Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Collinu zkritizovala i média v Itálii

13 2000
Ř í m - "Doufali jsme, že tentokrát se zápasy fotbalového mistrovství Evropy vymaní z obvyklých zákulisních manýrů a neobjeví se pachuť zfalšované soutěže. Sen ale trval jen jediný zápas - ten, v němž Belgie vyhrála nad Švédskem," komentuje vývoj Eura 2000 italský internetový magazín News 2000.

Magazín poznamenává, že se neomylně dostavilo to, o čem má člověk pocit, že už to někdy zažil: dva nejasné pokutové kopy nařízené ve druhém dni evropské soutěže, které rozhodly dva zápasy, a rozpoutaly epidemii typickou pro italské vrcholné fotbalové soutěže. "Sporné penalty rozhodly zápas Itálie - Turecko a především Nizozemsko - Česká republika, v němž sehrál hlavní úlohu italský sudí Pierluigi Collina," napsal magazín.

Magazín News 2000 poznamenává, že výsledek sice hovoří pro Nizozemsko, ale nic neříká o skutečném průběhu zápasu. "Za to, co Nizozemci předvedli, dostali prémii, která se vymyká jakýmkoli měřítkům," píše internetový deník a zdůrazňuje přerod, kterým česká jedenáctka prošla ve druhém poločase. "Chovancova squadra předvedla po přestávce to nejlepší, co v ní je. Nedvěd a Poborský rozšířili svůj akční rádius a to uvrhlo nizozemskou zálohu do nesnází. Nizozemci mohou hovořit o darovaném vítězství," uzavírá
magazín.

List La Repubblica poznamenává, že Nizozemci se museli svěřit svému brankáři "a především sudímu Collinovi", aby dosáhli v zápase s Čechy vítězství. Oranžoví sice zklamali, ale odnesli si ze zápasu tři body. Deník zdůrazňuje, že v prvním poločase se Chovancův tým choval velmi opatrně, ve druhém však "strhl masku a nasadil Davidsovi a jeho druhům opratě".

"Tulipáni" považovaní za favority ale ukázali, že jejich možnosti jsou ve skutečnosti mizivé. "Manévrovací schopnosti hráčů byly slabé, Nizozemci nebyli schopní akcelerovat a u některých se projevila chabá schopnost taktiky - málo na tým, který se uchází o mistrovskou trofej. Výkon Rijkaardova týmu prostě před schopnostmi českých hráčů bledl," napsala La Repubblica.

List se rozepisuje zejména o druhém poločase a chválí výkon Poborského, přestože "pouhé dva kroky, sám před brankou nedokázal nasměrovat do sítě míč, který mu poslal Nedvěd". Na Nedvědovu adresu deník poznamenává, že "zakládal nejnebezpečnější akce hostí".

Naprostou převahu českého týmu nakrátko přerušil Ronald de Boer, pak to ale byli opět Češi, kdo vyvolal v Areně ovace. "Zápas vypadal na nerozhodný výsledek, ale minutu před koncem skončil Ronald de Boer na zemi, Collina nezaváhal a Frank de Boer proměnil," končí La Repubblica komentář.

Autor:


Témata: Ostatní
Nejčtenější

bazar-sport-kola
bazar-sport-kola

Sportovní výbavu levněji? Na našem bazárku ano.

Najdete na iDNES.czmobilní verze