Penaltu dal: 121. D. Forlán, 121. M. Victorino, 121. A. Scotti, 121. S. Abreu
Penaltu dal: 121. A. Gyan, 121. S. Appiah
Penaltu nedal: 121. J. Mensah, 121. D. Adiyiah

Červené karty:
120. L. Suárez

Střely na branku: :; Střely mimo: :; Rohové kopy: :
Počet diváků: 84 017 (89 % z kapacity 94 700)

Dobrý den, vítejte u on-line přenosu druhého čtvrtfinálového zápasu, v němž se vypisuje konkurs na soupeře Nizozemska. To odpoledne vyšouplo z turnaje favorizované Brazilce.

Ghana může jako první africký celek v historii proniknout mezi nejlepší čtyřku šampionátu.

Uruguay už má dva tituly, ale jsou už hodně zaprášené - z let 1930 a 1950.

Dvě vynucené změny má Ghana, žluté karty vystavily stop obránci Jonathanu Mensahovi a záložníku Ayewovi. Naopak fit jsou Boateng i Gyan.

UruguayUruguay(4-4-2)

Muslera
M. Pereira
2 Lugano
Lugano
37. min Scotti o hráči
Victorino
4 Fucile
Fucile
Á. Fernández
46. min Lodeiro o hráči
15 Pérez
Pérez
Arévalo
7 Cavani
Cavani
76. min Abreu o hráči

Inkoom
74. min Appiah o hráči
Muntari
88. min Adiyiah o hráči
3 Gyan

Rozhodčí: Benquerenca - Cardinal, Miranda
Počet diváků: 84 017

Změny v týmu Uruguye: Victorino místo Godína a Fernández místo Alvára Pereiry.

Uruguay se s Ghanou utkává poprvé v historii. Postavení soupeřů na žebříčku FIFA: 16. Uruguay, 32. Ghana.

Soccer City Stadium v Johannesburgu hlásí 13 stupňů Celsia, trávník je suchý, oblačnost mírná.

Mužstva už jsou na hřišti, kapitáni obou týmů čtou projevy proti rasismu.

Hrají se hymny.

Soupeři stojí u transparentu Say no to racism.

1

Začal první poločas utkání Uruguay - Ghana
Výkop měla Ghana.

2

První faul zápasu - na Uruguayce Suáreze ve středu hřiště.

3

Kolmice za obranu Ghany sice prošla, ale Suárez ji nezachytil, byla prudká.

3

Fernándezův centr plachtil kolem břevna, ale už předtím opustil hrací plochu.

5

První roh zápasu kopala Uruguay. Forlán kroutil míč po zemi k bližší tyči, Inkoom odkopl na další roh.

6

I druhý roh odvrácen, Areválo z dálky o hodně minul.

8

Standardka Ghany z pravé strany. Muntariho pokus bránící hráči odhlavičkovali, Asamoah z dálky napřáhl, ale branku netrefil. Hodně vedle.

10

Pérez nakopl míč na Suáreze, u míče však byl brankář Kingson dřív.

10

11

Suárez se uvolnil na levé straně vápna a z úhlu vystřelil. Ovšem jen do místa, kde stál Kingson. První střela zápasu na branku.

13

Nepovedená standardka Uruguaye, míč končí v rukách brankáře Kingsona.

14

Přímý kop Forlána skoro z půlky hřiště, zkusil střelu a Kingson míč jen vyboxoval. Když ho pak chtěl chytit, fauloval ho Suárez.

15

Tři rohy = gól? Kdepak, tohle pro Uruguay neplatilo. Akci totiž zastavil útočný faul.

17

Brejk Forlána hasil Mensah, je z toho další roh.

18

Po rohu Forlána hlavička Uruguayců, míč škrtl o Ghaňan Mensaha a brankář Kingson měl co dělat, aby míč vyrazil před sebe. Balon ho trefil do hlavy.

20

Žlutou kartu dostal Jorge Fucile (Uruguay)

21

Muntari ze standardky poslal nebezpečný centr na hranu malého vápna, Uruguay hlavou odvrátila.

23

Forlán zese z pořádné dálky poslal ze standardky ostrý centr před branku, který však nikdo nezachytil.

25

Forlánova střela zpoza vápna, netrefil ale branku.

26

Suárez dostal míč na hranu vápna, obránce na míč nedosáhl. Uruguayec ostře vypálil a gólman Kingson skvěle vytlačil na roh! Z něj žádné nebezpečí nepřišlo.

28

Převaha Uruguaye je zřetelná, kopala už šestý roh. Ghaňané zneškodnili.

30

Po půlhodině si první roh kopla Ghana. A hned málem gól! Vorsah se natlačil zblízka k hlavičce a míč jen těsně minul branku.

31

Povedený kontr Ghany! Boateng potáh míč po pravé straně, obelstil dva bránící soupeře a nabil Gyanovi. Jeho pohotový pokus jen těsně vedle tyče.

34

Ghany je najednou plné hřiště, začíná Uruguay svírat.

37

Inkoomův centr do vápna odkopl před Boatengem Pereira.

37

Střídání Uruguay: ze hřiště odešel Diego Lugano, nahradil ho Andrés Scotti
Kapitán střídá kvůli zranění.

39

Dlouhý křížný pas na Muntariho do vápna, Ghaňanova hlavička vedle branky.

40

Boateng nechytil míč před čárou a naštvaně dal "hlavičku" rohovému praporku.

40

Ošetřování Fucileho, který spadl z výšky poté, co vyskočil po míči. Inkoom přitom po míči ani neskákal. Fucile nevypadá vůbec dobře.

43

Fucile je zpátky na hřišti.

43

Gyan z dálky, ale jen propagačně.

45

Inkoomův centr z pravé strany se pokusil nůžkama trefil Boateng. Míč sice zasáhl, ale ne ideálně, neletěl na branku.

45

Rozhodčí nastaví 2 minuty.

45

Sulley Muntari (Ghana) vstřelil gól. Uruguay - Ghana 0:1
Last minute gól! Muntariho projektil z velké dálky se zakroutil k tyči a gólman na něj nedosáhl. Udělal nejdřív úkrok na druhou stranu - jeho chyba! Běžely poslední vteřiny nastavení.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:1

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Uruguay - Ghana

46

Střídání Uruguay: ze hřiště odešel Álvaro Fernández, nahradil ho Nicolás Lodeiro

47

Nebezpečný brejk Ghany zpacifikoval Victorino, který zablokoval Gyana.

48

A kontr i na druhé straně. Také zde zasáhl bránící hráč, konkrétně Vorsah.

48

Žlutou kartu dostal Egidio Arévalo (Uruguay)

49

Boateng u čáry vybojoval míč, poslal ho na malé vápno, ale před Gyanem zasáhl Uruguayec.

49

Muntari z trestňáku trefil zeď.

53

Sedmý roh Uruguaye. Forlán ho kopl špatně na přední tyč, byl z toho brejk soupeře ukončený špatnou přihrávkou.

54

Žlutou kartu dostal John Paintsil (Ghana)

55

Diego Forlán (Uruguay) vstřelil gól. Uruguay - Ghana 1:1
Vyrovnáno! Forlán z přímého kopu poslal míč nad zeď a balon se snesl pod břevno. Gólman Kingson o fous nedosáhl. Bylo to skoro doprostřed branky, i tady jde o kiks brankáře.

58

Brejk Ghany, střela Gyana z dálky, kterou gólman u tyče vyrazil. Před dobíhajícím hráčem Uruguay odkopla na roh.

59

Žlutou kartu dostal Diego Pérez (Uruguay)

61

Na Kingsona šel lehký míč po zemi, chtěl si ho stopnout. Jenže se mu zamotal mezi nohama a je z toho nečekaně roh.

62

Ani osmý roh se Forlánovi nepovedl, navíc rozhodčí pískl útočný faul.

63

Cavani centroval na Forlána, jenže míč shrábl gólman Kingson.

63

Forlán poslal centr přes celé vápno na zadní tyč, kde běžel volný Suárez. Před odkrytou brankou selhal, minul! A držel se za hlavu.

66

Boateng spadl ve vápně a vyčítavě koukal na rozhodčího, chtěl penaltu. Sudí zůstal neoblomný, herecký kousek ho nenadchl.

69

Gyan z přímého kopu střílel zle, netrefil branku o notný kus.

71

Suárez dostal míč mezi dva beky na levé straně vápna a nebezpečně vypálil, je z toho po zásahu gólmana roh. Z něj - už tradičně pro Uruguay - nic.

73

Zlý odkop Victorina napálil z první Gyan, míč letěl na gólmana Uruguaye.

74

Střídání Ghana: ze hřiště odešel Samuel Inkoom, nahradil ho Stephen Appiah

74

Z obrovské dálky nečekaně střílel Forlán a míč z přímého kopu rozvlnil boční síť.

76

Střídání Uruguay: ze hřiště odešel Edinson Cavani, nahradil ho Sebastián Abreu

77

Žlutou kartu dostal Hans Sarpei (Ghana)

78

Forlán ze standardky ostře poslal míč do vápna a Suárez po něm skočil hlavou. Kingson musel hopsnout k tyči, aby vytáhl na roh.

81

Dlouhý aut Ghany do vápna a po hlavičce Victorina je z toho roh.

81

Muslera musel po rohu Ghany míč vyboxovat.

82

Kontr Uruguaye ukončil nepřesnou střelou zpoza vápna Pereira.

83

Dvě střely: Fucileho lehká na branku a na druhé straně Asamoahova ostrá hodně vedle.

84

Forlán dostal přihrávku za obranu, míč mu spadl na špičku kopačky a utekl. Stejně rozhodčí odmávali a odpískali ofsajd.

88

Střídání Ghana: ze hřiště odešel Sulley Muntari, nahradil ho Dominic Adiyiah

88

Stane se ještě něco, co odvrátí prodloužení? Mužstva se snaží dát góly, ale v posledních chvílích tomu brání nepřesnosti a fauly.

