Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Dárek k Jendovým třicátinám? Přece tři body

29 2003
Rotterdam - Už jsem starší člověk, třicátník, vstávám sám bez budíku, většinou tak v osm hodin. Můj parťák na pokoji to samé. Máme totiž s Karlem Poborským úplně stejný režim. Po obědě třeba oba usínáme u televize. Jenže Kája je mazák, o pět měsíců starší, takže já musím zhasínat...Dále čtěte: Vyhrajeme 6:5, ohlásil kouč BrücknerTrénink bez špionů? To nešlo uhlídat

Nic nebudeme měnit ani dneska před zápasem s Holanďany.

Takže: ráno rozcvičení, oběd, pak si na hodinu zdřímnout, k svačině nějaký koláč, v pět nám trenér Brückner řekne sestavu a pojede se na stadion.

I chvíli před zápasem mám své rituály. Ještě se mi nestalo, že bych se zapomněl pokřižovat. Věřím v Boha, věřím v něco, co je nad námi. Ale kterou nohou jako první vkročit na hřiště? To jsem párkrát pokazil a nic se nestalo...

Pro štěstí mám taky dva náramky od svých dětí, jeden od Ivanky, druhý od Pavlíka. Vždycky na sezonu dostanu náramek, nosím ho a na konci zahodím. Pak se jede nanovo.

O společných rituálech raději mluvit nebudu, abych nic nepokazil. Každý tým má svoje, takže i reprezentace...

Jestli máme pokřik? Jasně, ale jaký, to se fakt neříká. A pak to začne: Holanďani! Teď možná úplně nejlepší mančaft ze všech. Respektujeme je, ale nebojíme se. Nemyslím, že nás čeká maturita, jak někdo říká, náš tým už sílu ukázal.

Když jsme předloni nepostoupili na mistrovství světa, bylo to k vzteku, já ten neúspěch pořád vnímám. Ale teď přece máme druhou šanci. Všichni musí cítit, co se blíží, teď není nutná žádná zvláštní motivace, to je přece jasné. Dnešek je pro kvalifikaci hodně důležitý. Postoupit na Euro může přímo jenom jeden. Na zápas přijedou i moji kamarádi ze Skalné, kde jsem se narodil. Teda aspoň po mně chtěli sehnat lístky. Tak doufám, že budou slyšet.

Co bych si přál? Abychom hráli stejně perfektně jako nedávno při vítězství ve Francii. Potom se může stát cokoli. Výhra? Porážka? Remíza? Je jasné, co bych si vybral. Tři body, to by byl nejhezčí dárek k narozeninám, které v neděli slaví Jenda Koller s Karlem Poborským. První se přiřadí k nám třicátníkům, druhému už bude o rok víc.

Dále čtěte:
Oloupit 'moje' Nizozemce, přeje si Galásek
Trénink bez špionů? To nešlo uhlídat
Advocaat: Máme lepší tým, ukážeme to!
Souboj obrů: Stam – Koller
Nejlepší je Nedvěd, říká Van Nistelrooij

Van Nistelrooije se reprezentanti nebojí
Útočná smršť z Nizozemska: Už nikdy žádné slzy
Davids, divoch v brýlích. Pokope i Nedvěda?
Pane vrchní, tady! - volali na Nedvěda
Také náhradník žije a trénuje s mužstvem
Brückner mění role hráčů: co znají z klubů, neplatí
Vyhrajeme 6:5, ohlásil kouč Brückner
Vízek si vsadil, ale raději by prohrál
Nizozemský trumf má jméno Makaay
Úspěch je mé fotbalové nebe, říká Brückner
Jiří Jarošík odpovídal čtenářům iDNES

Kapitán fotbalové reprezentace Pavel Nedvěd v hale ruzyňského letiště těsně před odletem ke kvalifikačnímu zápasu do Nizozemska.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze