Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Co bude s Barošem? Rozhodne pondělí

14 2006
Westerburg - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Zdravotní stav fotbalového útočníka Milana Baroše stále není dobrý. Českého reprezentanta čeká další léčba a šance jeho startu na MS se dál zmenšují. Rozhodnout se má v pondělí. Baroš bude mít za sebou další vyšetření, jeho spoluhráči zápas s Ghanou...

Kvůli bolestivému zranění šlachy pod chodidlem se Baroš podle deníku Šíp dokonce už chystal na cestu domů.

Tiskový mluvčí české fotbalové reprezentace Lukáš Tuček tuto informaci označil za nepravdivou. "Není to pravda. Zůstává s námi a léčení bude pokračovat," řekl.

To potvrdili i oba lékaři národního týmu na bleskově svolané tiskové konferenci.

"Pro normální smrtelníky je to léčba na šest až osm týdnů, ale my jsme na mistrovství světa," řekl Petr Krejčí. "Snažíme se léčby zkrátit, aby byl tady ještě k dispozici, ale na druhou stranu nechceme poškodit zdraví hráče. Ještě zkusíme další věci, další vyšetření, večer budeme chytřejší. A rozhodnutí uděláme až v pondělí po utkání s Ghanou."

Baroš má problémy s chodidlem už od 3. června, kdy se zranil v generálce s Trinidadem a Tobagem. Od té doby s týmem netrénuje a jeho stav se příliš nelepší.

"Vidí, že situace neprobíhá hladce, je nervoznější, zklamaný, má obavu z dalších dnů. Na psychice to znát je," připustil Krejčí.

V úterý se podrobil dalšímu vyšetření na klinice v Duisburgu, ale to nepřineslo žádné nové skutečnosti. Vyšetření při magnetické rezonanci potvrdilo v Barošově šlaše několikamilimetrovou trhlinu.

"Tím se jen ukázalo, že se tam něco děje," doplnil druhý lékař výpravy Jiří Fousek. "Chodit může, jezdí na kole, ale při běhání ho to bolí."Nejčtenější

bazar-sport-kola
bazar-sport-kola

Sportovní výbavu levněji? Na našem bazárku ano.

Najdete na iDNES.czmobilní verze