Góly: 64. P. Pavlík (pen.), 90. L. Baláž

14. J. Dohnálek, 63. J. Bílek

Střely na branku: :; Střely mimo: :; Rohové kopy: :
Rozhodčí: J. Jech - M. Wilczek, L. Goňa
Počet diváků: 4 050 (38 % z kapacity 10 785)

Vítejte u online přenosu z utkání Brno - Liberec. Domácí mají velice reálnou naději na 3. místo v lize, zatímco Liberec už se soustředí spíš na úterní finále Poháru ČMFS. Přesto trenér Škorpil oproti dohadům pošle na hřiště téměř nejsilnější sestavu.

Oba týmy se za posledních devět dní střetnou už potřetí. V semifinále českého poháru byl úspěšnější Liberec, který po remíze 2:2 v Brně a domácí výhře 2:1 postoupil do finále.

V Brně panuje příjemné počasí, přesto se tribuny plní zatím jen pozvolna.

Polách
73. min Kubáň o hráči
Večeřa
Střeštík
90. min Wagner o hráči
26 Došek
Došek
80. min Baláž o hráči

Matula
82. min Holeňák o hráči
Košťál
J. Polák
17 Janů
Janů
Dohnálek
67. min Dočkal o hráči
Nezmar
73. min Radzinevičius o hráči
15 Kerič
Kerič

Rozhodčí: Jech - Wilczek, Goňa
Počet diváků: 4 050

3

Jako první se k šestnáctce soupeře dostali domácí, Sieglův dlouhý aut ale liberečtí odvrátili.

4

Domácí Střeštík zatáhl míč po levé straně a jeho nebezpečný centr musel brankář Hauzr s námahou vyrazit.

5

První situace, která opravdu hrozila gólem. Po Poláchově úniku do vápna mohl z ideální pozice zakončovat Střeštík, míč mu ale ve finální fázi utekl.

8

Z víc než dvaceti metrů teď napřáhl domácí Siegl, branku asi o metr přestřelil.

9

Další hrozba Brna. Besta krásným obloučkem našel Doška, který v pádu hlavičkoval těsně vedle. I kdyby se ale trefil, gól by neplatil, protože asistent rozhodčího odmával ofsajd.

13

Brno zatím ovládá hru, Liberec se ještě skoro nedostal na brněnskou půlku. Jeho obrana ale zatím odolává.

14

Žlutou kartu dostal Jakub Dohnálek (Liberec)
Liberecký záložník u půlicí čáry ostřel zajel do Polácha, kartu dostal právem.

16

Brno kopalo první roh, Poláchův centr se odrazil ke Švejnohovi, který akrobaticky zakončoval. Z dobré pozice ale přestřelil.

18

A znovu v akci Brno. Besta hledal ve vápně Doška, ale centr lapil brankář Hauzr.

19

První střelu mezi tyče vyslali hosté, s Bílkovým pokusem z dálky ale neměl Bureš žádý problém.

20

Na druhé straně pálil Polách, ale z dálky nemířil přesně.

21

Polách vysunul Střeštíka, jeho přihrávku do pokutového území ale beci Liberce odvrátili.

22

Zatím největší šance zápasu. Domácí Siegl centroval a Došek z malého vápna hlavičkoval k tyči, brankář Hauzr ale bravurním zákrokem vyrazil míč na roh.

27

Po delší době se dopředu osmělil i Liberec, jeho kombinaci zakončoval centrem zprava Dohnálek, ale domácí stoper Trousil hlavou nebezpečí odvrátil.

29

Brno opět na chvíli Liberec zatlačilo, jeho nápor zkončil střelou z dvaceti metrů Pavlík, který jen těsně minul bránu.

31

O nůžky se nyní pokoušel domácí Besta, míč ale netrefil.

34

Zdařilou individuální akci předvedl brněnský Pavlík, v jejím závěru se kličkou pěkně uvolnil, ale střelu z úhlu mu nakonec zblokoval obránce.

38

Liberci se v posledním minutách podařilo domácí tlak otupit a zkouší své štěstí i v útoku. Keričova střela ale domácí bránu netrefila.

40

Skoro z třiceti metrů nyní napáil odražen míč brněnský Siegl, střela letěla pěkně, ale nakonec skončila kousek vedle hostující branky.

41

Žlutou kartu dostal Tomáš Polách (Brno)

42

Po závaru v brněnském pokutovém území zakončoval Nezmar, z těžké pozice ale branku přestřelil.

43

Po brněnském rohu zakončoval hlavou Trousil, ale branku netrefil.

45

V posledních minutách se hraje nudný fotbal převážně ve středu pole. Oba týmy jakoby čekaly na přestávku.

45

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Brno - Liberec

49

Brno začalo druhý poločas s chutí, Trousilovu ránu z úhlu brankář Hauzr reflexivně vyrazil, Polách pak dorážel nedůrazně.

50

Po brněnsém rohovém kopu znovu zkoušel nůžky Besta, tentokrát trefil míč, ale bránu přestřelil.

54

Liberci teď chybělo pár centimetrů ke gólu. Dort zpoza vápna vyslal na domácí branku oblouček, který přeletěl Bureše a nakonec skončil na břevně.

56

Ve druhém poločase se zatím hraje atraktivní fotbal. Domácí Besta posadil míč na hlavu Doška, ten ale zakončil slabě.

57

Další pokus domácích, Siegl zpoza vápna pálil vedle.

61

Nebezpečný přízemní centr před hostující bránu poslal Švejnoha, Besta se na bližší tyči dostal k zakončení, ale obránci míč zblokovali na roh.

63

Domácí budou kopat penaltu!

63

Žlutou kartu dostal Jiří Bílek (Liberec)
Hostující záložník stáhl brněnského stopera Dvorníka.

64

Petr Pavlík (Brno) proměnil pokutový kop. Brno - Liberec 1:0
Brněnský penaltový exekutor se opět nemýlil. Brankář Hauzr sice letěl ke správné tyči, ale na Pavlíkovu přízemní střelu nedosáhl.

67

Střídání Liberec: ze hřiště odešel Jakub Dohnálek, nahradil ho Bořek Dočkal

69

Brno teď mohlo zvýšit! K liberecké brance se dostal Došek, od brankové čáry přihrával zpět na Bestu, který by zakončoval do prázdné brány. V poslední chvíli ale přihrávku zastavil hostující obránce.

73

Liberci se povedla rychlá akce, na jejím konci Nezmar vysunul kolmici na Keriče, proti němu ale včas vyběhl brankář Bureš a byl u míče dřív.

73

Střídání Liberec: ze hřiště odešel Jan Nezmar, nahradil ho Tomas Radzinevičius

73

Střídání Brno: ze hřiště odešel Tomáš Polách, nahradil ho Lukáš Kubáň

74

Střídající Kubáň se hned dostal do dobré pozice, když k němu doletěl centrovaný míč, ale domácí záložník v rozhodující chvíli uklouzl.

75

Dobrou příležitost teď zahodil domácí Střeštík, který Z úhlu postupoval na libereckou branku, nakonec ale střílel nepřesně.

77

A znovu v akci Střeštík, jeho prudký centr vyrazil brakář Hauzr. Chvíli na to pálil Trousil, ale hostující branku o kousek přestřelil.

78

Liberec teď zachránilo břevno! Došek dostal přihrávku do vápna a tísněný obráncem dobře vystřelil, jenže za Hauzra zakročila konstrukce jeho brány.

79

Brno má v posledních minutách velkou převahu. Na střely na bránu už vede 5:1, na střely mimo 10:4 a na rohy dokonce 12:2.

80

Střídání Brno: ze hřiště odešel Tomáš Došek, nahradil ho Libor Baláž

81

Po dlouhé době v akc Liberec, Dortovi ale střela zpoza vápna nesedla a míč se dokutálel vedle domácí branky.

82

Střídání Liberec: ze hřiště odešel Milan Matula, nahradil ho Miroslav Holeňák

85

Po centru z levé strany zakončoval Radzinevičius, z první ale branku netrefil.

86

Další liberecký centr v poslední chvíli odvrátil Střeštík, který se při obětavém zákroku zranil a je ošetřován.

89

Počet diváků 4 050 (38 % z kapacity 10 785)

90

Už mohlo být hotovo. Brněňští hráči šli do brejku dva na jednoho, Baláž ale místo přihrávky Bestovi zbrkle volil střelu a zamířil mimo.

90

Libor Baláž (Brno) vstřelil gól. Brno - Liberec 2:0
Brněnský náhradník svou chybu vzápětí napravil. Tentokrát si při dalším brejku ve vápně míč zasekl a pak jej z lehkého úhlu poslal do vzdálenějšího horního rohu liberecké branky.