56. M. Škoda
43. M. Bosančič

Střely na branku: 4:5; Střely mimo: 8:4; Rohové kopy: 3:6
Počet diváků: 5 847 (93 % z kapacity 6 300)

Krásný podvečer z promrzlého vršovického Ďolíčku. V 17 hodin zde začne utkání 13. kola fotbalové ligy mezi domácími Bohemians 1905 a Libercem. Utkání budeme sledovat v podrobné on-line reportáži.

Oba týmy se během krátké doby utkají už potřetí. Narazily na sebe totiž v domácím Ondrášovka Cupu, kde do čtvrtfinále postoupil Liberec. Mužstvo ze severu Čech vyhrálo ve Vršovicích 2:1, následně doma výsledek potvrdilo remízou 1:1. "Mnohem důležitější je ale liga," zní odhodlaně z tábora Bohemians.

Nepříjemná zima se nejspíš promítne i do dnešní návštěvy. Tradičně zaplněné tribuny jsou totiž čtvrt hodiny před výkopem zatím poloprázdné. Slušné zaplněný je jen sektor určený pro domácí kotelníky.

Jubilejní stý zápas v první lize odehraje domácí kapitán Radek Sňozík. Čtyřiatřicetiletý brankář nasbíral tuto porci zápasů v Bohemians 1905 a Příbrami, kde působil dřív. Proslavil se zejména zahráváním pokutových kopů - jednu penaltu proměnil i v lize.

Růžička
64. min Slezák o hráči
Hašek ml.
79. min Dian o hráči
Štohanzl
11 Róth
Róth
12 Hartig
Hartig
71. min Ibragimov o hráči

Bosančič
80. min Čorič o hráči
6 Vácha
Vácha
Papoušek
66. min Kerič o hráči
Krbeček
28 Blažek
Blažek
90. min Nezmar o hráči

Rozhodčí: Franěk - Dobrovolný, Pelikán
Počet diváků: 5 847

Bohemians

Třináct minut před výkopem hráči Liberce ukončili rozcvičování. Míří do kabin, kde dokončí přípravu na zápas.

Rozcvičku ukončili i domácí. Na trávníku tak jsou jen maskoti obou týmů.

Rozhodčí Franěk přivedl hráče na trávník. Utkání za malou chvilku začne.

Drží se minuta ticha za nedávno zesnulého Františka Veselého, bývalého hráče Slavie.

1

Začal první poločas utkání Bohemians - Liberec
Rozehrávali domácí.

1

Bohemians okamžitě nakopli míč dopředu, ale dostali se mimo hrací plochu.

2

Z levé strany centroval domácí Róth, ale míč poslal nad branku. Odkop pro Liberec.

3

Na zemi leží domácí Nikl a liberecký Blažek, oba se drží za hlavu. Rozhodčí přerušil hru, ale ani nebylo třeba zavolat lékařskou pomoc.

4

Útočili Bohemians, ale váhajícího Hartiga překvapil Dočkal, který k domácímu útočníkovi přiběhl zezadu a sebral mu míč.

6

První zakončená akce. Míč se víc než dvacet metrů před brankou snesl k hostujícímu Váchovi, který napřáhl pravačkou a vystřelil. Pěkná střela jen o kousek minula břevno.

7

A hned zahrozili i domácí! Z pravé strany se snesl centr před branku Hauzra, kde se nejlíp zorientoval Škoda. Hlavičku přesně k levé tyči se štěstím liberecký gólman vytlačil na roh.

8

Z rohového kopu domácí nezahrozili. Liberec se bez problémů ubránil.

9

Zatím se hraje svižný fotbal. Bohemians z protiútoku vystrašili hostující obranu. Po pravé straně pelášil Hartig, jehož centr se dostal až ke Škodovi. Ten v těžké pozici vystřelil tak, že se míč ani k brance nedošoural.

11

První rohový kop zahrával i Liberec. Centr Dočkala ale Bohemians vytlačili mimo. Následně se hosté chtěli do vápna vrátit, ale domácí odvrátili na další roh.

12

Rohový kop Liberce vyboxoval domácí brankář Sňozík.

13

Po faulu na Hartiga zahrávali Bohemians přímý volný kop od levé postranní čáry. Centr v pohodě kryl gólman Hauzr.

15

To snad není pravda! Domácí útočník Škoda neproměnil vyloženou šanci. Bohemians šli po chybě Dočkala do protiútoku, který končil centrem na hranici pokutového území. Tam chyboval Janů, kterého míč přeskočil a dostal se až ke Škodovi. Jenomže domácí útočník v jasné pozici přestřelil.

16

A další akce Bohemians. Po centru z levé strany se dostal ke slovu znovu Škoda, jenž ale tentokrát napálil jen obránce.

17

Ke střele se tentokrát dostal Liberec. Dvacet metrů před brankou se kolem míče obtočil Blažek, jehož rána levou nohou nemohla Sňozíka překvapit.

18

Akci Bohemians zastavil ofsajd.

19

Kolmá přihrávka na libereckého Blažka - ten svedl úspěšný souboj s Niklem a vystřelil. Mimo.

20

A pěkný fotbal pokračuje. Domácí Róth na levé straně naznačil centr, čímž oklamal protihráče a mohl běžet dál. Na hranici pokutového území to vypadalo, že přihraje, ale zkusil vystřelit - i jeho pokus skončil mimo branku.

23

Další centr domácího Rótha odvrátil Janů. Ale znovu jen k Róthovi, jehož střela z velké dálky skončila hodně mimo.

24

Dobrá kombinace hostů. Blažek přiťukl Gebre Selassiemu, jenž dal dál Dočkalovi. Jeho střela z hranie pokutového území skončila těsně vedle pravé tyčky.

26

Fanoušci v Ďolíčku se zlobí. Asi poprávu. Na centr do vápna si totiž nabíhal Škoda, do kterého zjevně naběhl Gebre Selassie. Bylo zřejmé, že nechce hrát míč, ale zmařit šanci domácímu útočníkovi.

27

Na hřišti jsou dva míče, rozhodčí Franěk musel přerušit hru.

30

Fotbal teď trochu trpí - k vidění je dost faulů a nepřesností.

31

Liberec zahrával rohový kop. Centr jen proletěl pokutovým územím, nebezpečí pro branku domácích to nebylo.

32

Podruhé během krátké chvilky rozhodčí domácímu útočníkovi Hartigovi ukazuje: simulace, tohle opravdu pískat nebudu. Hráč Bohemians se naoko diví.

33

A stejná situace potřetí. Hartig se vždy prohne v zádech a spadne k zemi po jakémkoliv kontaktu. Tentokrát ale ani neprotestoval.

35

Po delší době zase fotbalová akce. Domácí Hašek vybojoval míč, který se nakonec dostal až k nabíhajímu Róthovi. Jeho střelu levou nohou kryl brankář Hauzr.

36

Další ofsajd na straně domácích.

38

Čtvrtý rohový kop pro Liberec. A znovu neúspěšný - hosté se do zakončení nedostali.

39

Dva centry před branku domácích, oba Bohemians odvrátili.

41

Nepříjemná střela domácího Jindřiška z přímého volného kopu. Pálil z asi dvaadvaceti metrů, po zemi a k pravé tyči. Míč ale brankář Hauzr chytil.

43

Žlutou kartu dostal Miloš Bosančič (Liberec)
Znemožnoval domácím rozehrát standardní situaci tím, že stál přímo u míče.

44

K rohovému kopu se dostali i domácí, ale ani oni nezahrozili.

45

V obrovské šanci byl domácí Hartig, ale byl v ofsajdu.

45

V prvním poločase se hrál celkem svižný fotbal, kde nechyběly ani šance. Tu největší neproměnil v 15. minutě Škoda. STATISTIKY: střely na branku 3:1, střely mimo 3:3, rohy 2:4.

45

Vše se chystá k druhému poločasu, domácí už jsou na trávníku. Brankář Sňozík si v pokutovém území udělal tři kotrmelce a už je připraven. Kotel vyvolává jeho jméno.

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Bohemians - Liberec
Rozehrávali hosté.

47

Centr na nabíhajícího Krbečka lapil domácí gólman Sňozík.

48

Bohemians se bránili na levé straně hřiště. Úspěšně, ale klub asi ztratil míč. Skončil totiž úplně mimo stadion, až ve Sportovní ulici.

49

Centr hostujícího Blažka skončil mimo hrací plochu.

51

Fotbalovost a nasazení z prvního poločasu se poněkud vytratily. Nejdřív domácí Róth centroval úplně nepřesně, pak brankář hostů Hauzr rozehrával za postranní lajnu.

52

Z pravé strany centroval domácí Růžička. V pokutovém území svedl z brankářem Hauzrem tvrdý souboj Škoda. Úspěšně, ale míč skončil mimo branku. Oba chvíli zůstali ležet na trávníku, ale jsou v pořádku.

55

Souboj dvou šestek na trávníku. Domácí Štohanzl neobehrál Váchu.

56

Žlutou kartu dostal Milan Škoda (Bohemians)
A další tvrdý souboj domácího útočníka s brankáře Hauzrem, který tentokrát souboj neustál a musí být ošetřen.

57

Po krátkém přerušení se pokračuje, Hauzr je v pořádku.

58

Škodův centr z pravé strany bez potíží odvrátil hostující Gebre Selassie.

59

Domácí fanoušci se znovu zlobí. Růžička totiž v libereckém vápně padá. "Penalta!" neslo se stadionem. Rozhodčí Franěk ale nechal pokračovat ve hře.

60

Střela z necelých čtyřiceti metrů. Hostující Gebre Selassie ale nemohl Sňozíka překvapit.

62

Počet diváků 5 847 (93 % z kapacity 6 300)

64

Hlavičku Škody bez potíží chytil připravený liberecký brankář Hauzr.

64

Střídání Bohemians: ze hřiště odešel Jan Růžička, nahradil ho Dalibor Slezák
Fanoušci okamžitě skandují jeho jméno.

66

Střídání Liberec: ze hřiště odešel Petr Papoušek, nahradil ho Andrej Kerič

68

Bohemians útočí po pravé straně. Ne a ne se ale dostat do šance. Diváci je mohutně tlačí.

69

Jan Blažek (Liberec) vstřelil gól. Bohemians - Liberec 0:1
Uvolnil se na levé straně a posunul si míč do vápna, kde z úhlu překonal brankáře Sňozíka.

71

Střídání Bohemians: ze hřiště odešel Lukáš Hartig, nahradil ho Aziz Ibragimov

72

Liberec zahrával roh, ale do zakončení se nedostal.

74

Nadějně se rozvíjející akci domácích zastavil ofsajd.

75

Domácí kotel zapálil ve vlastním kotli dýmovnici. Ale dost hloupě - odpálili ji přímo v sektoru, navíc vítr fouká dým přímo na ně.

78

Utkání směřuje do závěrečné fáze, hraje se na polovině hostů, ale Bohemians se nedokážou dostat do šance.