Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kdo místo Rosického? A který útočník? Hlasujte, s kým na Turecko

20 2016
Lens (Od našeho zpravodaje) - Porážka a nejspíš i remíza znamenají konec na mistrovství Evropy už po základních skupinách. Čeští fotbalisté potřebují v úterý proti Turecku (výkop 21:00) vyhrát. V jaké sestavě nastoupí? Vlastní zahajovací jedenáctku můžou poskládat i čtenáři iDNES.cz.

Sestavte vlastní jedenáctku

Česko si bude muset poradit bez svého kapitána. Tomáš Rosický si v posledním utkání proti Chorvatsku natrhl stehenní sval a šampionát pro něj skončil (více zde).

Kdo bude ve středu hřiště rozjíždět útoky místo něj? „Uvidíte v úterý,“ usmál se trenér Pavel Vrba v pondělním rozhovoru MF DNES.

Fakta

Česko - Turecko

Kdy: 21. června 2016
Od kolika: 21:00
Kde: Lens

Možných řešení je několik.

Do sestavy můžou naskočit Daniel Kolář nebo Bořek Dočkal. Ti by přímo převzali Rosického úkoly. Anebo se vysune víc nahoru Vladimír Darida, jenž by tak uvolnil místo pro defenzivního záložníka Davida Pavelku, který by tak nastoupil ve středu pole vedle Plašila.

A existuje ještě jedno originální řešení, byť ne moc pravděpodobné. Nechat zálohu čtyřčlennou a poslat do útoku Milana Škodu i Tomáše Necida, čili jediné české střelce na šampionátu (případně Davida Lafatu).

Reálnější ovšem je, že kouč Vrba vybere jen jednoho útočníka. Kdo by to měl být? David Lafata, který naposledy nastoupil v základní jedenáctce? Milan Škoda, jenž proti Chorvatsku zahájil hon za vyrovnáním? Anebo Tomáš Necid, autor vyrovnávací penalty?

Jak trenér Vrba dvě zásadní otázky vyřeší, se veřejnost dozví nejpozději hodinu před zápasem, který v Lens začíná ve 21:00. Čtenáři iDNES.cz můžou jako už tradičně volit vlastní sestavu.

Sestavte vlastní jedenáctku

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze