Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Další cenu už nechce přebírat po telefonu

21 2003
Praha - Tři telefonáty hlasitě repodukované do sálů v hotelu Hilton absolvoval za jediný večer fotbalista Pavel Nedvěd, Sportovec roku 2003. Dva bleskové hovory s ním vedl v přímém televizním přenosu moderátor galavečera, třetí obsáhlejší telefonát do italského Turína byl součástí tiskové konference. Nedvěd si při něm s chutí promluvil především s trenérem národního mužstva Karlem Brücknerem.

"Prosím Nedvěd," ozvalo se pokaždé z reproduktorů. Při třetím hovoru se už moderátor tiskovky pro jistotu fotbalisty zeptal, jestli má ještě čas na další vybavování. "No, tak to bych měl," ozvalo se veselým hlasem.

Bylo znát, že jednatřicetiletého fotbalistu výhry v anketách novinářů o Sportovce roku i televizních diváků o Sportovní hvězdu České televize opravdu upřímně těší.

"Je to velké ocenění, asi největší úspěch, jakého jsem dosáhl," prohlásil.

Předem prý moc nevěřil, že vyhraje. "Nevěděl jsem, že jsem na tom u fanoušků tak dobře. Mám z toho velkou radost, protože hrajeme především pro ně a pro plné stadiony. Moc jim děkuju," vzkázal.

U novinářů si zase nebyl jistý, nakolik dokáží docenit v kategorii jednotlivců hráče z kolektivního sportu. "Jestli jsem se v té konkurenci dokázal prosadit, tak potom jsem nesmírně šťastný," řekl vůbec první fotbalista, který v bohaté historii ankety triumfoval.

Ví vůbec čerstvý vítěz, jak vůbec vypadá trofej pro Sportovce roku, kterou za něho v sobotu přebíral manažer Zdeněk Nehoda? "Snad neřeknu nějakou hloupost, myslím, že se jedná o korunu." Nedvěd to řekl trochu nejistě, ale přesně.

Když už novináři své dotazy vystříleli, chopili se hovoru Nedvědovi kolegové z reprezentace. Trenér Karel Brückner a útočník Jan Koller společně přebírali za národní tým cenu pro nejlepší kolektiv roku, takže také oni byli hosty závěrečné tiskové konference.

"Moc ti gratuluju a přeju, abys v pondělí převzal ještě jednu trofej," připomněl Brückner s napětím očekávané předávání Zlatého míče pro nejlepšího fotbalistu Evropy.

"Nás pak společně čeká ještě jedna anketa. V červnu v Portugalsku jí budou hodnotit Němci a Nizozemci," obrátil se kouč obrazně k evropskému šampionátu a k silným protivníkům v základní skupině.

Nedvěd místo odpovědi vyjádřil Brücknerovi úctu. "Ty ceny jsem vyhrál i díky vám jako trenérovi."

Z vyhlášení ankety Sportovec roku se Nedvěd původně omluvil kvůli nedělnímu utkání Juventusu v italské lize v Lecce. Pak jej ze hry ale i z cesty do Prahy vyřadila nemoc. "Moc mě mrzí, že jsem na vyhlášení nemohl být," posteskl si.

Snaží se rychle uzdravit, aby mohl v pondělí ráno se svým manažerem i s generalitou Juventusu odletět do Paříže. Vyhlašovat se bude Zlatý míč, a vše nasvědčuje tomu, že Francouzi předají trofej právě českému záložníkovi. "Doufám, že se dám dohromady," přiznal.

Další trofeje už nechce jen přebírat po telefonu.

O svých úspěších se Pavel Nedvěd dozvěděl po telefonu.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze