Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


S Boleslaví z Evropy vypadl, teď Bartla čeká životní zápas s Libercem

Vladimír Coufal (vlevo), Daniel Bartl, David Pavelka (vpravo) a Lukáš Bartošák z Liberce se radují z gólu. | foto: ČTK

30 2015
Marseille (Od našeho zpravodaje) - V létě s fotbalovou Mladou Boleslaví vypadl v předkole Evropské ligy, brána k velkým mezinárodním bitvám se mu přesto nezabouchla. Záložník Daniel Bartl totiž mezitím přestoupil do Liberce a teď ho čeká životní zápas na hřišti věhlasného Olympique Marseille.

„Je to pro mě svátek, bude to neskutečný zážitek,“ řekl Bartl po příletu do francouzského přístavního města na břehu Středozemního moře. „Ale rozhodně jsme do Marseille nepřijeli jako turisti. Chceme udělat dobrý výsledek.“

Co to znamená?
Získat nějaký bod. Samozřejmě nevíme, co od toho máme přesně čekat. Přece jen takové zápasy většina z nás ještě nehrála, ale určitě to není tak, že si sem jdeme jen zahrát fotbal.

Nějaký bod by se vám po úvodní prohře s Bragou hodil, že?
Doma jsme body ztratili, což znamená, že musíme bodovat někde jinde. Pokud by Marseille s Bragou v tomhle kole vyhrály, utekly by nám už na šest bodů, což by bylo příliš. Vzhledem k vývoji skupiny by bylo ideální tady teď bodovat. Stát se může cokoliv.

Jak na silného protivníka vyzrát?
Nějaká videa jsme si promítli a viděli jsme na nich výborné fotbalisty. Každý musíme předvést svoje maximum a uvidíme, na co nám to bude stačit.

Marseille poslední tři zápasy nevyhrála. Dává vám to šanci?
Francouzská liga je přece jen na jiné úrovni než ta naše. Marseille neměla dobrý vstup do ligy, ale hrají za ni fotbalisté, kteří dřív nastupovali za Real Madrid a další velké evropské kluby. Je to perfektní mančaft.

Čekáte bouřlivou kulisu?
Předem jsem se bavil s kamarádem, který žije ve Francii, a ten mi říkal, že zdejší stadion je nádherný. Doufám, že přijde hodně lidí a bude tady perfektní kulisa se šťastným koncem pro nás.

Nebudete nervózní?
Určitě ano, ale momentálně jsem spíš ve velkém očekávání. Určitě si to s celým týmem užijeme.

Ligovou prohru v Plzni už jste hodili za hlavu?
Pořád nás to hodně mrzí, aspoň bodík jsme tam podle mě urvat měli, ale život jde dál, takových zápasů zažijeme víc. Zkusíme udělat lepší výsledek teď v Marseille. Bude to největší zápas, který jsem zatím odehrál, a hrozně moc na něj těším.

Napadlo by vás po vyřazení s Mladou Boleslaví, že si ještě letos zahrajete základní skupinu Evropské ligy?
Měl jsem nějaké náznaky, že kdyby Liberec prošel do základní skupiny, existovala by možnost tam přestoupit. Takže jsem klukům fandil, aby postoupili, a vyšlo to. Jsem za to šťastný.Najdete na iDNES.czmobilní verze