Cissé si v generálce možná zlomil nohu

Francie - Čína - Francouzský útočník Djibril Cisse se v posledním přípravném zápase před mistrovstvím světa proti Číně zranil. | foto: Jean-Paul PelissierReuters

7 2006
Praha - Francie generálku na fotbalové mistrovství světa šťastně vyhrála. V domácím prostředí porazila Čínu díky dvěma brankám v závěru 3:1. Utkání poznamenalo zranění Djibrila Cissého, který si možná zlomil nohu. Podobný scénář měl duel Austrálie proti Lichtenštejnsku. Také tam účastník šampionátu odvrátil blamáž až ke konci střetnutí. Španělsko v nastaveném čase porazilo Chorvatsko.

Francie - Čína 3:1 (1:0)

Zranění Djibrila Cissého poznamenalo generálku Francie na mistrovství světa. Útočník Liverpoolu opustil v duelu s Čínou hřiště na nosítkách už po deseti minutách poté, co po souboji se soupeřem upadl a nešikovně si pod sebe zkroutil nohu. Charakter zranění zatím není znám, první spekulace ale hovořily o zlomenině.

"Máme opravdu strach. Je to drama," řekl trenér Raymond Domenech francouzské televizi v poločase utkání, které nakonec bývalí mistři světa a Evropy v St. Etienne vyhráli 3:1 až díky dvěma brankám v závěru.

Poslední zápas na francouzské půdě sehrál Zinédine Zidane, který po MS ukončí
kariéru. I přes neproměněnou penaltu se s ním vřele rozloučilo skoro 35.000
fanoušků.

Branky: 30. Trezequet, 90. vlastní Jün Wang, 90+2. Henry - 69. Č' Čeng z
pen.

Chorvatsko - Španělsko 1:2 (1:0)

V úplném závěru padlo rozhodnutí i v duelu účastníků MS Chorvatska se Španělskem. Tým z Pyrenejského poloostrova musel po vlastním gólu Ibaněze otáčet skóre, ve druhém poločase to dokázali Pernía a ve druhé nastavené minutě Torres, který ve druhém poločase ještě neproměnil penaltu.

Branky: 14. vlastní Ibaněz - 62. Pernía, 90+2. Torres.

Austrálie - Lichtenštejnsko 3:1 (1:1)

Až v závěru druhého poločasu odvrátili fotbalisté Austrálie hrozící remízu s Lichtenštejnskem v posledním přípravném zápase před mistrovstvím světa. O zvrat se zasloužil Joshua Kennedy, který se při svém reprezentačním debutu trefil 16 minut poté, co přišel na hřiště.

V 75. minutě dostal svěřence Guuse Hiddinga hlavou do vedení a skóre pak sedm minut před koncem zpečetil John Aloisi.

Branky: 20. Sterjovski, 75. Kennedy, 83. Aloisi - 8. vlastní Neill. Diváci: 6000.