Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Chovanec chválil své hráče. A těšily ho výhry Slavie a Liberce

sparťanský manažer Jozef Chovanec | foto: Michal ŠulaMF DNES

21 2009
Takových těžkých zápasů potřebuje mladý sparťanský tým co nejvíce, aby se stále zlepšoval. Po výhře 2:0 v Mariboru to tvrdil její trenér Jozef Chovanec, který hráče po jejich úvodním vystoupení ve 4. předkole Evropské ligy pochválil za odvedenou práci.

Měl radost z toho, jak se role náhradníka chopil Matúš Kozáčik a prohlásil, že Bony Wilfried už odehrál za Spartu i lepší zápasy, ale dvěma góly svoji práci dokonale zhodnotil.

Sparta veze výsledek, který už dlouho potřebovala. S podporou svých fanoušků v horké slovinské noci tvrdě dřela, aby nakonec přivezla dvoubrankový náskok do odvety.

"Výsledek je výborný a je třeba vidět, že se o něj zasloužili všichni hráči. Maribor má totiž svoji kvalitu, i když zápas ukázal, že stejně jako my jeho mladí hráči mají potíže s koncovkou," vysvětloval Chovanec před nočním odletem do Prahy skupině českých novinářů v útrobách stadionu Ljudskij Vrt.

Pokud by vedl výsledek k postupu, měl by dvojnásobnou cenu. "Takové zápasy hráče zvedají. Říkám pořád, že jen těžké zápasy ukážou hráčskou kvalitu a pokud budeme hrát dál zápasy na evropské úrovni, bude to pro kluky jen dobře. Mezinárodní fotbal je skutečně trochu jiný a my se mu musíme přizpůsobit," připomněl letenský trenér.

Zaradoval se proto i z dalších výher českých klubů, Liberce a Slavie. "Je to dobře, náš fotbal to potřebuje a ukazuje se, že zase není tak špatný. Ve všech případech ale není čas na radovánky, je to jen základ k postupu, jsme na půli cesty," opakoval často a dával najevo, že nechce, aby jeho svěřenci propadli euforii.

I proto nijak zvlášť nelichotil ani Wilfriedovi, přestože domácí novináři i diváci ve všech pádech skloňovali jeho jméno a domácí borci se svěřovali, že byl k neudržení. "Je fakt, že ty dva góly ukazují, že měl skvělý zápas. Jenže já jsem přesvědčen, že odehrál ve Spartě už lepší zápasy a má ještě na víc," reagoval kritickým tónem trenér.

Naopak vyzdvihl gólmana Kozáčika. "V tichosti se dokázal připravit na důležitý zápas a zvládl ho. Tím ukázal svoje kvality, ale také to, jak dobře se ve Spartě vždy s brankáři pracovalo," pochvaloval si Chovanec.

Teď ho ale čeká možná ještě těžší úkol: tým se vrátil nad dnešním ránem ze Slovinska a už v neděli ho čeká ligový souboj s vedoucí Mladou Boleslaví, což bude další zápas, kde bude Sparta pod tlakem.

"Já i hráči jsme na tlak zvyklí. Já od vás novinářů a veřejnosti, hráči zase od nás trenérů. S tím se musíme všichni vyrovnat," reagoval.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze