Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Čtenáři si přejí, aby fotbalisté vyrukovali na Belgii se třemi útočníky

Reprezentanti při procházce v Teplicích: Jankulovski, Svěrkoš, Hubník, Baroš a Necid (zleva) | foto: Martin AdamecMF DNES

12 2009
Se třemi útočníky by fotbalová reprezentace měla vyrukovat v dnešním přípravném utkání proti Belgii. Pokud by tedy trenér Ivan Hašek dal na doporučení čtenářů, kteří o složení základní sestavy hlasovali v anketě iDNES.cz.

Čtenáři vybírali jedenáctku z osmnácti hráčů, zraněný Tomáš Hübschman zařazen nebyl, ač do kádru patří, ale jeho start je nepravděpodobný.

Podle celkového počtů hlasů vyšla sestava se čtyřmi obránci, třemi záložníky a třemi útočníky.

V brance si fanoušci národního mužstva přejí Petra Čecha, který měl největší podporu ze všech fotbalistů. Jeho konkurent Jaroslav Drobný z Herthy Berlín dostal jen desetinu hlasů co gólman Chelsea (654 proti 6473).Reprezentanti během tréninku: Jankulovski, Šimůnek, Drobný, kouč Hašek a Nevid (zleva)

Hašek nominoval osm obránců, na každý post dva hráče. Jenže podle počtu hlasů se mezi defenzivní čtyřku dostali tři krajní zadáci a jen jeden stoper. Tím je Jan Šimůnek z Wolfsburgu.

Na pravý kraj byl jasnou volbou Zdeněk Grygera z Juventusu, na levý Marek Jankulovski z AC Milán. Ale druhý levý obránce v kádru Michal Kadlec z Leverkusenu má víc hlasů než druhý stoper Roman Hubník ze Sparty. Proto Kadlece zařadíme do středu obrany, kde při předchozím angažmá ve Spartě občas zaskakoval.

V záloze byli k dispozici jen čtyři středopolaři, čtenáři si nejvíc přáli Davida Jarolíma z Hamburku a Jana Poláka z Anderlechtu. Dostatečný počet hlasů pro zařazení do sestavy nasbíral i Jaroslav Plašil z Bordeaux.

Daniel Pudil, který působí v Genku, už však tolik nebodoval. Má menší podporu než tři útočníci.

Z nich byl u čtenářů nejúspěšnější Tomáš Necid z CSKA Moskva, slušně si vedl i Václav Svěrkoš ze Sochaux. Třetím do party by byl Milan Baroš z Galatasaray. Na hannoverského Jiří Štajnera tak už místo nezbylo.

Sestava podle celkového počtu hlasů

Čech

Grygera, Šimůnek, Kadlec, Jankulovski

Jarolím, Polák, Plašil

Baroš, Necid, Svěrkoš

Pokud bychom se však drželi postů, na kterých fotbalisté nastupují a zároveň zohlednili klasické rozestavení se čtyřmi obránci, čtyřmi záložníky a dvěma útočníky, sestava by vypadala jinak.

Kadlece vrátíme na levý kraj obrany, odkud Jankulovského přesuneme do zálohy. Na pozici levého záložníka totiž dvaatřicetiletý fotbalista odehrál v létě několik přípravných zápasů a i sám přiznal, že je možné, že v AC Milán by v záloze občas mohl zaskočit.

Volné místo ve středu obrany tak dostane Hubník, který měl větší podporu než zbývající stopeři David Rozehnal z Hamburku s Tomášem Sivokem z Besiktase.

A naopak v útoku by místo nezbylo na Milana Baroše.


Sestava podle klasického rozestavení 4-4-2

Čech

Grygera, Hubník, Šimůnek, Kadlec

Plašil, Jarolím, Polák, Jankulovski

Svěrkoš, Necid

Pořadí podle počtů hlasů: 1. Petr Čech 6473, 2. Zdeněk Grygera 6078, 3. Marek Jankulovski 5961, 4. David Jarolím 5860, 5. Jan Polák 5660, 6. Tomáš Necid 5407, 7. Václav Svěrkoš 5133, 8. Jan Šimůnek 4658, 9. Michal Kadlec 4627, 10. Milan Baroš 4254, 11. Jaroslav Plašil 3797, 12. Roman Hubník 2910, 13. Daniel Pudil 2817, 14. David Rozehnal 2629, 15. Jiří Štajner 2060, 16. Tomáš Sivok 1943, 17. Zdeněk Pospěch 1583, 18. Jaroslav Drobný 654.

anketa

Podívejte se, jak jste hlasovali

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze