Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Čtvrtek v Seefeldu začal fotografováním

25 2006
Seefeld - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) Ve čtvrtek dopoledne kolem půl jedenácté zastavovala na silničce u útulného fotbalového hřiště v Seefeldu auta a lidé z nich zvědavě pokukovali na hemžení na trávníku. Své stroje odstavovali i motorkáři a v tradičních kožených kombinézách opřeni o svodidla se zájmem přihlíželi také. Probíhalo oficiální fotografování českého národního mužstva.

Zatímco fotbalistům dopolední směna začínala v 10.15, fotografové v jednom z rohů hřiště pilně pracovali už od půl desáté.

Nad tyrolským městečkem nedaleko Innsbrucku se po několika deštivých a podmračených dnech konečně ukázalo slunce a toho bylo zapotřebí využít. Vždyť kvůli dešti a mrakům už byl fototermín jednou odložen.

Lavičky fotoreportéři připravili tak, že se reprezentanti museli dívat mírně proti sluníčku, ale nic proti tomu nenamítali.

Přesně dvanáct minut po desáté se začali fotbalisté trousit z autobusu do kabin, aby na sebe navlékli speciální dresy s čísly na hrudi. To aby si i neznalý majitel propagačních fotografií mohl podle popisku najít toho svého oblíbence.

Mluvčí národního mužstva Lukáš Tuček stavěl fotbalisty do tří řad podle připraveného zasedacího pořádku.

Do jedné z nich nadirigoval i Sionka, protože pořád není jisté, zda bude moci do bojů světového šampionátu zasáhnout Šmicer. A než dal Tuček povel k oficiálnímu fotografovaní, málokdy dostupné záběry lovili do svých digitálů místní fanoušci.

Podobným unikátním záběrem se bude moci pyšnit žena středních let, které zase svolil ke společné fotografii kouč Karel Brückner. Stoupl si vedle ní a než se nadál, žena vzala jelo levou ruku a ovinula si ji kolem krku. Trenér, zjevně v dobré náladě, neprotestoval.

Jako poslední z hráčů zkompletoval skupinový záběr Pavel Nedvěd. Cosi ho zdrželo v kabině a když vyběhl, neodmítl několik malých kluků, kteří se k němu hnali se žadoněním o podpis.

Pak už mluvčí Tuček vydal pokyn k opuštění exponovaného území všem, kteří v něm neměli co dělat.

A nad hřištěm se pro tentokrát rozléhaly pokyny ne trenéra, ale fotografů.

Ta prostřední řada trochu doleva. Davide, ještě kousek. Petře, asi tak o půl metru doprava, abys byl těsně mezi trenérem a asistentem. Tak pozor, dívat se na nás. Pánové, jedeme!

Poté přišly na řadu portréty.

To se fotbalisté, trenéři a asistenti postavili do dlouhé řady napříč hrací plochou. Ke slunci zády, aby se nemuseli mračit či přivírat oči. A jak skupina fotoreportérů postupovala od jednoho konce k druhému, ti, co to měli za sebou, mizeli v kabinách.

Zatímco se pořizovaly záběry těch posledních v řadě, někteří fotbalisté si už o kus dál pohrávali s míči. Počasí se vydařilo, fotografování končilo a začínal trénink.

Na hřiště už nešel zraněný kapitán Tomáš Galásek, ale zamířil zpátky do hotelu Dorint, kde jsou reprezentanti ubytováni.

"Vzal jsem si volno, protože to koleno nechci moc dráždit," řekl Galásek, který si ve středu při jednom cvičení natáhl postranní vazy.

V rámci terapie šel dvoukilometrovou cesty do hotelu pěšky,  doprovodil ho fyzioterapeut Karel Mališ. "Včera jsem se jeho kolenu věnoval pět hodin," poznamenal Mališ.

Fotbalová reprezentace při focení portrétů

Fotbalová reprezentace se srovnáná na lavičky před focením v Seefeldu. Zleva Galásek, Ujfaluši, Baroš, Heinz, Rozehnal a Grygera.

Tomáš Rosický (vlevo), Pavel Nedvěd s Karlem Brücknerem diskutují během tréninku v Seefeldu.

Náhradník na MS Libor Sionko v akci při tréninku v Seefeldu.

Fotbalová reprezentace při oficiálním focení v Seefeldu.

Libor Sionko se chystá na focení týmu na soustředění české fotbalové reprezentace v rakouském Seefeldu.Najdete na iDNES.czmobilní verze