Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Členství ve FAČR vyhlásila UEFA nejlepším projektem minulého roku

Předseda FAČR Miroslav Pelta (vlevo) při setkání se šéfem Evropské fotbalové unie Michelem Platinim. | foto: www.fotbal.cz

14 2013
Organizace UEFA ocenila program členství ve Fotbalové asociaci České republiky jako nejlepší speciální projekt evropského fotbalu za rok 2012. Čestné ocenění mají zástupci české asociace převzít na valné hromadě 8. června v Praze.

"Jde o prestižní cenu. Z jejího udělení sice neplynou žádné finanční výhody ze strany UEFA, ale je to jistě ocenění odvedené práce a motiv do dalších aktivit," uvedl generální sekretář FAČR Rudolf Řepka. UEFA prý doporučila dalším národním svazům, aby se českým příkladem inspirovali.

Projekt členství FAČR, jenž odstartoval v minulém roce, obsahuje i bonusový program. Od 1. května budou mít členové různé slevy na zhruba 1 500 obchodních místech.

Dospělí platí příspěvek 200 korun, mládež do 18 let a důchodci od 70 let 100 korun. Celkem 80 procent z vybrané částky poputuje klubům v krajských a okresních soutěžích, zbylých 20 procent se vrátí členům v podobě bonusového programu slev. Finanční zdroje přerozdělované zpět do klubů budou navýšeny o 20 milionů korun, které FAČR poskytnou státní dotace.

Počet členů se plynule zvyšuje, na konci loňského roku se přehoupl přes 280 tisíc. Jsou mezi nimi i někteří reprezentanti, na pondělním srazu má členství získat zbytek národního týmu.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze