Dánský útočník by rád ve Slavii zůstal

19 2006
Praha - Pokud chtěli funkcionáři fotbalové Slavie do mužstva přivézt opravdového světoběžníka, zřejmě se jim to podařilo. S týmem se od pondělí připravuje dánský útočník tmavé pleti Sammy Youssuf. Jak jeho jméno i vzhled napovídají, Youssufovy kořeny ale do Skandinávie nesahají. "Maminka je Dánka, ale tatínek pochází z Nigérie," upřesnila Youssuf.

Do Česka se Youssuf vydal z angažmá v portugalském Maritimu, předtím zase okusil nizozemskou ligu. A v dresu RBC Roosendaal se blýskl velmi slušnou střeleckou bilancí - v pětadvaceti zápasech nasbíral dvanáct branek.

A co Youssufa přivedlo právě do Čech? "Už jsem cítil, že je čas na změnu," vysvětlil.

Na Slavii navíc dostal dobré reference. "Je to dobrý klub, na jaře bude hrát Pohár UEFA. Rád bych zde hrál," dodal.

Jinak o české lize moc neví, tuzemský fotbal mu ale úplně neznámý není. "Čeští hráči? Jasně, znám Poborského a řadu dalších," vybavil si Youssuf.

Ve středu se poprvé představil i českým fanouškům, odehrál poločas v zápase Tipsport Cupu proti Příbrami. Slavia v něm remizovala 1:1.

Ve své premiéře se rozhodně neztratil. Dánský útočník se nabízel a neustále si křičel o míč. Jeho hra na hranici ofsajdu sice třikrát donutila pomezního sudího zdvihnout praporek, Youssuf však měl blízko i ke gólu.

V 18. minutě se totiž spolu se Stanislavem Vlčkem hnali na příbramskou branku v situaci dva na jednoho, Vlčkova přihrávka na úplně volného Youssufa ale neprošla.

"Škoda," zhodnotil útočník, kterému chladné a deštivé počasí úplně nesvědčilo.

"Terén byl hrozně rychlý, bylo dost obtížné načasovat sprint," posteskl si Youssuf.

Nejlépe to bylo vidět ve 40. minutě, když nedostihl dlouhou nahrávku a vzteky porazil na zem rohový praporek. Hned jej však sebral a na dálku spoluhráči za pas zatleskal.

V přestávce pak dánský hráč vystřídal a zbytek duelu sledoval zachumlaný v péřové bundě.
Na testech ve Slavii by měl Youssuf zůstat do konce týdne.

"Poté se rozhodneme," sdělil po zápase kouč Slavie Karel Jarolím.