Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Daum Ribbecka na lavičce nenahradí

22 2000
B e r l í n - Německý tisk se stále nemůže vyrovnat s vyřazením fotbalistů na mistrovství Evropy. Zatímco bulvární listy hráčům nevybíravě spílají, seriózní tisk se oddává hlubokým úvahám na téma nedostatku vlastenectví. "Jménem všech fanoušků vám říkáme: Už vás nechceme nikdy vidět!" tvrdí bulvární Bild. Na milost bere jen brankáře Kahna a mladíka Deislera, ostatní žádá bezpodmínečně vyřadit z reprezentace. Otiskuje velkou fotografii celého týmu a navádí čtenáře, co s ní mají udělat: "Vytrhnout, zmačkat, zahodit a zapomenout!"

"Máme dost toho, snášet nálady zhýčkaných milionářů, kteří pošpinili dres národního mužstva a zostudili Německo před celým fotbalovým světem. Nový trenér musí nemilosrdně všechen hnůj vykydat," nebere si servítky Bild. Jen poněkud mírnějšími slovy kritizuje fotbalisty deník Die Welt. O zápase s Portugalskem píše jako o "dni hanby", kdy reprezentanti všechny fanoušky znovu podvedli a zradili vše, v co německý fotbalový národ věřil. "Jsou to chlapíci bez vlasti, bez národního cítění, kteří zcela ztratili bojový duch a pohřbili reprezentační mužstvo, národní symbol, na který mohli být Němci navzdory své historii vždy hrdí," napsal Die Welt.

Z horečné diskuse o novém trenérovi, který nahradí neúspěšného Ericha Ribbecka, vystupuje ve středu do popředí jako nejpravděpodobnější kandidát dosavadní trenér Bayeru Leverkusen Christoph Daum, i když i Jupp Heynckes změnil názor a naznačil ochotu úkolu se ujmout. Překážkou však je, stejně jako u dalších zmiňovaných kandidátů, že mají platné trenérské smlouvy v klubech. Daum však dnes diskusi překvapivě ukončil jednoznačným odmítnutím funkce.

Pro Dauma se přitom vyslovil i místopředseda fotbalového svazu Franz Beckenbauer, který má v německém fotbalu mimořádně vlivné postavení. V novinovém příspěvku uvedl, že svaz se bude muset "praštit přes kapsu" a nehledět na výdaje, které ho bude Daumovo uvolnění stát. "V žádném případě však nesmí vykonávat současně funkce klubového i reprezentačního trenéra," řekl Beckenbauer. Na tomto konfliktu zřejmě Daumova kandidatura ztroskotala, protože funkcionáři Leverkusenu trvají na tom, aby Daum splnil smlouvu do léta 2001.

 

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze