Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Cítím se dobře, fyzičku už mám, říká Baroš

29 2006
Praha - V dobré náladě a se širokým úsměvem se fotbalista Milan Baroš vrátil ze soustředění národního mužstva v Seefeldu. "Cítím se dobře. Po skončení sezony v Anglii jsem měl dva týdny pauzu, tak jsem potřeboval máknout, nabrat fyzičku. Nohy mám sice ještě tvrdé, ale do mistrovství světa to stihneme vyladit," poznamenal český útočník.

Česko - Kostarika přineseme
v on-line reportáži

Devět dní trvalo soustředění v Seefeldu, kde čeští reprezentanti stihli jedenáct tréninků a dva přípravné zápasy s výběrem Tyrolska (9:0) a Saúdskou Arábií (2:0). V pondělí v poledne se vrátili.

Co vám soustředění v Seefeldu dalo?
Trénovali jsme dvoufázově a bylo to náročné, ale já to potřeboval. Když jsem byl mladší, neměl jsem tyhle kondiční soustředění rád, ale teď vím, že to tělo potřebuje.

A proto jste si ještě přidával.
S Tomášem Ujfalušim jsme tam měli takové kolečko, ani nevím, kolik měřilo. Nebo ještě na hřišti jsem si dával sprinty od vápnu k vápnu.

Jak se cítíte?
Fyzičku jsem potřeboval, nohy mám sice ještě tvrdší a tělo se víc zahlcovalo, ale to je normální reakce po zátěži. Do mistrovství světa máme ještě dva týdny a to je dost času na regeneraci.

Videoreportáž z příletu fotbalistů ze Seefeldu

Během sezony v Aston Ville se vám příliš nedařilo, ale poslední přípravné zápasy naznačily, že jste ve formě.
V reprezentaci hrajeme jiný fotbal než v klubu. Jsem rád, že jsme dvakrát vyhráli, i když ten první zápas moc počítat nemůžeme. Doufám, že budeme vyhrávat dál, protože i výsledky v přípravě jsou důležité pro sebevědomí mužstva.

A také góly. Vy jste se v reprezentaci trefil poprvé od loňského 7. září.  
Góly jsou povzbuzením pro každého útočníka, takže věřím, že ten gól pomůže i mně. Jenže ty pravé góly přijdou až na mistrovství světa.

Vy tam odcestujete jako nejlepší střelec posledního mistrovství Evropy.
Pravda, moje pozice je teď jiná. Do Portugalska jsem letěl s tím, že můžu překvapit. Teď se od mě čeká mnohem víc, budu pod větším tlakem.

Může se ten tlak projevit na vašich výkonech?
Jak mě znáte, tak tohle mě nerozhodí. Já se na mistrovství světa moc těším, člověk si to tam musí užít.

Trenér Brückner říká, že na Baroše musí hrát celé mužstvo. Co si o tom myslíte?
Aby na mě hráli všichni, tak to si nemyslím. Ale když dostanu ten správný míč, který potřebuju, tak jsem mužstvu prospěšný.

Na Euru v Portugalsku jste dal pět gólů. Byl byste s tím spokojen i teď v Německu?
Tak pozor, nejedu tam kvůli osobním statistikám. Jsem od toho, abych pomohl mužstvu a něco jsme dokázali společně. Nejedeme tam uspět jako jednotlivci, ale jako Česká republika.

Než do Německa příští středu odletíte, odehraje ještě dvě přípravná utkání s Kostarikou a týmem Trinidadu a Tobagu. S čím do zápasů půjdete?
I když jde jen o přípravu, tak pořád je to mezistátní zápas. Jdeme do toho naplno a chceme samozřejmě vyhrát.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze