Góly: 11. Z. Pospěch, 14. P. Drozd, 65. M. Matušovič, 74. M. Heinz, 90. P. Drozd, 90. Z. Pospěch
Góly: 38. M. Meduna, 86. D. Stajič

84. J. Rajnoch

Střely na branku: 9:4; Střely mimo: 6:5; Rohové kopy: 5:5
Počet diváků: 18 020 (119 % z kapacity 15 123)

Hlavní rozhodčí Lubomír Puček uznal už hodinu před výkopem hřiště za regulérní. Hned vzápětí ve městě začalo sněžit, ale ne tolik, aby to ohrozilo dohrávku 18. kola.

1

Začal první poločas utkání Ostrava - Slovácko

1

Zápas, který musel být minulé pondělí kvůli sněhové kalamitě odložen, právě začal. Sníh je z trávníku odklizen, ale plocha je měkká.

Bystroň
88. min Magera o hráči
23 Lička
Lička
79. min Slončík o hráči
Čížek
28 Heinz
Heinz
Matušovič
83. min Žůrek o hráči

Ivana
72. min Petržela o hráči
21 Polách
Polách
Čoupek
17 Meduna
Meduna
72. min Nezmar o hráči
7 Malár
Malár
77. min Stajič o hráči

Rozhodčí: Puček - Talpa, Filgas
Počet diváků: 18 020

4

Po pravé straně unikal Látal, hostujícímu Burešovi prohodil míč mezi nohama, ale ten ho vzápětí zezadu fauloval.

5

Přímý kop zahrával Čížek, před uherskohradišťskou brankou hlavičkoval Bolf. Míč proletěl těsně vedle tyče.

10

Nadějný útok Baníku zastavil pomezní rozhodčí Talpa, který chybně odmával Matušovičovi ofsajd.

11

Zdeněk Pospěch (Ostrava) vstřelil gól. Ostrava - Slovácko 1:0

11

Z poloviny hřiště běžel na hostující branku osamocený Mário Lička, brankář Drobisz jeho střelu stačil vyrazit na levou tyč, ale k míči se jako první dostal Pospěch a dorazil ho do sítě.

14

Petr Drozd (Ostrava) vstřelil gól. Ostrava - Slovácko 2:0

14

Ostrava zahrávala dva rohové kopy po sobě. První Heinzovu hlavičku ještě Rajnoch hlavou vyrazil z branky, ale při druhém pokusu Synot špatně rozehrál a Drozd střelou po zemi zvýšil na 2:0.

16

Hosté poprvé ohrozili ostravskou branku. Polách zahrával přímý kop, ale obránci míč odkopli na roh.

21

Po strhujícím začátku tempo hry polevilo, hraje ve středu hřiště.

25

Fanoušci obou týmů se navzájem hecují. Z Uherského Hradiště přijel početný dav příznivců i s dechovkou Stříbrňankou. Ostravští vlajkonoši měli na kapelu nacvičenou chreografii a právě rozvinuli velké heslo: "Synot a Stříbrňanka, to není kotel - to je cirkus". A další Ostravané drží nad hlavami čtvrtky s přeškrtnutými obrázky dechových nástrojů.

29

Poklidná hra pokračuje, ani jedno mužstvo se nemůže dostat do větší šance...

34

Synot stále čeká na svoji první přímou střelu na branku. Slovák Ivana teď z velké dálky vystřelil těsně nad.

38

Michal Meduna (Slovácko) vstřelil gól. Ostrava - Slovácko 2:1

38

Hned první střela Synotu znamenala gól! Po Burešově centru se k odraženému míči dostal Meduna a pod padajícím brankářem Laštůvkou poslal míč přízemní střelou do sítě.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 2:1

45

Po skvělém začátku Baník ke konci poločasu polevil, měl problémy s přihrávkou, a hráče vysvobodil poločasový hvizd.

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Ostrava - Slovácko

46

Druhý poločas začala obě mužstva v nezměněných sestavách.

48

V dobré příležitosti byl hostující Meduna, ale z voleje vystřelil těsně vedle branky.

51

Po Čížkově úniku po levé straně získal míč domácí útočník Heinz, zasekl si ho, čímž se zbavil obránce, ale z deseti metrů vystřelil vysoko nad branku Synotu.

53

Po křídelní akci se zrodila i šance na druhé straně. Ivana zprava centroval, Malár poslal míč hlavou odrazem o zem přímo do středu branky, kde ho chytil ostravský brankář Laštůvka.

58

Na těžkém terénu se oběma týmům těžce kombinuje, hra se mění v boj ve středu hřiště.

65

Miroslav Matušovič (Ostrava) vstřelil gól. Ostrava - Slovácko 3:1

65

Útočník Matušovič převzal míč, který vykopl domácí gólman Laštůvka. Vletěl do pokutového území, obhodil si brankáře Drobisze a poslal míč do prázdné branky.

65

Na branku Synotu krátce po výkopu postupoval Lička, ale vystřelil jen slabě a míč skončil v náručí gólmana Drobisze.

67

Baník znovu ožil, hostující obrana nestíhá zachycovat rychlé brejky. Teď se hnal na jejich branku Heinz, ale nepřešel přes obránce.

69

Trenéři Synotu chystají dvojnásobné střídání.

74

Baník má hru zcela pod kontrolou. Do pokutového území pronikl s míčem Čížek, nahrál volnému Heinzovi, který do lehce doklepl do prázdné branky a zvýšil na 4:1.

77

Střídání Slovácko: ze hřiště odešel Vladimír Malár, nahradil ho Duško Stajič

79

Počet diváků 18 020 (119 % z kapacity 15 123)

79

Střídání Ostrava: ze hřiště odešel Mario Lička, nahradil ho Radek Slončík

80

Stadion je zcela zaplněn, hlasatel oznámil 18 020 diváků, což se shoduje s maximální kapacitou. Diváci zpívají klubovou hymnu a oslavují dostatečný třígólový náskok.

83

Střídání Ostrava: ze hřiště odešel Miroslav Matušovič, nahradil ho Libor Žůrek

83

Ostravští dvakrát už už vyráželi do rychlých protiútoků, ale zastavil je ofsajd.

84

Žlutou kartu dostal Jan Rajnoch (Slovácko)

86

Duško Stajič (Slovácko) vstřelil gól. Ostrava - Slovácko 4:2

86

V bezstarostném závěru se hostům podařilo snížit. Do prázdné branky doklepával míč náhradník Stajič.

88

Střídání Ostrava: ze hřiště odešel David Bystroň, nahradil ho Lukáš Magera

90

Petr Drozd (Ostrava) vstřelil gól. Ostrava - Slovácko 5:2

90

Čížek poslal před branku Synotu parádní centr, který Drozd po zemi usměrnil k levé tyči a zvýšil už na 5:2.

90

Zdeněk Pospěch (Ostrava) vstřelil gól. Ostrava - Slovácko 6:2

90

Diváci už děkovali hráčům za vysokou výhru, když ve druhé minutě nastaveného času utekl Pospěch po pravé straně a nádherným obloučkem přehodil brankáře. Hned po výkopu rozhodčí utkání ukončil.