Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Čtenáři chtějí do týmu Necida s Kadlecem, Svěrkoš se nevešel

Tomáš Necid při tréninku české fotbalové reprezentace | foto: Michal Šula, MF DNES

1 2009
Kováče s Kadlecem do obrany, Jankulovského do zálohy a Necida na hrot. Tak by čtenáři iDNES.cz vyrukovali se sestavou fotbalistů na dnešní kvalifikační utkání proti Slovensku. Proti sobotnímu utkání ve Slovinsku by se základní jedenáctka lišila ve třech jménech a na čtyřech postech.

Sestavu v anketě iDNES.cz nemohli čtenáři skládat s potrestaným stoperem Tomášem Ujfalušim a zraněným záložníkem Radkem Šírlem. A také se museli obejít bez dodatečně nominovaného útočníka Davida Lafaty.

Jak fanouškovská sestava vypadá?

Podle celkového počtu hlasů je v ní jeden brankář, čtyři obránci, čtyři záložníci a dva útočníci. Kvůli obsazení postů však středopolaře Radoslav Kováče přesuneme do obrany a krajního beka Marka Jankulovského do zálohy.

Kováč by totiž ve středu obrany nahradil Ujfalušiho, což se nejspíš stane i ve skutečnosti. Obránci Zdeněk Pospěch a Marek Suchý totiž pro zařazení do základní jedenáctky neměli dostatečný počet hlasů.

Středního obránce hrával kdysi ve Spartě také Michal Kadlec, ale jelikož s Markem Jankulovským jsou jediní levonozí fotbalisté v kádru, obsadíme jimi právě levou stranu.

Kadlec sice v reprezentaci už dvakrát naskočil do zálohy, ale lépe se cítí v obraně. Proto bychom Jankulovského vysunuli dopředu, kde dlouho nastupoval v Ostravě, v Neapoli i v Udine, než z něj bývalý český kouč Brückner a poté trenér Ancelotti v AC Milán udělali obránce.


Další informace ze slovenského tábora

před středeční kvalifikační bitvou
v Praze proti českým fotbalistům najdete také ZDE

Pravý bek Zdeněk Grygera a druhý stoper David Rozehnal svá místa v zadní řadě i po nevýrazném výkonu celého týmu ve Slovinsku uhájili.

Stejně tak dostali od čtenářů důvěru i pravý záložník Libor Sionko a střední záložník Jan Polák. Sionko s gólmanem Petrem Čechem měli největší podporu ze všech. Velkou má i David Jarolím, který se stejně jako Kováč v sobotu v Mariboru na hřiště nedostal.

Naopak do sestavy čtenářů se neprotlačil ofenzivní záložník Marek Matějovský, propadl u nich Jaroslav Plašil. On, náhradní brankáři Jaroslav Drobný s Martinem Vaniakem a útočník Martin Fenin měli vůbec nejnižší počet hlasů.

Méně než před soubojem v Mariboru jich nasbíral také další útočník Václav Svěrkoš, na jeho místo tak fanoušci vybrali Tomáše Necida. Ten se přitom těší větší podpoře než stabilní hrotový hráč Milan Baroš, byť rozdíl mezi nimi velký není.

Sestava podle počtu hlasů

Petr Čech

Zdeněk Grygera, Radoslav Kováč, David Rozehnal, Michal Kadlec

Libor Sionko, Jan Polák, David Jarolím, Marek Jankulovski

Tomáš Necid, Milan Baroš

Pořadí podle počtu hlasů: 1. Petr Čech 6395 hlasů, 2. Libor Sionko 6081, 3. Tomáš Necid 5872, 4. David Jarolím 5783, 5. Marek Jankulovski 5773, 6. Zdeněk Grygera 5671, 7. Milan Baroš 5464, 8. Radoslav Kováč 4945, 9. Jan Polák 4541, 10. Michal Kadlec 4496, 11. David Rozehnal 3829, 12. Marek Matějovský 3455, 13. Zdeněk Pospěch 2647, 14. Marek Suchý 2277, 15. Václav Svěrkoš 2228, 16. Jaroslav Plašil 1411, 17. Martin Fenin 1041, 18. Jaroslav Drobný 460, 19. Martin Vaniak 380.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze