Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ciprovi chybí Wagner

9 2000
P r a h a - Trenér pražské Slavie František Cipro je před startem mistrovství Evropy plný očekávání stejně jako všichni fotbaloví příznivci u nás doma. Je si vědom toho, že přislíbením nepravidelných komentářů pro iDNES vstoupil na tenký led. Se svým mužstvem totiž odjíždí už v úterý na soustředění, takže svoji pozornost nebude moci věnovat jen dění na stadiónech v Belgii a v Nizozemsku, ale především přípravě svého mužstva na novou sezónu.

Úspěšný kouč se neřadí ani k bezbřehým optimistům, kteří ve svých prognózách váhají jen mezi zlatem a stříbrem, ani k těm, co čekají fiasko. "Po bitvě je každý generálem a tak se pochopitelně po šampionátu vyrojí spousta hlasů, co se mělo udělat jinak, kdo měl být místo koho nominován. Výběr nikoho z hráčů nehodlám zpochybňovat, jen mě překvapilo, že nezbylo místo na Reného Wagnera."

František Cipro vůbec nepokládá za vhodný způsob, jak se vybíralo 22 hráčů. "Lepší by podle mého soudu bylo nominovat 18 - 19 hráčů a ty pak doplnit na konečnou dvaadvacítku. Takhle je to pro vyřazené hodně kruté," domnívá se trenér červenobílých. Dopady na takto postižené hráče poznal už před čtyřmi lety: "Z konečné nominace pro šampionát v Anglii byli vyřazeni dva fotbalisté Slavie Jiří Lerch s Robertem Vágnerem a vím, že se s tím oba vyrovnávali hodně těžce. Proto mám tak trochu obavy, jak se s tím vypořádají Ivo Ulich a Radek Černý". 

"V souvislosti s nominací mě překvapila ještě jedna věc. Na dovolené v cizině jsem si už 28. května přečetl v Kickeru jména všech brankářů, kteří pojedou na EURO. A u naší reprezentace bylo trio Srníček, Maier a Blažek. Docela by mě zajímalo, kdo s několikadenním předstihem redakci tak přesně informoval," pozastavil se trenér Cipro nad touto pro většinu neznámou skutečností.
 
    

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze