Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Chovancovi zvědi omámeni krásou hry

12 2000
B r u g y / K n o k k e - H e i s t (od zvláštního zpravodaje iDNES) - - Nádhera. Fotbal nového tisíciletí. Neuvěřitelná lehkost a fotbalovost. Těmito a dalšími superlativy hodnotili Dušan Fitzel a Daniel Drahokoupil bezprostředně po skončení utkání Francie - Dánsko úvodní výkon hráčů země galského kohouta. Už v pátek 11. června budou příštím soupeřem národního mužstva na EURO 2000. "A hrát proti nim bude extrémně náročné," dodali špioni trenéra Jozefa Chovance unissono.

"Tak tohle jsem už dlouho neviděl," přiznal bez okolků Dušan Fitzel, sotva skončilo utkání Francie - Dánsko (3:0). Z Brug se vracel s plným blokem poznámek. V příštích dnech je bude reprodukovat trenéru Chovancovi.

Za klíčového muže zápasů označili oba reprezentační zvědové shodně špílmachra Zinedina Zidaneho. "To co předváděl, bylo k neuvěření. Prostě fantazie, nádherné akce pro diváky. Fotbal málem jak z jiné planety," rozplýval se Dušan Fitzel.

Jeho kolega Daniel Drahokoupil podotkl, že Zidane velmi těžil z volného prostoru, který mu Seveřané po celý zápas trestuhodně nechávali.
"Zidane evidentně není svázaný taktickými pokyny, a to je jeho parketa," dodal na adresu herního systému 4-2-1-3, který Francouzi tak úspěšně praktikovali. Celé mužstvo těží z vysoké technické vyspělosti každého hráče, všechny situace se pokouší řešit promyšleně.

Až se budou oba špioni bavit s trenérem Chovancem, zdůrazní také jednoznačnost, s níž Francouzi trestají každé zaváhání: "Jakmile dostanou prostor, okamžitě si posílají kolmé přihrávky za obranu, a je zle."

Recept na přežití je proto jasný: nepouštět se do otevřené hry, naopak takticky obsazovat a zhušťovat střed pole. A vyrážet do rychlých brejků, které dokáží francouzskou obranu občas řádně zaskočit. "Ostatně i Dánům se tohle zpočátku utkání několikrát podařilo," upozornil Fitzel.

Seveřané, proti nimž nastoupí česká reprezentace 21. června v Lutychu, ho jinak ničím nepřekvapili: "Hráli přesně svojí hru, stereotypní kombinace. Na víc nemají."

Autor:


Nejčtenější

emimino-diskuse
emimino-diskuse

Je fajn si občas s někým popovídat o tom, co vás trápí. S námi v tom nejste sami.

Najdete na iDNES.czmobilní verze