Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Chovance nadchli fanoušci

12 2000
K n o k k e - H e i s t (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Viditelně zkroušený, se strhanou tváří a bez obvyklého švihu se objevil trenér Jozef Chovanec v pondělí odpoledne na tréninkovém hřišti v Knokke-Heistu. Od vypjatého utkání s Nizozemskem, kde o porážce úřadujících vicemistrů Evropy rozhodla kontroverzní penalta, uplynulo sotva šestnáct hodin. "Ani nevím, kdy jsem šel spát. Už svítalo," přiznal reprezentační trenér.

V noci, když přijel s mužstvem do hotelu v IJmuidenu, si Chovanec zápas několikrát přehrával v hlavě. Po videu ani nesáhl. "Záznam jsem neviděl a ani vidět nechci. Čerstvá rána ještě bolí, chci zapomenout," uvedl rezolutně a dodal, že to samé by doporučoval i hráčům: "Čekají nás další zápasy, musíme se stoprocentně koncentrovat. Dnešním tréninkem začíná příprava na Francii."

Většina otázek se samozřejmě točila kolem výkonu rozhodčího Colliny a nařízené penalty. "Chci poprosit - žádné otázky na rozhodčího. Nejsem kompetentní jeho výkon hodnotit," poprosil Chovanec poté, co krátkým ANO odvětil na dotaz, zda stále trvá na svém výroku z předzápasové tiskovky, že Pierluigi Collina je jedním z nejlepších rozhodčí Evropy.

Podobnou křivdu zažil Chovanec již jednou - před lety ještě v roli trenéra Sparty při utkání Ligy mistrů, kdy sudí také nařídil spornou penaltu. "Stalo se to už asi každému trenérovi. Těžko se s tím srovnávám, ale pro hráče je to asi ještě horší."

Výkon svých svěřenců proti favorizovaným Nizozemcům hodnotil reprezentační trenér následovně: "V prvním poločase se zejména záložní řadě nedařilo pokrývat hráče soupeře, z toho pramenila optická převaha Nizozemců. Mohli jsme být nebezpečnější, více si věřit." Pokud něco Chovance v Amsterdamu potěšilo, tak to byla především vůle po vítězství, kterou reprezentanti předvedli.

A ještě něco - přízeň fanoušků. Přímo na stadionu o sobě hlasitě dávalo vědět skoro jedenáct tisícovek krajanů, další od rána okupovali faxové linky a e-mailovou schránku hotelu v Knokke-Heistu. Trenér nezakrýval, že to v něm probouzí velkou hrdost. "Mám radost, že za hráči a týmem stojí tolik fanoušků. Že mužstvu věří a fandí. Věřte mi, hráči to cítí a dodává jim to ohromnou sebedůvěru. Jsem rád, že se český fanoušek zase probouzí," prohlásil s dodal, že očekává příliv fanoušků i na další utkání proti Francii v Brugách. "Musím přiznal, že to je snad ještě krásnější pocit, než jsem zažíval jako hráč před deseti lety na mistrovství světa v Itálii."

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze