Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Collina odpíská duel Německa s Anglií

15 2000
La Woluwe - Komise rozhodčích UEFA dnes oznámila jména sudích na dalších pět utkání mistrovství Evropy. Ital Pierluigi Collina, zatím nejdiskutovanější muž s píšťalkou na turnaji, byl delegován na klíčový zápas skupiny A Německo - Anglie. Collina, jenž na sebe upozornil penaltou, kterou nařídil proti českému týmu v závěru utkání s Nizozemskem, pískal loni anglo-německé finále Ligy mistrů.

Italský sudí  Pierluigi Collina si podle funkcionářů UEFA počínal správně. "Bylo to naprosto korektní rozhodnutí," řekl Angličan Kenneth Ridden, člen komise rozhodčích, k penaltovému verdiktu proti českým fotbalistům. "Ve všech devíti dosavadních zápasech pískali sudí téměř dokonale. Samozřejmě se objevily malé, ale lidské chyby," dodal Ridden. "Zatím jsme velmi spokojeni," potvrdil jeho slova šéf komise Joseph Mifsud z Malty.

Komise původně plánovala obsadit všechny zbývající zápasy základních skupin, ale pak své rozhodnutí změnila. Na své první vystoupení na Euru ještě čeká pět rozhodčích a komise další nominaci určí až v neděli.  To budou mít všichni sudí za sebou jeden zápas a jejich výkony bude možné porovnat.

Nasazení rozhodčích:
Skupina A:
17.6., 20:45, Charleroi: Anglie - Německo, rozhodčí Collina (It.).
Skupina B:
19.6., 20:45, Brusel: Belgie - Turecko, Nielsen (Dán.), 19.6., 20:45, Eindhoven: Itálie - Švédsko, Melo Pereira (Port.).
Skupina C:
18.6., 18:00, Amsterdam: Slovinsko - Španělsko, Merk (Něm.), 18.6., 20:45, Lutych: Norsko - Jugoslávie, Dallas (Skot.).

Autor:


Nejčtenější

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze