Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Chtěl jsem to zabalit, přiznal kapitán

14 2000
K n o k k e - H e i s t (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Dlouhé tři dny trvalo, než reprezentační kapitán Jiří Němec strávil vztek a zklamání z nedělní porážky s Nizozemskem natolik, že byl ochoten o svých pocitech veřejně promluvit. Do nízké budovy vedle tréninkového hřiště v Knokke-Heistu, která se dočasně proměnila v tiskové středisko, přišel se zasmušilou tváří. Mluvil ale jasně.

iDNES: Jak vám bylo, když utkání skončilo?
Jiří Němec:
"Dobře rozhodně ne. Radostí jsem neskákal."

iDNES: Jak jste viděl situaci kolem penalty?
Jiří Němec:
"Zápas už se znovu hrát nebude, takže nemá cenu se v tom rýpat. Teď potřebujeme zapomenout. Musíme, vlastně měli bychom, vyhrát s Francií a udělat všechno pro postup do čtvrtfinále."

iDNES: Jindy s rozhodčími vehementně diskutujete, tentokrát se sporný výrok rozhodčího Colliny obešel bez komentáře. Proč?
Jiří Němec:
"Měl jsem co dělat, aych se udržel. Už před utkáním jsme si řekli, že nebudeme reagovat na žádný jeho verdikt, protože on na to čeká, ale po té penaltě to bylo hodně těžké. Nakonec jsem si v duchu řekl, že to stejně nemá smysl; svůj verdikt by nezměnil a já bych ještě dostal červenou kartu."

iDNES: Nenapadlo vás, že už nemá cenu dál hrát? Třeba hned ukončit kariéru?
Jiří Němec:
"To víte, že se mi takové myšlenky hned po utkání hlavou honily. Prásknout dveřmi, to by pro mě bylo asi nejjednodušší řešení. Ale ne správné. Dohraji tenhle šampionát až do konce."

iDNES: Dá se ten pozápasový pocit s něčím srovnat?
Jiří Němec:
"Nevím, jestli jsem někdy zažil větší beznaděj. Zklamání k fotbalu patří, stejně jako radost, ale tohle bylo moc. Ani jsem v noci nemohl usnout."

iDNES: Teď, tři dny po utkání, už rozčarování přebolelo?
Jiří Němec:
"Ta bolest ve mně bude ještě nejméně půl roku, rok, možná do konce života. Teď je ale důležité zapomenout a připravit se na zápas s Francií stejně důkladně jako na utkání s Nizozemskem."

iDNES: Kudy povede v pátek proti Francii cesta k úspěchu?
Jiří Němec:
"V kvalitě soupeře velký rozdíl nevidím, všechna mužstva tady na šampionátu jsou velmi vyrovnaná. Samozřejmě, že Francouzi to budou mít lehčí, protože když vyhrají, mohou už slavit postup do čtvrtfinále. Potřebujeme zopakovat náš výkon z prvního utkání, a mít více štěstí. Aby nám to už padalo do branky, a ne jenom do tyčí."

Jiří Němec se i při tréninku nebojí chodit do skluzů a naplno bojovat o každý míč. To poznal i Patrik Berger.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze