Čtyři góly za poločas = prohra. Hradec ve Vlašimi neuspěl

Vlašim - Hradec Králové: Daniel Nešpor (vlevo) v souboji s Pavlem Černým | foto: Josef Vostárek, MF DNES

7 2009
Fotbalisté Hradce Králové si další body do tabulky v dobře rozehrané sezoně nepřipsali. Po cenné výhře nad Viktorií Žižkov minulý týden tentokrát prohráli na hřišti nováčka z Vlašimi 2:4. O rozdělení bodů se rozhodlo až ve 2. poločase, protože v tom prvním žádný gól nepadl.

"Bohužel jsme první poločas prohospodařili. Vypracovali jsme si v něm převahu, ale nedotáhli jsme k úspěchu žádnou akci," uvedl trenér Hradce Václav Kotal.

Blíže k vedení tak byli spíše domácí, kteří si za poločas vypracovali jednu stoprocentní šanci. Ve 13. min. běžel Bálek sám na hradeckého brankáře Lindra, ten jeho střelu vyrazil k Borákovi a tento hráč naštěstí pro Hradec netrefil prázdnou branku.

Góly tak začaly ve Vlašimi padat až po přestávce. A byli to překvapivě domácí, kteří během tří minut dvakrát překonali brankáře soupeře. Nejprve v 53. min. Průcha, jenž dorazil Lindrem vyražený míč a po něm Kalabiška, ke kterému se míč dostal po dlouhém autovém vhazování.

"Bohužel jsme se před góly nechali dvakrát individuálně obejít," posteskl si Kotal, "přestože jsme o přestávce hráče na individuální sílu domácích upozorňovali."

Hradci chvíli trvalo, než se po dvou obdržených brankách dostal zpátky do hry, ale pak stejně rychle dvakrát odpověděl. V 67. min. domácí obrana v pokutovém území faulovala Černého a pokutový kop proměnil Fischer, o tři minuty později Kasálek zahrával přímý kop a Nešpor míč tečoval pro svůj tým tak nešťastně, že skončil ve vlašimské brance. "Konečně jsme se začali prosazovat," konstatoval Kotal.

Jenomže hradecká radost trvala znovu jen několik desítek vteřin. Prakticky z rozehrávky se Vlašim dostala do šance, střelu Pokorného dorazil do hradecké sítě opět Kalabiška. "Vyrovnali jsme a pak přišla nekoncentrovanost, ze které jsme dostali gól," posteskl si Kotal, "šlo o standardní situaci snad z poloviny hřiště."

Hradec musel znovu dotahovat náskok soupeře a ten toho využil. V době, kdy se snažil znovu srovnat skóre, poslal míč do pokutového území hostů Průcha, tam se nejlépe zorientoval Kalabiška a vstřelil svůj třetí gól v utkání. "V závěru jsme museli jít do rizika, poté, co jsme dostali čtvrtou branku, už jsme neměli sílu na zvrat," poznamenal Kotal.

V dalším druholigovém kole se hradečtí fotbalisté představí v domácím prostředí, v neděli přijedou na východ Čech Vítkovice, zatím poslední tým tabulky.

1. Dynamo České Budějovice 12 7 4 1 23:8 25
2. Fotbal Třinec 12 7 2 3 17:10 23
3. Slezský FC Opava 12 6 4 2 31:18 22
4. FK Pardubice 12 7 0 5 16:9 21
5. 1. FK Příbram 12 6 2 4 19:12 20
6. FK Olympia Praha 12 5 5 2 17:14 20
7. 1.SC Znojmo 11 5 3 3 14:16 18
8. FC Hradec Králové 12 4 5 3 15:14 17