Čím slávisté překonali prokletí Strahova

22 2006
Praha - Konečně výhra i doma, radovali se v pondělí fotbalisté Slavie, když na Strahově zdolali České Budějovice 2:0. "Jsem rád, že jsme využili šanci dotáhnout se na čelo tabulky," uvedl trenér Karel Jarolím. I přes výhru nad Budějovicemi ale mají jeho svěřenci doma bídnou bilanci: z osmi podzimních duelů na Strahově vybojovali jen 13 bodů.

V tabulce domácích zápasů jsou až na devátém místě. "Naše v uvozovkách domácí prostředí není dobré. Je tam špatná atmosféra, venku se nám hraje líp," říká Jarolím.

Čím Slavia dosavadní strahovskou mizerii zlomila?

Kanonýr Vlček.
Páni, to je forma! Ve třiceti letech je útočník v ohromném laufu, branku vstřelil už v šestém utkání v řadě. Důležité je i to, že jej následovali ostatní. Dříve Vlček sám držel střelecký prapor týmu a doháněl manko soupeřů, proti Budějovicím přijal jinou roli: brankou "jen" zvyšoval náskok, který předtím Slavii zařídil Hrdlička.

Benevolence rozhodčích.
Slávisté to mohou brát jako symbolický revanš za ústrky ze strany sudích, na něž si v minulosti stěžovali. Naopak Budějovičtí zuří, jejich gól ze 35. minuty totiž měl nejspíš platit. "Zápas by pak mohl mít jiný průběh," přiznal i trenér Jarolím.

Povedená střídání.
Kouč Jarolím nemá při úzkém kádru Slavie moc možností, ale tentokráte volil dobře. Nevýrazného Urbánka, kterého trápilo zranění, stáhl už před přestávkou. Náhradník Krajčík hru jako krajní obránce rozpohyboval, navíc přihrál na první gól. Dobrým tahem bylo i střídání mladíka Necida: sice se snažil, ale Fořt byl nebezpečnější.

Přízeň štěstěny.
Tisíckrát vzývané, nesčetněkrát proklínané, ale tentokrát štěstí stálo při Slavii. Vždyť na začátku druhé půle budějovický Táborský selhal ve vyložené šanci – a Slavia se o chvíli později dostala do vedení. Šťastná byla i druhá trefa Vlčka, které předcházel nepochopitelný kiks stopera Homoláče.

Pro Slavii je domácí výhra velkým povzbuzením. "Domácí ztráty už jsou pryč. Musíme to dohnat do konce sezony," uvedl Jarolím. Splní se jeho přání?