Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ještě jeden nášup pro profíka. Rozehnalův příběh nekončí

David Rozehnal v dresu Ostende | foto: Archiv Davida Rozehnala

18 2017
Vítězným gólem proti Genku rozsekl rozhodující boj o Evropskou ligu. Trefil se v sezoně počtvrté ve 27 zápasech, z toho tři branky dal v posledních pěti utkáních play-off. Stoper David Rozehnal na konci minulé sezony v sobě objevil kanonýrské vlohy, předtím pět let neskóroval. Rázně se přihlásil o novou smlouvu v belgickém Ostende, kam dojíždí přes hranice z francouzského Lille, kde se s rodinou usadil.

Příběh rodáka z Kožušan u Olomouce nekončí. I v sedmatřiceti se profík každým coulem drží (sic už patnáctý rok!) na úrovni evropského fotbalu, což je u Čechů rarita, byť v rodné vlasti je spíše nedoceněný. Tím si však někdejší obránce PSG, Lazia Řím, Hamburku nebo Newcastlu, který posbíral šest klubových trofejí, hlavu neláme. Myslí pozitivně a těší se na pohárovou bitvu s Marseille.

„Fotbal si nehorázně užívám,“ říká bývalý reprezentant v rozhovoru pro MF DNES a iDNES.cz.

Samé důvody ke spokojenosti?
Bylo to až na poslední chvíli, den před prázdninami mi dali novou smlouvu. Ve finále určitě jsem spokojený, protože už minulou sezonu jsem avizoval, že pokud bude zájem z druhé strany, rád bych zůstal. Dařilo se nám, sezonu jsme zakončili výborně, dostali se do předkola Evropské ligy a skončili na čtvrtém místě, takže historický úspěch na všech frontách. Lepší sezona než minulá a hrál jsem. Velká spokojenost s třešničkou na dortu v podobě prodloužení kontraktu.

V play-off jste zářil střelecky. Napínalo vás vedení, že si kontrakt nechávalo na poslední chvíli?
Napínali mě hodně. Upřímně vám řeknu, že jsem to čekal dřív. Nechci mluvit o sobě, ale jako tým jsme hráli dobrý fotbal a já měl to štěstí být součástí týmu a ještě na hřišti. Myslím si, že výkony byly adekvátní tomu, aby mi nabídli kontrakt.

Bavil jste se v průběhu play-off s trenérem, jestli s vámi počítá i na příští sezonu?
Ne, řešil jsem to s manažerem přes klubové vedení. Začátek sezony byl takový, jaký byl, potom jsem začal hrát a najednou se všechno obrátilo. Cítil jsem důvěru jak od trenéra, tak od spoluhráčů. To mě nabíjelo, i proto výkony byly takové, jaké byly. Dal jsem jen najevo, že chci pokračovat v Ostende, že mám ještě chuť a sílu, a myslím, že i kvalitu, abych ještě hrál na takové úrovni. Na druhou stranu jsem si nechtěl přidělávat starosti a myšlenky, protože nejvíc se to řešilo hlavně v médiích – proč mě ještě v průběhu play-off nepodepsali. Pro nás bylo play-off hodně důležité. Já jsem si říkal: O. K., dělám maximum, předvedu se na hřišti, to je největší reklama fotbalisty. A potom už záleží jen na klubu, jestli nabídne smlouvu.

„Od spoluhráčů jsem měl standing ovation, to mě dojalo, vyjádřili mi pokoru a respekt.“

Byť je vám už sedmatřicet, neriskovalo Ostende, že po vydařené sezoně přestoupíte jinam?
Na rovinu: riskovali hodně, protože já jsem i v průběhu jara přes manažera rozhodil sítě také jinam. Řekl jsem to i manažerovi Ostende, že nechci čekat na poslední chvíli, a můj manažer hledal nejvíc v belgické lize, protože jsme se jako rodina nechtěli na sklonku kariéry stěhovat. Pokud by přišla adekvátní nabídka z ambiciózního klubu, která by se rovnala Ostende, tak já bych tak dlouho nečekal. Mohlo to přijít, nakonec to dopadlo tak, jak to dopadlo, a já jsem za to rád.

Proběhly i kontakty odjinud?
Manažer rozhodil sítě po belgických klubech, pár jich řeklo automaticky ne, že na tento post nehledají, i když jsem byl zadarmo a dva roky jsem se ukázal. Jiné kluby neřekly ne, ale nemohly říct ještě ani ano, takže by to bylo zase čekání. Ale pokud by najednou některý z těchto klubů řekl: Ano, pojďme jednat konkrétněji, tak bych se tomu nebránil. Ale nebylo to tak blízko, že bychom seděli s někým z vedení konkurentů a jednali.

David Rozehnal

Ostende na vás opci neuplatnilo, nechalo ji propadnout, takže jste jednali o nové smlouvě. Byl jste po dobré sezoně v pozici, kdy jste si mohl říct o vylepšení podmínek, nebo to už je ve fotbalově vyšším věku složité?
Opci neuplatnili, propadla, myslím si, že to byl i záměr. Upřímně: s podmínkami jsem šel trošku dolů, ale v hlavě jsem měl nastavený limit, věděl jsem, že tady chci zůstat, že budeme hrát předkolo Evropské ligy, a nakonec jsem se rozhodl to akceptovat. Domluvili jsme se na podmínkách, kdy by se mi v uvozovkách ztracené peníze mohly vrátit v prémiích. Musím si to vykopat a já to mám takhle rád. Myslím si, že hráči by měli být placeni hlavně za to, co předvedou na hřišti a podle výsledků, než aby seděli na lávce nebo doma a byli placeni stejně.

Ale přesto se ukazuje, že fotbal je především byznys. Ačkoli byl klub spokojený s vašimi výkony, chtěl na smlouvě ušetřit.
Přesně. Jak jsem byl trošku zklamaný, že to oddalovali, a čekal jsem, že nabídka přijde dřív, tak jsem byl i zklamaný z tohoto. Nechtěl jsem, aby mi vylepšili smlouvu, byť si myslím, že za výkony bych si to zasloužil, ve finále to nedopadlo ani tak, že mám stejnou smlouvu, a za výkony, které byly lepší než minulou sezonu, jsem šel s penězi dolů. Ale jak říkáte: je to byznys. Klub věděl, v jakém jsem věku, že chci zůstat, že momentálně nemám jinou nabídku. Vidíte to sám z různých transferů: je to nahoru dolů. Bohužel tak to ve fotbale je.

Na druhou stranu, jestli si udržíte střeleckou formu, tak si to na bonusech brzy dorovnáte.
Bohužel na prémie za góly jsem nemyslel! To byla výjimečná sezona. Nejsem extra střelec, jak víte.

A co se to stalo, že jste se tak utrhl v rozhodující části sezony?
Nevím. Asi jsem to přitahoval. Věděl jsem, že hraji o svou budoucnost, chtěl jsem se každý zápas předvést. Tím neříkám, že jsem chodil hodně do ofenzivy, ale snažil jsem se být dobře postavený – většina gólů padla, že jsem doskakoval hlavičku nebo jsem měl odražený míč, jako ten poslední gól s Genkem. Snažil jsem se to trefit do brány, ještě se to odrazilo od protihráče. Bylo to asi tím, že jsem se snažil přitahovat pozitivní energii, prostě myslet pozitivně, protože mně šlo o budoucnost. Vydal jsem se a takovým způsobem se mi to vrátilo.

Patnáctou sezonu se držíte v nejvyšší evropské soutěži. To je slušná známka kvality...
... já moc nerad o sobě mluvím v pozitivech, spíš se rád kritizuji a zlepšuji.

Tak to nechte s dovolením na mně. Není moc českých fotbalistů, kteří by v tomto věku měli výkonnost na evropské úrovni.
Děkuji. Je pravda, že já si tohle absolutně neuvědomuju. Teď jsem na soustředění oslavil sedmatřicetiny. Bylo příjemné, že jsem měl standing ovation od spoluhráčů, tak mě to trošku dojalo, protože vyjádřili pokoru a respekt. To jsem nezažil. Taky jsem nikdy předtím neměl sedmatřicet... Maximálně pozitivní na tom je, že se cítím pořád dobře. Ano, tělo už regeneruje hůř, pomaleji, cítím se po zápase víc zbitý, ale poslední dva roky jsem si to nehorázně užil. Byl jsem hodně na hřišti, měli jsme úspěchy, byli jsme ve finále belgického poháru. Prostě jedu. Snažím se nemyslet na věk, protože v hlavě se cítím pořád mladší. Když se na to podívám zpětně, tak asi máte pravdu. Myslím, že je to tím, že hraju, snažím se být v kolotoči, nepřipouštím si únavu, svůj věk, a snažím se pořád udržet na nejvyšší úrovni. Je to i mým přístupem k fotbalu, který byl vždycky profesionální. Snažím se udržovat od počátku kariéry až do teďka. Až to nepůjde, tak to nepůjde, odpočívat můžeme v důchodu.

Zatím však vlčáky v ofenzivní lize stíháte nahánět. V Belgii se prosazují i další čeští mladí stopeři – Simič s Brabcem. Jak se vám líbí jejich výkony?
Oba dva udělali dobré kroky. Jak Simič, který šel na hostování z AC Milán. Měl jsem možnost s ním mluvit, protože jsme se potkali v Lille. Je to skromný kluk, perfektní, v hlavě to má srovnané. Viděl jsem i pozitivní reportáže o něm z mistrovství Evropy do jednadvaceti let. Můžu to jen potvrdit. Nelítá v oblacích, byť je hráčem AC Milán. I kvalitní výkony byly vidět – jak v Mouscronu, tak teďka na mistrovství. To samé Brába. Neznám ho osobně, vždy jsme pokecali jen před a po zápase, ale také vypadá, že je hodně skromný, rozumný, inteligentní člověk. I když na chvíli vypadl ze sestavy, tak se potom vrátil a měl podíl na tom, že Genk postoupil přes malé finále do toho velkého s námi. Pokud budou takhle pokračovat a budou se jim vyhýbat zranění, tak s jejich povahou by mohli ještě udělat krok do většího klubu. Mají před sebou slibnou kariéru. Věřím, že toho dosáhnou, hlavně kvůli nim a taky české reprezentaci, protože by stálo za to, abychom měli víc a víc hráčů v kvalitnějších soutěžích, než je česká liga.

V Belgii děláte české nejen stoperské škole dobrou vizitku. Otvíráte dveře dalším krajanům.
Věřím, že jo. Čeští hráči, kteří byli v Belgii, udělali dobrý dojem. Většinou to jsou hráči, kteří vystupovali profesionálně, skromně a hlavně předváděli výkony na hřišti, ne mimo hřiště. Belgie není extra velký stát a lidé si to pamatují, vidí to. Potom mají další české hráče zaškatulkované takhle. Ze začátku je určitě budou brát pozitivně a s otevřenou náručí, protože kvalitu v Česku pořád máme a vždycky se dá využít i v zahraničí.

Jak jste s fanoušky oslavili čtvrté místo a postup do předkola Evropské ligy?
Ohlas to mělo velký. Slavili jsme to už na hřišti, otvíralo se šampaňské. Bylo to krásné. Jako bychom vyhráli titul. Bylo to zadostiučinění pro všechny, protože minulý rok jsme se o to bili a tři kola před koncem jsme už věděli, že na to nemáme šanci dosáhnout. Teď jsme jeli až do konce. Bohužel nám odpadlo třetí místo zaručující přímý postup do Evropské ligy, museli jsme potvrdit čtvrté místo, hrát finále. Byl to stres navíc, ale nakonec jsme to dokázali a uhráli si to. Bylo na všech vidět – prezidentovi, zaměstnancích, jak to s námi prožívají. O fanoušcích ani nemluvím, byli v sedmém nebi. A po losu předkola Evropské ligy ještě budou. Užívali jsme si to a ještě si to užívat budeme. Uvidíme, s jakým výsledkem.

Belgické Ostende s Davidem Rozehnalem slaví postup do předkola Evropské ligy.

Belgické Ostende s Davidem Rozehnalem slaví postup do předkola Evropské ligy.

Čeká vás favorizovaná Marseille. Bylo třeba tým posílit?
My jsme posílili, ale bohužel nám odešli dva hráči základní sestavy – útočník do Wolfsburgu a pravý bek do Lazia Řím za celkem velké peníze pro Ostende. Přivedli jsme pár hráčů, kteří mají potenciál. Uvidíme, jak zapadnou, co s nimi udělá belgická liga. Ale myslím, že ty dva hráče, kteří odešli, bychom neměli mít velký problém nahradit.

Jenže los vám moc nepřál.
Je to hezký soupeř, co se týče prestiže. Papírově určitě kvalitnější než Ostende, ale máme kvalitní tým a věřím, že jsme schopni se na ně připravit tak, abychom je zaskočili a uhráli první zápas venku dobrý výsledek. Někdy porazí David Goliáše. Bude to svátek i pro fanoušky. Stadion Marseille si pamatuji ještě z francouzského působení. Je úžasný, doufám, že bude vyprodaný. Já se na to strašně těším. Naděje umírá poslední. Uděláme všechno pro to, abychom se dostali dál.

Vy zkušenosti s poháry máte bohaté, na rozdíl od většiny spoluhráčů. Co to s nimi může udělat?
Pro většinu to bude velká novinka, i co se týče stadionu, kvality a věhlasu soupeře. Ale pár spoluhráčů, kteří přišli z Anderlechtu, Brugg, má za sebou pár zápasů proti velkým týmům. Doufám, že spojíme zkušenosti s kvalitou a že by to mohlo zapadnout tak, že pokud odejdeme poraženi, pak se vztyčenou hlavou.

Když Olomouc hrála Pohár UEFA proti Marseille, vy jste ještě čekal na šanci v dorostu, že?
Byli tam Marek Heinz, Olda Machala, Tomáš Ujfaluši už jako opora. Já se do áčka teprve blížil.

Jistě vás těší návrat Olomouce do první ligy.
Jsem samozřejmě rád. Druhá věc je, jestli to bude fungovat. Protože pořád nevím, jak je vyřešené majetkové podílnictví. Nechtěl bych, aby to bylo jako jojo efekt – jeden rok v lize a zase sestup. To už potom klub ztrácí jméno, kredit.

Kupec Sigmy nablízku není.
Sigma nikdy neměla problémy platit hráče, i když jsem tam už nehrál, měl jsem informace, že hráčům nedlužili peníze. A já bych byl nerad, aby to začalo, protože hráči to pak řeší a dělá to neplechu. Bylo by dobré to co nejdřív vyřešit, aby to vzal někdo schopný, kdo by dokázal peníze sehnat. Nemusí to být zrovna miliardář, ale aby měl rád fotbal a klub dostal do stabilizovaného stavu, aby Sigma začala hrávat klidný střed tabulky. Pořád má potenciál na to hrát v budoucnu na úrovni první šestky o poháry, pokud bude mít za zády kvalitní vedení. Neříkám vyhrát ligu, ale proč nehrát o poháry, vyhrát třeba český pohár.

David Rozehnal s manželkou Petrou

David Rozehnal s manželkou Petrou

Zlín, který před dvěma lety se Sigmou postupoval do ligy, je příkladem. Vyhrál český pohár a teď se těší z Evropské ligy a sedmdesátimilionového jackpotu.
Přesně tak.

Dobrou práci tam dělá Zdeněk Grygera jako sportovní manažer. Slavný odchovanec s podobnými kontakty ve vedení Sigmy chybí.
Máte nabídku ze Zlína a mluví s vámi Zdeněk Grygera, který toho ve fotbale spoustu zažil, má kredit a je chytrý člověk. Za sebou má už jen majitele, struktura je přesně daná. Rozhoduje se rovnou. To je taky velký rozdíl. Je vidět, že to funguje. Zlín není Sparta, Slavia, Plzeň, ale je v poháru. Kdo by si to kdy představil? Jsem rád, že takový menší klub dostal šanci, a doufám, že se předvede. Zlín teď dokáže být nahoře a hráči tam chodí rádi.

To je taková pohádka. I ta vaše pokračuje. Láká vás ještě ukončit kariéru doma v Olomouci?
Přiznám se, že jsem to z hlavy nevytěsnil, ale nepište do titulku, že se vrátím do Olomouce, protože bych nechtěl, aby to bylo takhle brané. Musel bych cítit zájem a od sebe, že do toho chci jít, že tam nepůjdu jen kvůli tomu, že jsem kdysi dávno chtěl. Musí se to sejít, mít to smysl. Třeba i do budoucna působení v klubu. Neříkám, že se to stane, ale určitě jsem to z hlavy nevytěsnil, abych to řekl na férovku.

Autor:


Mistrovství světa ve fotbalu 2018

Fotbalové MS 2018 se hraje od 14. června do 15. července na dvanácti stadionech v jedenácti ruských městech. V turnaji se utkává 32 týmů rozdělených do osmi skupin. Zlato obhajuje Německo, které na MS 2014 ve finále porazilo Argentinu.

Cristiano Ronaldo, Lionel Messi, Neymar, Diego Costa, Yussuf Poulsen, Denis Čeryšev, Antoine Griezmann, Hannes Thór Halldorsson, Javier Hernández, Manuel Neuer, Harry Kane, Romelu Lukaku

Mužstvo Z V R P S B
1. Manchester City 38 32 4 2 106:27 100
2. Manchester United 38 25 6 7 68:28 81
3. Tottenham Hotspur 38 23 8 7 74:36 77
4. Liverpool FC 38 21 12 5 84:38 75
5. Chelsea FC 38 21 7 10 62:38 70
6. Arsenal FC 38 19 6 13 74:51 63
7. Burnley 38 14 12 12 36:39 54
8. Everton FC 38 13 11 14 44:57 50
9. Leicester City 38 12 11 15 56:60 47
10. Newcastle United 38 12 8 18 39:47 44
11. Crystal Palace 38 11 11 16 45:55 44
12. Bournemouth 38 11 11 16 45:61 44
13. West Ham United 38 10 12 16 48:68 42
14. Brighton 38 9 13 16 34:54 40
15. Watford 38 10 9 19 43:64 39
16. Huddersfield Town F.C. 38 9 10 19 28:58 37
17. Southampton FC 38 7 15 16 37:56 36
18. Swansea 38 8 9 21 28:56 33
19. Stoke City 38 7 12 19 35:68 33
20. West Bromwich Albion 38 6 13 19 31:56 31
Mužstvo Z V R P S B
1. Bayern Mnichov 34 27 3 4 92:28 84
2. FC Schalke 04 34 18 9 7 53:37 63
3. Hoffenheim 34 15 10 9 66:48 55
4. Borussia Dortmund 34 15 10 9 64:47 55
5. Bayer Leverkusen 34 15 10 9 58:44 55
6. RB Lipsko 34 15 8 11 57:53 53
7. VfB Stuttgart 34 15 6 13 36:36 51
8. Eintracht Frankfurt 34 14 7 13 45:45 49
9. Borussia Mönchengladbach 34 13 8 13 47:52 47
10. Hertha Berlín 34 10 13 11 43:46 43
11. Werder Brémy 34 10 12 12 37:40 42
12. FC Augsburg 34 10 11 13 43:46 41
13. Hannover 34 10 9 15 44:54 39
14. FSV Mohuč 05 34 9 9 16 38:52 36
15. SC Freiburg 34 8 12 14 32:56 36
16. VfL Wolfsburg 34 6 15 13 36:48 33
17. Hamburk SV 34 8 7 19 29:53 31
18. 1. FC Köln 34 5 7 22 35:70 22
Mužstvo Z V R P S B
1. FC Barcelona 38 28 9 1 99:29 93
2. Atlético Madrid 38 23 10 5 57:21 79
3. Real Madrid 38 22 10 6 93:43 76
4. FC Valencie 38 22 7 9 65:38 73
5. FC Villarreal 38 18 7 13 57:50 61
6. Betis Sevilla 38 18 6 14 60:61 60
7. FC Sevilla 38 17 7 14 49:58 58
8. Getafe 38 15 10 13 42:33 55
9. Sociedad Deportiva Eibar 38 14 9 15 44:50 51
10. FC Girona 38 14 9 15 50:59 51
11. San Sebastian 38 14 7 17 66:59 49
12. Celta Vigo 38 13 10 15 59:60 49
13. Espaňol Barcelona 38 12 13 13 36:42 49
14. Alavés 38 15 2 21 40:50 47
15. UD Levante 38 11 13 14 44:58 46
16. Athletic Club Bilbao 38 10 13 15 41:49 43
17. CD Leganes 38 12 7 19 34:51 43
18. Deportivo La Coruňa 38 6 11 21 38:76 29
19. Las Palmas 38 5 7 26 24:74 22
20. Málaga 38 5 5 28 24:61 20
Mužstvo Z V R P S B
1. Juventus Turín 38 30 5 3 86:24 95
2. SSC Neapol 38 28 7 3 77:29 91
3. AS Řím 38 23 8 7 61:28 77
4. Lazio Řím 38 21 9 8 89:49 72
5. Inter Milán 38 20 12 6 66:30 72
6. AC Milán 38 18 10 10 56:42 64
7. Atalanta Bergamo 38 16 12 10 57:39 60
8. FC Turín 38 13 16 9 54:45 55
9. ACF Fiorentina 38 15 10 13 53:46 55
10. Sampdoria Janov 38 16 6 16 56:60 54
11. Sassuolo Calcio 38 11 10 17 29:59 43
12. CFC Janov 1893 38 11 8 19 33:43 41
13. Udinese Calcio 38 12 4 22 48:63 40
14. AC Chievo Verona 38 10 10 18 36:59 40
15. FC Boloňa 38 11 6 21 40:52 39
16. US Cagliari 38 11 6 21 33:61 39
17. SPAL Ferrara 38 8 14 16 39:59 38
18. Crotone 38 9 8 21 40:66 35
19. Hellas Verona 38 7 4 27 30:78 25
20. Benevento 38 6 3 29 33:84 21
Mužstvo Z V R P S B
1. Paříž St.Germain 38 29 6 3 108:29 93
2. AS Monako 38 24 8 6 85:45 80
3. Olympique Lyon 38 23 9 6 87:43 78
4. Olympique de Marseille 38 22 11 5 80:47 77
5. Stade Rennes 38 16 10 12 50:44 58
6. Girondins Bordeaux 38 16 7 15 53:48 55
7. St Etienne 38 15 10 13 47:50 55
8. O.G.C. Nice 38 15 9 14 53:52 54
9. Montpellier 38 12 17 9 36:32 53
10. FC Nantes 38 14 10 14 36:41 52
11. FCO Dijon 38 13 9 16 55:73 48
12. Guingamp 38 12 11 15 48:59 47
13. Amiens 38 12 9 17 37:42 45
14. Angers SCO 38 9 14 15 42:52 41
15. Racing Štrasburk 38 9 11 18 44:67 38
16. SM Caen 38 10 8 20 27:52 38
17. OSC Lille Métropole 38 10 8 20 41:67 38
18. FC Toulouse 38 9 10 19 38:54 37
19. Troyes 38 9 5 24 31:59 32
20. Méty 38 6 8 24 34:76 26

Nejčtenější

Portugalsko - Maroko 1:0, výhru vystřelil Ronaldo, trefil se už počtvrté

Cristiano Ronaldo slaví svůj úvodní gól do sítě Maroka.

A zase Ronaldo. Po výtečném představení v předchozím duelu proti Španělsku (3:3), kterému nasázel...

Nejbizarnější aut v historii MS. Íránec zkusil trik, který nevyšel

Íránský fotbalista Mílad Mohammadí truchlí po porážce se Španělskem.

VIDEO Chtěl soupeře překvapit, v závěru utkání na mistrovství světa proti Španělsku (0:1) získat pro své...Írán - Španělsko 0:1, favorit se štěstím vyhrál Costovým gólem

KONEČNĚ GÓL. Španělský útočník Diego Costa vstřelil s velkou dávkou štěstí...

Španělští fotbalisté vykročili za postupem ze skupiny B, ve svém druhém utkání na mistrovství světa...

Messi bez šťávy a zmatený, naštvaný Agüero. Jak Argentinci prožívají zmar

Lionel Messi nechápe, co se s Argentinou v zápase proti Chorvatsku stalo.

Hanba, katastrofa. "Zlomili nám duši, znovu selhali," křičí z argentinských médií po čtvrteční...

Chorvatská paráda. Messiho jsme úplně odřízli, raduje se Modrič

Argentinský záložník Maximiliano Meza (vpravo) si hlídá míč před dotírajícím...

Mělo se jednat o vyrovnaný zápas, možná byla Argentina lehkým favoritem. Chorvatští fotbalisté však...

Další z rubriky

Houpavý rok v Bayernu. Konkurence mě posouvá, tvrdí fotbalistka Voňková

Lucie Voňková

Mohla zvolit snazší a pohodlnější cestu ve své fotbalové kariéře, jenže kapitánka české...

Mikloško kritizuje: Spousta trenérů u nás si myslí, že jsou ti nejchytřejší

Luděk Mikloško

O tom, proč do velkých klubů v cizině odchází stále méně fotbalistů, o nutnosti sjednocení...

Tři Francouzi v čele s Griezmannem podepsali smlouvy s Atlétikem

OSTRÝ VOLEJ. Francouzský útočník Antoine Griezmann pálí během zápasu s...

Antoine Griezmann i dva jeho spoluhráči z francouzské reprezentace podepsali v pondělí během...Najdete na iDNES.cz