Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Další aféra Toga: Tým nechtěl hrát!

18 2006
Frankfurt nad Mohanem - Největší aféra dosavadního průběhu letošního mistrovství světa pokračuje, národní tým Toga dál paralyzují spory o peníze. Nejprve fotbalisté odmítali trénovat, poté rezignoval kouč Otto Pfister, i když se k týmu vrátil. Nyní dokonce hráči chtěli bojkotovat pondělní zápas se Švýcarskem!

"Zůstáváme v hotelu," hlásil v neděli dopoledne v telefonickém rozhovoru pro Reuters trenér Pfister.

"Už se mělo odjíždět na letiště, ale hráči rozhodně nevypadají na to, že by byli připravení na cestu," řekl agentuře zdroj blízký týmu.

Důvod? Peníze!

Fotbalisté se přou s národním svazem o odměny za uplynulou kvalifikaci i prémie za toto mistrovství. Proto nechtěli odcestovat do Dortmundu a místo přesunu na letiště zůstali v hotelu.

Ještě nikdy v historii se nestalo, aby mužstvo k zápasu mistrovství světa nenastoupilo. A nejspíš k tomu nedojde ani tentokrát. Jinak by Togo čekaly velmi přísné sankce: konkrétně velmi vysoká pokuta a vyřazení z dalších vrcholných akcí.

Nejprve delegát Mezinárodní fotbalové federace přemluvil hráče afrického týmu, a ti vyrazili na cestu do Dortmundu, kde se v pondělí utkají se Švýcarskem.

"Už sedíme v autobuse a jsme na cestě," řekl Pfister odpoledne.

Navíc vpodvečer došlo k dohodě i ve věci prémií: každý hráč by měl za postup na závěrečný turnaj do Německa dostat pětasedmdesát tisíc eur.

Fotbalisté Toga se na mistrovství světa probojovali vůbec poprvé, ale o pozornost si říkají kuriózním způsobem.

Před týdnem se krátce před prvním zápasem ocitli bez trenéra. Kouč Pfister tým opustil, protože hráči kvůli sporům o peníze odmítali trénovat. Mužstvo se tak před velkou premiérou připravovalo jen pod vedením asistenta Kodjoviho Mawueny.

Spekulovalo se dokonce o angažování jiného německého kouče Winfrieda Schäfera. Ten však údajně rizikové angažmá nevzal.

Nakonec se vrátil Pfister a vedl mužstvo proti Koreji. Tým podlehl, přestože se v prvním poločase dostal do vedení. Po přestávce ale přišel o vyloučeného Abala a dvakrát inkasoval.

V pondělí by měli Tožané hrát se Švýcarskem.

Autor:


Témata: Togo, Reuters
Najdete na iDNES.czmobilní verze