Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Chovanec vyvrátil spekulace, že by se stal trenérem fotbalové reprezentace

Jozef Chovanec | foto: Michal ŠulaMF DNES

2 2009
Trenér Sparty Jozef Chovanec odmítl, že by mohl převzít národní tým fotbalistů. "Neuvažuju nad tím a ani nevím, jak by mohlo fungovat skloubení práce trenéra ve Spartě a u reprezentace," řekl Chovanec na soustředění klubu v rakouském lázeňském městečku Bad Kleinkirchheim.

Chovance překvapila zpráva, že kouč Slavie Karel Jarolím nekývl na nabídku vést národní tým. "Ale ani tu zprávu ještě nemám. Je fakt, že jsem tomu nevěnoval ani příliš velkou pozornost. Spíš mě zajímalo, jak dopadne valná hromada," uvedl.

Bývalý reprezentační kouč Chovanec po čtvrteční prohře Sparty v přípravném utkání s Olimpijí Lublaň vzkázal, že se hodlá naplno věnovat pouze práci v klubu, a tím pádem je pro něj prý téma reprezentace momentálně uzavřenou kapitolou. Přitom podle spekulací patřil do okruhu kandidátů, s nimiž nový předseda svazu Ivan Hašek může zahájit jednání o převzetí reprezentace.

Nechtěl se pouštět ani do hypotéz, jak by se zachoval, kdyby nabídku dostal. "Nejdříve musí být nějaký zájem, nabídka. Nic takového není, takže se tím ani nezabývám," podotkl Chovanec.

Devětačtyřicetiletý trenér už národní tým koučoval v letech 1998 až 2001 a v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy do Belgie a Nizozemska se tehdy blýskl stoprocentní bilancí a výhrou ve všech deseti zápasech.

Nyní se prý upíná především na své povinnosti ve Spartě, kde zároveň na Letné vykonává i funkci generálního sportovního manažera. "Mám tady té práce dost a chci se jí věnovat naplno. Absolutně nepřemýšlím nad ničím jiným," prohlásil Chovanec.

Přesně před rokem, kdy reprezentační lavičku opustil po šesti letech Karel Brückner, byl ale právě on žhavým kandidátem na obsazení uvolněného postu. Členové výkonného výboru však dali přednost Petru Radovi. Nyní se prý Chovanec do podobných "akcí" už pouštět nehodlá. "Dnes je situace úplně jiná než loni. Teď tam jsou jiní lidé. A s Ivanem (Haškem) jsem už také dlouho nekomunikoval," dodal Chovanec.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze