Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Chybí nám jiskra, nehrajeme dobře, přiznal sparťan Vacek

Sparťanský záložník Kamil Vacek. | foto: Josef Vostárek, MF DNES

2 2009
Kodaň (Od zvláštního zpravodaje MF DNES) - Nebylo mu příliš do řeči stejně jako ostatním fotbalistům Sparty. Bylo chvíli po zápase Evropské ligy v Kodani, který domácí vyhráli 1:0, a záložník Kamil Vacek říkal: "Zápas jsme prospali. Je to hrozná škoda, měli jsme na lepší výsledek."

Co bylo špatně?
Až do gólu jsme hráli docela dobře, bylo to bez šancí na obou stranách, dobře jsme drželi míč. Ale pak jsme inkasovali a ten gól nás položil. Byl strašně zbytečný. Takový v Evropské lize nemůžeme dostat. Naší kombinací jsme se dostali až dozadu k lajně, pak špatný odkop, odražený míč a útočník běžel sám na branku. Pak už Kodaň držela míč, nikam se nehrnula a my jsme se těžko dostávali na dostřel.

Čím si to vysvětlujete?
Těžko se mi to hodnotí. Ani naposledy v lize proti Plzni jsme nezahráli dobře. Nedokážu si to vysvětlit.

Co se dělo o poločase v kabině?
Trenér nás nabádal, ať rozhodně zvýšíme aktivitu, že je to málo. My to ale věděli, s klukama jsme si to vyříkávali. Bohužel jsme ani po pauze nedokázali přidat.

Co jste si přesně s ostatními hráči vyříkávali?
Bylo tam od nás málo pohybu, nedokázali jsme si přihrát a udržet míč. To nás nejvíc trápilo.

V čem byl tenhle zápas jiný než ten s Eindhovenem, v němž jste zářili?
Eindhoven měl vyšší kvalitu a my hráli dobře. V Kodani to z naší strany nebylo ono. V tom je ten hlavní rozdíl, nejde ani tak o soupeře. Tahle porážka nás strašně mrzí, chtěli jsme odtud aspoň bod. V průběhu zápasu bych ho bral.

Je pravda, že Kodaň byla soupeřem k poražení.
Kdybychom hráli, jak máme, mohli jsme tady vyhrát. Teď nám to prostě nejde, musíme se vzpamatovat, čeká nás derby.

Nebyl byste radši, kdybyste teď hráli s jiným, slabším soupeřem?
Ono je celkem jedno, s jakým soupeřem budeme hrát. Nezáleží na soupeři, ale hlavně na nás. Nehrajeme, jak máme. To je celý problém. Když hrajeme svou hru, můžeme uspět proti komukoliv.

To je vaše naděje před derby?
Věříme, že se otřepeme. Chtěli jsme to po dvou ligových remízách zlomit už v Kodani, ale něco nám chybí. Schází tomu jiskra. Doufám, že se to spraví. Musí.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze