gólmana Gordona, volí střelu k levé tyči, ale ta se mu příliš nedaří. Skotský brankář má míč na dosah a chytá.

25

Útok Skotů končí na obraně hostů, ten český zase s hvizdem rozhodčího. Ofsajd.

27

Miller hledá přihrávkou z levé strany někoho ze spoluhráčů před bránou, ale jeho pas po zemi končí v rukavicích Drobného.

28

Skoti si nevědí rady, přihrávají si v obranné čtveřici.

28

Míč si opět berou Češi, Holek s ním prchá dopředu, ale nepříjemným skluzem jej fauluje Coldwell.

29

Rosický rozbíhá vlevo Kadlece, jenž vybojoval roh.

30

Toho se ujímá zase český kapitán. Míč se v chumlu hráčů před bránou dostává k Hubníkovi, který však z několika metrů trefuje jen obránce na brankové čáře. Hosté se osvobozují odkopem.

32

Skotové se ani nyní nevypracují nějakou kombinační akcí ke střele, Češi mají další možnost ohrozit gólmana Gordona.

33

Necid si chystal skákající míč ke střele 25 metrů před bránou, ale nezkrotil ho včas a domácí mu ho berou.

34

První rohový kop domácích posílá do české šestnáctky Dorrans, ale česká obrana pracuje dobře.

35

Kušnír zkouší vhodit aut o deset metrů dál, než by měl. Rozhodčí ho na to však upozorňuje a vrací zpět.

36

Miller si naskakuje mezi českými stopery na centr zleva po brejku domácích, ale výš vyskočil český obránce Sivok.

38

Skotští reprezentanti se trochu osmělili a zkouší více útočit, další akce už se jim ale tolik nedaří a u míče jsou Češi.

39

Hostům se ale nedaří o nic lépe, Hübschman fauluje na útočné půlce. Domácí poslali několik centrů do české šestnáctky, česká obrana všechny odvrátila.

41

Češi už nenapadají tak výrazně jako na začátku utkání a domácí z toho těží. Jejich centr z pravé strany blokuje Sivok na roh.

42

Skoti rozehrávají nakrátko, ale k ohrožení české brány to nevede. Míč naopak končí až u gólmana Gordona.

44

Míč teď nedrží ani jeden tým po delší úsek hry. Hraje se především ve středu hřiště.

44

Sivok zahrál rukou přesně na kraji velkého vápna. Domácí mají možnost přímého kopu z pravé strany.

45

Robson pálí prudce levačkou na vzdálenější tyč, Drobný plachtí vzduchem a vyráží míč do strany.

46

Ze zaplněného hlediště glasgowského stadionu jsou teď slyšet i čeští fanoušci.

48

Hra pokračuje v trendu z konce prvního poločasu, tedy boji o míč ve středu hřiště.

49

Rosický poslal přihrávkou do pravé strany Svěrkoše do běhu, ten přihrává za sebe po zemi, ale k míči je nejblíž domácí obránce, jenž odkopává míč na roh.

50

Ten Skotové ubránili, ale na útočné polovine jsou nadále hosté. Plašil se rozhlíží a ihned přihrává z pravé strany Hubníkovi do vápna, český stoper však míří nepřesně.

52

Domácí fandové hlasitě ženou skotské fotbalisty do útoku, ale rychlý protiútok zpomaluje, až naprosto zaniká. Z hlediště se záhy ozývá bučení.

53

Rosický utíká po pravé straně a přesnou zpětnou přihrávkou nachází Svěrkoše, který se opírá do míče. Jeho prudkou střelu pod břevno ale domácí gólman Gordon vyráží.

55

Češi zkusili prozměnu dlouhý nákop na své dva útočníky, skotská obrana si však s centrem poradila.

56

Rosický leží na zemi, Češi mu dávají čas a přihrávají si až zpátky k obraně. Pak už začínají další útok u pravé postranní čáry, po kombinaci je Kušnír sám u vápna, přihrává prudce před bránu, kde čekají Holek a Necid. Ani jeden z nich ale na míč nedosáhl.

58

Hutton posílá k zemi Kadlece 40 metrů od vlastní brány. Ke standardce zleva jde Plašil.

61

Rosický běží po nezdařeném útoku Skotů do brejku, ale nikdo ze spoluhráčů není volný. Rohový kop hrozbou pro Gordona nekončí, a tak jdou do protiútoku Skotové.

62

Scott Brown (Skotsko) vstřelil gól. Skotsko - Česko 1:0
A brejk domácího mužstva končí vedoucím gólem! Wallaceův přetažený centr zleva vrací hlavou Fletcher z druhé strany před bránu volnému Brownovi, který už nemá problém z pár metrů poslat míč levačkou za záda Drobného, ačkoli český brankář míč mírně tečoval v pádu nohou.

63

Střídání Skotsko: ze hřiště odešel Kenny Miller, nahradil ho Kris Boyd

66

České mužstvo inkasovaná branka zaskočila. O vzpruhu se pokouší Rosický a vyváží míč do útoku.

68

Přímého kopu se ujal Plašil, k míči se ale nedostává žádný z českých hlavičkářů ani po nálsedném centru do vápna.

69

Střídání Skotsko: ze hřiště odešel Barry Robson, nahradil ho Charlie Adam

70

Značně obměněný český tým se snaží vyrovnat, krouží kolem šestnáctky domácích, ale zakončení si vypracovat nedokázal.

72

Skotští fanoušci jsou najednou spokojení. Domácí se v posledních momentech drželi na útočné polovině, Fletcher hledá centrem zprava na zadní tyči Boyda, ale skotský kanonýr na míč nedosáhl.

74

Plašil hledá dobrým centrem za obranu nabíhajícího Papadopulose. O ofsajd se nejedná, český útočník se snaží zpracovat míč v běhu, ale brání mu v tom dotírající skotský bek. Míč končí v rukavicích brankáře Gordona.

76

Čechům se ani po několika minutách nedaří ohrozit domácího gólmana.

77

To sice hned zkusil Blažek, ale jeho střela letí hodně mimo svatyni brankáře Gordona.

78

Po něm pálí prudce i záložník Skácel, ale jen doprostřed brány, Gordon nemá s chycením míče problém.

79

Střídání Česko: ze hřiště odešel Jaroslav Plašil, nahradil ho Jan Morávek

79

Střídání Česko: ze hřiště odešel Tomáš Hübschman, nahradil ho Jan Rajnoch

80

Dorrans chce u levé autové čáry pobavit diváky patičkou, míč ale za českou obranu neprošel. Dorrans poté spolupracuje s Boydem, jeho střelu ale čeští obránci blokují a míč si bere Drobný.

82

Skácel kopal hned dva rohy po sobě, ale oba likvidují skotští hlavičkáři.

83

Střídání Skotsko: ze hřiště odešel Darren Fletcher, nahradil ho Steven Whittaker

84

Přízemní centr z pravé strany doputoval až ke Skácelovi, jenž stál v levé části vápna. S míčem se ale otáčí tak dlouho, až ho o něj domácí obránci obírají.

85

Češi teď drží míč, kombinace v obraně a ve středu hřiště však obranu Skotů nijak neděsí.

86

Střídání Česko: ze hřiště odešel Ondřej Kušnír, nahradil ho Daniel Pudil

87

Český kouč Bílek tak již poslal na trávník všechny své svěřence kromě druhého gólmana Daňka.

89

Prodloužený míč hlavou před bránu stíhá Hubník, ale Gordon je u něj dříve. Posílá své spoluhráče do brejku, ale hra se opět přelévá na druhou stranu. Vše se opakuje a končí až ofsajdem Boyda.

90

V poslední minutě základní hrací doby drží míč domácí. Napadáním jej ale získává Morávek, vysílá dopředu Blažka, který se dopouští ve vápně útočného faulu.

90

Hosté si nevytvářejí stálý tlak, snaží se napadat skotskou rozehrávku, ale ne s takovým úspěchem jako v úvodu zápasu.

90

Boyd běží do brejku, ale když vidí, že šance ke skórování není veliká, zastavuje se a nikam nespěchá. Skoti drží míč na české polovině.

90

Drobný si na závěr připisuje další jistý zákrok po střele Whittakera. Skotové kopou roh jen nakrátko a sudí píská konec utkání.