Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Liberecký kapitán Pavelka: Čeká nás zápas o bytí v Evropské lize

Radost libereckého Davida Pavelky | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

22 2015
Minulý týden byl u toho, když reprezentace vyhrála v Nizozemsku. Dnes chce David Pavelka – už jako kapitán Slovanu Liberec – uspět v další konfrontaci s holandským fotbalem. K Nise dorazí v Evropské lize Groningen a v případě vítězství Liberečtí po výhře v Marseille posílí naději na postup ze skupiny.

„Bude to velice důležitý zápas o naše bytí a nebytí v Evropské lize. Chceme pokračovat tam, kde jsme v Marseille skončili,“ říká Pavelka.

Jak byste porovnal soupeře ve skupině – Bragu, Marseille a Groningen?
Groningen sice doma s Marseille prohrál, ale dokázal hrát vyrovnanou partii. To je pro nás vykřičník, že nás nečeká jednoduchý zápas. Jako hráč jsem už párkrát zažil holandský styl hry a je jasné, že nás čeká ofenzivně vyspělé mužstvo.

Takže očekáváte oboustranně útočné utkání?
Ano, já doufám, že to bude ofenzivní představení. My chceme v každém zápase nastřílet víc gólů než soupeř a s touhle taktikou určitě půjdeme i doma na Groningen. Věřím, že na stadionu U Nisy bude super atmosféra, která nás strhne ke skvělému výkonu. I když jsem slyšel, že z Holandska se sem chystá možná víc fanoušků, než bude těch našich.

S kolegou Šuralem jste před týdnem vyhráli v reprezentačním dresu v Nizozemsku. Zvedne vám to sebevědomí?
Pro moje sebevědomí bude spíš důležité vrátit se do herní pohody. Minulý zápas v Olomouci mi totiž moc nevyšel. Takže motivaci mám hlavně kvůli sobě a ne kvůli tomu, že hrajeme proti holandskému týmu.

Musíte před Evropskou ligou vstřebávat větší příděl informací než v domácí soutěži?
Já bych řekl, že Evropská a česká liga se v tomhle moc neliší. O soupeřích víme všechno možné. Teď je to samozřejmě ještě umocněné tím, že v Groningenu dřív působil Ondra Švejdík a ví toho o něm hodně.

Groningen zatím ve skupině nezískal ani bod. Považujete se za favority?Role favorita se nechceme zříkat, ale holandský fotbal je pořád vyspělejší než ten český, takže opatrně.Najdete na iDNES.czmobilní verze