89

Počet diváků 84 017 (89 % z kapacity 94 700)

90

Pereira musel před dotírajícím Appiahem odkopnout na roh. Z něj žádné nebezpečí od Ghany nepřišlo.

90

Rozhodčí nastaví 3 minuty.

90

Urugayi nevyšel dlouhý aut, Ghaně následný rychlý protiútok.

90

Appiah tvrdě pálil za vápnem, ale střela byla zablokovaná.

90

Skončil druhý poločas utkání. Následuje krátká přestávka před prvním prodloužením 1:1

91

Začalo první prodloužení utkání Uruguay - Ghana

92

Ghana začala prodloužení aktivněji, kopne si roh.

93

Žlutou kartu dostal John Mensah (Ghana)

94

První roh v prodloužení odvrácen na další. A ten Uruguay zpacifikovala.

96

Asamoah z dálky zkusil štěstí, jenže branku netrefil.

97

Centr Suáreze v pohodě shrábl ze vzduchu brankář Kingson.

98

Gyan se ve vápně jako buldozer probíjel přes dva hráče Uruguaye, střela byla zblokovaná Scottim a navíc útočník Ghany se při tom zranil.

99

Gyan je po ošetření znovu ve hře.

102

Roh Uruguaye č. 11. Ghaňané ho tradičně (a bez potíží) dokázali ubránit.

103

Uruguayec Aubreu žádá penaltu po zákroku Pantsila, ale sudí nepíská.

104

Lodeiro dostal míč do vápna, centr srazil Mensah a u tyče míč sebral Kingson.

105

A zase roh Uruguaye. A zase nic, Kingson vyboxoval.

109

Ghana opět začala aktivněji, ale bez šance.

110

Centr Appaiaha na střed vápna našel hlavu Gyana, míč letěl nad.

112

Asamoah poslal kolmou přihrávku na Appiaha do vápna, ten však s míčem žongloval jak s horkým bramborem a bránící hráči ho o něj obrali.

114

Ghanský bek odhlavičkoval jen k Forlánovi k levé tyči, střela těsně přeletěla břevno!

115

Centr do vápna, agilní Gyan se obtočil kolem obránce Scottiho, který ale v pádu míč ještě odkopl. Jenže málem do vlastní branky! Naštěstí pro něj to dopadlo dobře.

118

Dva rohy Ghany v závěru zápasu. První odvrácen, druhý taky.

118

Po Pantsilově dlouhém autu do vápna hlavičkoval Boateng o fous vedle!

119

Tečovaná střela Boatenga z levé strany za vápnem. Gólman Muslera musel u tyče vyboxovat.

120

Ghana jde za gólem víc, ale už chybí málo času.

120

Po standardce obrovský závar ve vápně Uruguaye. Dvě šance Ghany, na čáře dvakrát zastoupil brankáře Suárez, ale podruhé rukou - červená karta! A penalta!

120
Červená karta

Červenou kartu dostal Luis Suárez (Uruguay)

120

Gyan neproměnil penaltu, Musleru zachránilo břevno! Uf, to byl závěr.

120

Skončilo druhé prodloužení. Probíhá výběr aktérů pokutových kopů před penaltovým rozstřelem, který bude následovat 1:1

121

Zahrávají se pokutové kopy Uruguay - Ghana
Jako první bude kopat Uruguay.

121

Diego Forlán (Uruguay) PROMĚNIL. 1:0 v penaltovém rozstřelu.
Brankáře poslal na druhou stranu.

121

Asamoah Gyan (Ghana) PROMĚNIL. 1:1 v penaltovém rozstřelu.
V závěru zápasu nedal, teď perfektně do růžku branky. Ten má ale nervy!

121

Mauricio Victorino (Uruguay) PROMĚNIL. 2:1 v penaltovém rozstřelu.
Ostře do horní části branky.

121

Stephen Appiah (Ghana) PROMĚNIL. 2:2 v penaltovém rozstřelu.
Muslera po míči šel, ale nezabránil gólu. Míč mu škrtl o rukavici.

121

Andrés Scotti (Uruguay) PROMĚNIL. 3:2 v penaltovém rozstřelu.
Z krátkého rozběhu do středu branky.

121

John Mensah (Ghana) NEDAL. 3:2 v penaltovém rozstřelu.
Z kroku střílel - chyba! Střílel špatně, kousek od středu, kam skákal brankář.

121

Maximiliano Pereira (Uruguay) NEDAL. 3:2 v penaltovém rozstřelu.
Dělovka nad!

121

Dominic Adiyiah (Ghana) NEDAL. 3:2 v penaltovém rozstřelu.
Střílel špatně po levé ruce Muslery, která znovu vyrazil!

121

Sebastián Abreu (Uruguay) PROMĚNIL. 4:2 v penaltovém rozstřelu.
Panenkovský dloubáček do středu branky! Frajeřinka, která posílá Uruguay do semifinále!