Cipro: Vyhráli jsme zaslouženě

23 2006
České Budějovice - Byla to dřina. Fotbalisté Českých Budějovic se v I. lize na výhru s Příbramí hodně nadřeli. Podle předpokladů se nehrál příliš pohledný fotbal. K prvnímu gólu hodně pomohli Příbrami domácí obránci. Polodna měl tolik času, kolik potřeboval ke střele - 0:1. "Odehráli jsme hodně špatný první poločas," uznal kouč vítězů František Cipro.

Utkání nejspíše rozhodla 42. minuta zápasu. Příbramský obránce Navrátil, který měl od začátku zápasu plné ruce a nohy práce s Táborským, fauloval Černého a po druhé žluté kartě byl vyloučen.

Hosté ve druhé půli v deseti pouze bránili, dlouho ale nepustili soupeře do šance. Až v 70. minutě vyběhl při trestném kopu Volešáka ze zdi Huňa a zastavil míč rukou. Penaltu proměnil Svátek.

Obrat dovršil Homoláč, který tak odčinil chybu před gólem Polodny. "Vyhráli jsme zaslouženě, měli jsme víc šancí. Ve druhé půli se hrálo prakticky na jednu branku," řekl František Cipro.