Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Zranění a těžký návrat. Holzera mrzí, že přišel o naději na Euro

Daniel Holzer | foto: Adolf Horsinka, MAFRA

4 2015
Nadějný fotbalista Baníku Ostrava Daniel Holzer je po jarní části první ligy pořádně zklamaný. Nejen bídnými výkony mužstva, ale také tím, že přišel o šanci bojovat o účast na mistrovství Evropy hráčů do 21 let, které Česko hostí od 17. června.

„Tím, že jsem na jaře vypadl ze sestavy a už se do ní nedostal zpátky, jsem o naději na Euro přišel,“ povzdechl si devatenáctiletý záložník, který v nejvyšší soutěži debutoval den po svých 17. narozeninách jako nejmladší hráč v historii Baníku.

Ze základu ho vyřadilo zranění. „Měl jsem natažený šikmý břišní sval na jedné straně a potom i na druhé,“ připomněl. „To jsem nemohl dělat skoro nic, protože břicho zapojujete pokaždé, i když vstáváte z postele. Potřebovalo to klid.“ A když se uzdravil, do sestavy se už pořádně nedostal.

Od první minuty hrál 18. dubna proti Slovácku, s nímž Baník propadl 0:2. Potom dvakrát jen střídal, dvakrát nebyl v nominaci na zápas a 29. kolo v Jablonci (0:4) proseděl na lavičce.

Znovu od začátku hrál až v sobotu při rozlučce s Bazaly, kdy Baník remizoval s Duklou 1:1.

„To, co fanoušci předvedli v sobotu, by mělo být každý domácí zápas. Škoda, že tomu tak nebylo,“ řekl Holzer.

Přiznal, že ho diváci, jichž přišlo 10 340, nejvíce v sezoně, pobláznili. „Někdy jsem zbytečně vybíhal, fanoušci mě strhli k něčemu, co bych jindy neudělal,“ usmál se.

Po špatném jaru se už těší na nynější přestávku. „Nabereme síly a hlavně si odpočineme od fotbalu, než do toho zase vletíme.“ Přípravu by měli Ostravští začít 19. června.

Nemá Holzer obavy, že špatné jaro bude pokračovat i v nové sezoně, která se rozjede už 18. července? „Přestávka je sice krátká, ale nevidím v tom problém.“ Netuší, proč se Baník z pátého místa po šestnácti kolech propadl na 13. příčku a na jaře uhrál bídných 11 bodů.

„Tak jsme si to nepředstavovali,“ uvedl. „Bohužel, ale příčinu neznám.“ Přesto, v čem vidí důvod takového propadu?

„Nevím... Ale asi jsme všichni netáhli za jeden provaz. Už to nebylo takové jako na podzim. Bylo to úplně jiné.“

Holzer je přesvědčený, že mužstvu nepomohly změny v mužstvu. „Odchody kluků, jak Janka Greguše, tak obou stoperů (Jana Baránka a Patrizia Stronatiho – pozn. red.), byly pro nás oslabením. Odešel i trenér Svědík, s nímž to klapalo stejně jako s panem Korytářem (asistent). Přišel však nový trenér. Měli jsme to zvládnout lépe.“

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze