Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Coelho věří, že si přijel pro zlato

12 2000
E i n d h o v e n - Anglický trenér Kevin Keegan odmítl před pondělním zápasem mistrovství Evropy s Portugalci názor, že půjde o souboj jeho silově založeného týmu s technickým soupeřem. Na otázku, jestli si myslí, že zápas bude konfrontací síly a techniky, odpověděl žertem: "Ne Portugalci toho umějí víc, než se jen prosazovat silou."

Oba týmy mají podle něj špičkové hráče, kteří to umějí s míčem, i vysloveně silové typy. "Je pravda, že mají skvělou zálohu, ale my nijak nezaostáváme. Oni mají Figa, my máme Beckhama. Tihle dva jsou nejlepší hráči s dresem číslo sedm na světě," soudí Keegan. Figo společně s Ruiem Costou a Sergiem Conceicaem z italské ligy tvoří zálohu, kterou mohou Portugalsku někteří účastníci Eura jen závidět. "Oproti Angličanům máme dvě výhody. Máme tvořivější hráče a lépe zvládáme situaci jeden na jednoho," spočítal plusy na straně Portugalců Conceicao. Jeho spoluhráči zase hovořili o tom, že soupeř má děravou obranu a slabého gólmana.

Anglické defenzívě by malí a mrštní Portugalci mohli dělat problémy. Obránci se raději potýkají s vysokými útočníky, které ve vzduchu ustráží. "Turnaj je dlouhý, musím hráče naučit se trochu přizpůsobit," řekl Keegan, který rovněž zvažoval, že postaví pět záložníků a vzadu nechá jen bránící trojici. "Možná, že by bylo lepší roztáhnout hru do šířky, ale musíme to zvládnout i ve čtyřech," nabádal hráče.

Jeho protějšek Humberto Coelho zvlášť po týden staré výhře 3:0 nad Walesem nabral optimismus. "Do té doby jsem si myslel, že půjdeme tak daleko, jak jen to bude možné. Nyní jsem přesvědčen, že jsme vážnými uchazeči na zlato," překvapil novináře Coelho. Jednou už se Portugalcům tým fotbalové kolébky podařilo zaskočit: na úvod MS 1986 Anglii porazili 1:0.

Že mají na začátku turnaje skvělou formu, ukázali Portugalci v přípravě proti týmu DVS 33 z nizozemské třetí ligy, který porazili 11:0. To už hráli bez Paula Sousy, jenž má zraněné stehno. Ve středu záložní řady jej nahradí urostlý Vidigal. Zdravotní problémy má i útočník Sá Pinto, který si na tréninku otočil koleno, ale vyšetření v nemocnici ukázalo, že zranění není vážné.

Zápas v Eindhovenu začíná ve 20:45 a řídit jej bude Švéd Anders Frisk.

Pravděpodobné sestavy:

Portugalsko: Baía - Secretário, F. Couto, Jorge Costa, Dimas - Figo, Vidigal, Rui Costa, S. Conceicao - Joao Pinto, Nuno Gomes (Sá Pinto).

Anglie: Seaman - G. Neville, Campbell, Adams, P. Neville - Beckham, Ince, Scholes, McManaman - Shearer, Owen.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze