Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Collina byl vyhlášen nejlepším rozhodčím za poslední léta

Collina na tréninku rozhodčích - Pierluigi Collina při společném tréninku rozhodčích. | foto: Oleg PopovReuters

16 2009
Italský rozhodčí Pierluigi Collina byl v anketě Mezinárodní federace fotbalových historiků a statistiků (IFFHS) vyhlášen nejlepším sudím za posledních dvacet let.

Mezinárodní federace fotbalových historiků a statistiků oceňuje nejlepšího sudího od roku 1987. Po sečtení umístění ve všech ročnících se na prvním místě ocitl právě Collina, kterého IFFHS vyhlásila rozhodčím roku hned šestkrát po sobě v letech 1998 až 2003.

V Česku však platil za nejhoršího rozhodčího. Když Collina na mistrovství Evropy 2000 v zápasem s Nizozemskem odpískal v poslední minutě penaltu, z níž domácí dali vítězný gól, většina fotbalového národa Itala tvrdě odsoudila.

Díky druhému místu za minulý rok se mezi desítku nejlepších rozhodčích dostal i slovenský sudí Luboš Michel, kterému připadla celkově sedmá příčka.

Mezi nejlepší osmdesátku se dostal i Vojtech Christov, který na mezinárodní scéně pískal mezi lety 1976 a 1990. Někdejší československý rozhodčí kontě měl na kontě účast na mistrovstvích světa 1982 a 1986 a mistrovství Evropy 1984. V žebříčku IFFHS se dělí o 58. příčku.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze