Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Co mi říká Novakovič? Nic, usmál se Čech před odletem do Slovinska

27 2009
Česká fotbalová mise za úspěšným výsledkem do Slovinska začala. "A věříme, že bude úspěšná," řekl za všechny reprezentanty brankář Petr Čech. "Všichni si uvědomujeme, jak výsledek z Mariboru bude důležitý pro další část kvalifikace."

Reprezentanti z pražské Ruzyně odletěli speciálem v pátek krátce po jedenácté hodině. Předtím v letištní hale terminálu 3 stačili posedět u oblíbené kávy a někteří včetně trenéra Petra Rady odpovídat novinářům a televizním štábům.

V Mariboru je dnes večer čeká trénink a výkop sobotního zápasu Slovinsko - Česko je ve 20.45.

Za jistou výhodu pro český tým lze považovat vyřazení slovinské brankářské jedničky Handanoviče.

"Já bych to zase tak jasně neviděl. Jeho náhradník se jistě bude chtít předvést a vyhecuje se k výbornému výkonu," míní Čech.

Přitom případ, kdy tým podržel náhradní brankář, zažili na podzim právě čeští reprezentanti. V Teplicích proti Slovinsku nemohl do branky zraněný Čech, jehož výtečně zastoupil Zítka. Hlavně díky jemu zůstala na kontě českých fotbalistů nula a Radovi svěřenci vyhráli těsně 1:0.

Na otázku, co Čechovi říká jméno Novakovič, které nosí elitní slovinský reprezentant a kanonýr Kolína nad Rýnem, se brankář usmál a odpověděl: "Nic."

Poté přece jen dodal: "Chtěl jsem tím říct, že člověk se v žádném případě nemůže soustředit na jediné jméno, i když má zvuk. Vždyť ve slovinské sestavě jsou další hráči s dobrou koncovkou. A nikde není psáno, že to Novakovičovi musí zrovna s námi vyjít."

Česko - Slovinsko: Marek Jankulovski (vpravo) a Mirnes ŠišičMarek Jankulovski počítá s tím, že nastoupí na svém tradičním postu levého obránce. Přestože v poslední době hrál v AC Milán levého záložníka.

"V AC to bylo kvůli tomu, že pár záložníků bylo zraněných, tak jsem ne levém kraji středové řady zaskakoval. Ale to není případ našeho národního mužstva, zatím to podle všech tréninků, které jsme teď pod koučem Radou absolvovali, vypadá na toho levého obránce."

A souhlasí zkušený Jankulovski s Michalem Kadlecem, že máme lepší mužstvo než Slovinci, a že jsme v sobotním zápase favority?

"Věřím, že lepší jsme, když to vezmu hráče po hráči, tak k té vyšší kvalitě přijdeme," soudí Jankulovski.

"Ale že bychom byli favority, s tím bych byl opatrný, to bych si říct netroufal. Ale zkušenější jsme a kvalita je na naší straně taky. Jenže ta pokaždé nerozhoduje," naznačil obránce, že dvanáctým soupeřovým hráčem každopádně bude bouřlivé publikum.

Hráči, kteří se s médii o poslední dojmy na české půdě dělili, se shodovali, že by na Slovince mohla platit hra na dva útočníky.

"A všechno nasvědčuje tomu, že na dva útočníky opravdu hrát budeme," poznamenal jeden z nich. "Ale nechci to zakřiknout, tam mě nejmenujte," požádal.

Potom už vedoucí mužstva Jaroslav Dudl vydal pokyn k odbavení a stolečky s prázdnými hrníčky a lahvemi od minerálek osiřely. A česká výprava za pár minut zmizela v útrobách leteckého speciálu.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze