Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Chovanec & spol. poztráceli míčky

10 2000
K n o k k e - H e i s t (od zvláštního zpravodaje iDNES) - - Je mnoho způsobů, jak strávit volné odpoledne. Když se tahle šance nečekaně naskytla fotbalovým reprezentantům v belgickém Knokke-Heistu, užívali si natolik, že se tím bavili ještě během pátečního tréninku.

Na místním golfovém hřišti budou asi ještě hodně dlouho vzpomínat na čtvrteční návštěvu pětice vedené trenérem Jozefem Chovancem; plánovaná partie s asistenty Ivanem Haškem a Petrem Radou a záložníky Radkem Bejblem a Karlem Poborským se už od třetí jamky změnila spíše ve vyjížďku golfovým vozíkem.

"Hřiště je pěkně náročné, jamky dlouhé. Kdybychom neměli vozík, snad bychom ani nedošli až do konce," přiznal Karel Poborský, který golfu propadl už během angažmá v Manchesteru United.

Ivan Hašek pevným švihem potvrzoval, že ne nadarmo tráví pravidelně volné chvíle v golfové společnosti na zámečku ve Štiříně, ale ostatním se odpaly se příliš nevedly, takže míčky rychle mizely v okolních keřích.

Před posledními jamkami už neměla fotbalová společnost blízko k velkému golfovému faux pas. "Poztráceli jsme snad padesát míčků, takže jsme končili s posledním žlutým, který je určený jenom pro trénink na odpališti. Kdyby nás někdo z místních viděl, tak nás snad vyženou," smál se Radek Bejbl.

To kanonýr Jan Koller dal přednost procházce po pláži, ale se svými pravidelnými karetními spoluhráči Látalem, Maierem a Horváthem stejně skončili v kavárně u další hry. "Listy jsme samozřejmě měli s sebou. Zatím mám jasně navrch, jsem dost v plusu," poznamenal hrdě útočník bruselského Anderlechtu. Na otázku, zda už u sebe vypozoroval souvislost mezi úspěchy v kartách a střeleckou potencí na hřišti, kvapem dodal: "Tak to ne. A doufám, že si v kartách nevybírám všechno štěstí!"

Nechybělo také mnoho, a nerozlučná liverpoolská dvojčata Patrik Berger + Vladimír Šmicer se vracela do hotelu svlečená do půl těla.

"Vyrazili jsme si na procházku do města, trochu se porozhlédnout, kde to vlastně žijeme, a pak museli celou cestu zpátky šlapat pěšky," hlásil Vladimír Šmicer. "Jo, a když jsme se zastavili v obchodě s mobilními telefony, hned nám nabízeli, abychom jim tak nechali svoje trička s tím, že si za ně můžeme vybrat jaký telefon si zamaneme," dodal parťák.

Napoprvé z dohody sešlo, ale jak říká Berger, známý to milovník posledních výstřelků mobilní telefonie, "ještě není všem dnům konec. A aby se potom nedivili!"

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze