Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Chtělo to aspoň jeden gól, říká Lavička

20 2006
Liberec - Převládají pozitivní pocity. Takhle odpověděl trenér libereckých fotbalistů Vítězslav Lavička na otázku, jak nahlíží na domácí remízu s týmem FC Sevilla. Liberec v tomto úvodním duelu pětičlenné skupiny Poháru UEFA uhrál se španělským soupeřem bezbrankový výsledek, ale k výhře měl rozhodně blíž než favorizovaný protivník, poslední vítěz této soutěže.

"Víceméně spokojený jsem z jednoho prostého důvodu. Ukázalo se, že se můžeme měřit s mužstvy absolutní evropské špičky. Jen teď litujeme, že se nám nepodařilo prosadit se z těch šancí aspoň jednou gólově," řekl dále Lavička.

Liberecký trenér své hráče pochválil nejen za předvedenou hru, ale i za maximální bojovnost a nasazení od první do poslední minuty.

"Jak do toho kluci dokázali jít nadoraz, to bylo vynikající. Ale tradičně stejně vynikající bylo liberecké publikum, které hráče neustále hnalo dopředu."

Lavička si také všiml, že v úvodní fázi utkání byli jeho svěřenci přece jen nervózní.

"Tomu jsem se ale nedivil. Vždyť zápasy s tak věhlasnými soupeři se nehrají každý den. Ale postupně jsme se dostali do hry a vytvářeli si i šance. A jak už jsem říkal, břevno Bílka, nevyužitá příležitost po průniku Pospěcha, střela Hodúra. Věčná škoda..."

Trenér si mimo jiné cení toho, že nátlaková hra jeho hráčů přinutila španělského soupeře praktikovat dlouhé nákopy z vlastní poloviny.

"Jak jsme tak soupeře studovali, tohle pro Sevillu vůbec není typické. Její hráči jsou na tom výborně technicky, což využívají při kombinačním zakládání útoků. Ale my jsme je důsledným napadáním donutili k těm nákopům," pochválil si Lavička účinný liberecký presink.

"Naše převaha v poli pro mě byla hodně příjemným zjištěním, ale zase musím dodat, že jsme měli být efektivnější v koncovce."

Jako už mnohokrát v minulosti, i tentokrát Lavička Ukázal, že není trenérem z kategorie ubrečených a ukřivděných.

To když se měl vyjádřit k nejhoršímu muži zápasu, rumunskému rozhodčímu Tudorovi. Ten liberecké fotbalisty několikrát poškodil, kupil chybu na chybu a za faul na Holendu v šestnáctce nařídil místo penalty jen nepřímý volný kop.

"Rozhodčí je prostě pánem na hřišti. Od věcí, které nemůžeme ovlivnit, se snažíme oprostit. A nekomentujeme je," pravil Lavička vyrovnaným hlasem.

Jiří Bílek z Liberce (vpravo) bojuje o míč se Fredericem Kanoutem z FC Sevilla.

Liberecký gólman Marek Čech zasahuje před Jose Luis Martím z FC Sevilla.

Liberecký útočník Zbyněk Pospěch (vpravo) se snaží v utkání Poháru UEFA prosadit proti obraně Sevilly.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze