Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Čtenáři chtějí do sestavy Zlámala, Černého či Filla

Zdeněk Zlámal na tréninku fotbalové reprezentace | foto: Radek PetrášekČTK

5 2009
V brance Zlámal, stopeři Šimůnek s Brabcem, v záloze Černý se Šírlem a v útoku osamocený Necid. Fanoušci v anketě iDNES.cz složili sestavu fotbalové reprezentace pro dnešní mezistátní duel s Maltou.

Čtenáři vybírali z devatenácti jmen, hlas mohli dát jedenácti hráčům, což je počet pro základní sestavu mužstva.

Podle celkového počtu hlasů v ní jsou brankář, čtyři obránci, pět záložníků a jeden útočník.

Pozici gólmana vyhrál suverénně liberecký Zdeněk Zlámal před Tomášem Grigarem. Zlámal tak by byl čtvrtým českým brankářem, který by se mezi tyče české reprezentace postavil za necelý rok.

Vedle jedničky Petra Čecha chytali ještě na podzim Daniel Zítka kvalifikaci proti Slovinsku a Jaroslav Drobný na jaře v přípravě v Maroku.

Mezi obránci dostal nejvíc hlasů Michal Kadlec, jehož místo je na levé straně.

Na druhý kraj bychom dali Romana Hubníka, ač nastupuje především ve středu obrany. Podle počtů hlasů se totiž mezi beky za Kadlecem umístili tři stopeři: Jan Šimůnek, Erich Brabec a právě Hubník.

David Limberský, který na kraji obrany nastupoval v Plzni, má menší podporu stejně jako Martin Klein. Ten je však také středním obráncem.

Mezi záložníky to vyhrál jasně kapitán Tomáš Hübschman. K němu do středu pole bychom podle výsledků hlasování zařadili Jaroslava Černého. Slávista je totiž jedin, který ze zbývajících středopolařů má velkou podporu fanoušků a zároveň nastupuje občas právě uprostřed.

Martin Fillo, Radek Šírl a Daniel Pudil jsou především krajní záložníci. Přesto ještě jednoho z nich musíme posunout do středu.

Jelikož se mezi jedenáctku podle počtů hlasů dostalo pět záložníků, zbylo místo jen pro jednoho útočníka. A tím je Tomáš Necid.

Sestava podle počtu hlasů

Zlámal

Hubník,  Šimůnek,  Brabec,  Kadlec

Fillo,  Černý, Hübschman, Pudil, Šírl

Necid

Pokud bychom se drželi klasického rozestavení se čtyřmi obránci, čtyřmi záložníky a dvěma útočníky, o místo by přišel jeden ze středopolařů. A byl by to Daniel Pudil, který má až pátou největší podporu.

Druhým útočníkem k Necidovi by tak byl Michal Papadopulos, který dostal víc hlasů než David Lafata a Lukáš Magera.

Sestava s rozestavením 4-4-2

Zlámal

Hubník,  Šimůnek,  Brabec,  Kadlec

Fillo,  Černý, Hübschman, Šírl

Necid, Papadopulos

jak jste hlasovali

kolik fotbalisté dostali hlasů od čtenářů

Autor:






Najdete na iDNES.cz



mobilní verze