Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Sázkovky nesleduju, ale favoritem asi jsme, uznává sparťan Lafata

David Lafata a jeho spoluhráči ve čtvrtek na Letné vyzvou Slovan Bratislava. | foto:  Michal Růžička, MAFRA

5 2014
Jako kapitán povede fotbalovou Spartu do zápasu, ve kterém si potřebuje spravit chuť. Po porážce v ligovém šlágru podzimu proti Plzni útočník David Lafata a jeho spoluhráči ve čtvrtek večer vyzvou v Evropské lize Slovan Bratislava. A se složením reparátu by neměli mít problémy: alespoň soudě podle kurzů, které vypisují sázkové kanceláře.

Podle aktuální sázkové nabídky bookmakeři nevěří, že má Slovan reálnou šanci v Praze zvítězit. Ve většině kanceláří se na tuhle možnost dá sázet ve vysokém kurzu 15:1. Co na to sparťané?

„Já sázkové kanceláře nesleduju. Ale máme šest bodů, Slovan nula, hrajeme doma... Takže role favorita se nezříkáme. Asi to tak opravdu je,“ netají Lafata. 

První zápas v Bratislavě jste vyhráli 3:0. Cítíte teď díky tomu větší sebevědomí?
Nemyslím si, že bychom se právě díky téhle výhře měli cítit sebevědomější. Spíš očekávám úplně jiný zápas než v Bratislavě. Tam to bylo hodně poznamenané přerušením. Slovan navíc po porážce prakticky ztratil šanci na postup, takže teď může hrát v klidu. Bude to jiné.

Víkendový zápas v Plzni, ligový vrchol podzimu, jste nezvládli. Nemůže to týmu psychicky uškodit?
Snad nás to nepoznamená. Žádná porážka nepřidá, ale ke sportu prohry patří. Kdybychom se měli z jedné hroutit, bylo by to špatně. Teď se ukáže, jak jsme silný tým, jestli to dokážeme zvládnout a vyrovnat se s tím.

Co po zápase v Plzni následovalo? Jak jste trávili další dny?
Bylo to podobné jako po každém jiném zápase. První dva dny jsme se k tomu vrátili, ale od úterý už se připravujeme jen na Slovan, protože zápasy jdou v rychlém sledu po sobě. Možná i to je pro nás výhoda: nemáme čas se v tom nějak zvlášť pitvat, soustředíme se hned na další utkání. 

Říkal jste, že očekáváte jiný zápas než v Bratislavě. S čím tedy myslíte, že Slovan do Prahy přijede? Proč by měl být vývoj utkání rozdílný?
Už třeba jen z toho pohledu, že když jsme hráli v Bratislavě, k týmu zrovna přišel nový trenér, pan Chovanec. Za tak krátkou dobu asi nestihl hráčům předat moc poznatků, změny se ještě nemohly tak projevit. Teď už se začínají zvedat, proto si myslím, že nás čeká jiný zápas.

Teď už je Jozef Chovanec u týmu delší dobu. Vypozoroval jste, co se pod ním změnilo?
Co jsme koukali, hodně se změnila sestava. Zařadil do ní plno nových hráčů, kteří předtím důvěru nedostávali, teď chytli šanci. A poslední výsledky nasvědčují tomu, že to začíná být znát a že se jejich výkony obrací k lepšímu.

Autor:






Nejčtenější

Najdete na iDNES.cz



mobilní verze