Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Teroristé, chuligáni... Chorvaté svalili vinu za vyrovnání na fanoušky

18 2016
St. Étienne (Od našeho zpravodaje) - Za vyrovnávací gól v nastaveném čase nesou část viny naši fanoušci, shodli se chorvatští fotbalisté po remíze 2:2 s Českem. „Jsou to sportovní teroristé, vypadli jsme kvůli nim z rytmu,“ stěžovali si po zápase, který jejich příznivci v závěru přerušili naházením světlic na hřiště.

Do konce zbývalo pár minut a Chorvatsko vedlo 2:1, když jeho fanoušci naházeli na hřiště světlice. Anglický rozhodčí Clattenburg utkání podle pravidel přerušil.

Chorvatští fotbalisté přiběhli před sektor fanoušků a posunky jim dávali najevo, ať přestanou. Češi situaci v klidu sledovali, občerstvili se a soustředili se na poslední minuty zápasu.

„Hráči se přestali koncentrovat,“ litoval chorvatský trenér Ante Čačič. „Plýtvali energií, aby fanoušky uklidnili. Pak už se nedokázali soustředit.“

CHULIGÁNI Chorvatší fanoušci se na tribuně stadionu v St. Etienne během zápasu...
Pořadatelé uklízejí hřiště poté, co ho světlicemi a dělbuchy zasypali...
Bitka chorvatských fanoušků během utkání mistrovství Evropy proti Česku.

Po pár minutách zápas pokračoval. A krátce nato, už v nastaveném čase, zahrál stoper Vida v hlavičkovém souboji rukou. Penalta!

Nařízený pokutový kop suverénně proměnil střídající útočník Necid a rozpoutal českou radost. Po chvilce totiž Clattenburg utkání ukončil, takže reálnou šanci na postup do osmifinále mistrovství Evropy mají nadále oba týmy.

Čeští fanoušci slaví

„Fanoušci ten zápas otočili někam, kam jsme nechtěli... Jak byl zápas přerušen, tak jsme vypadli z rytmu,“ litoval střelec druhého chorvatského gólu Ivan Rakitič.

A autor úvodní trefy Ivan Perišič doplnil: „Po tom přerušení to pro nás bylo těžké, protože jsme vypadli z rytmu. Věnovali jsme energii na to, abychom fanoušky uklidnili.“

Fotogalerie

Česko - Chorvatsko 2:2

Evropská fotbalová unie (UEFA) zahájí v sobotu s Chorvatskem disciplinární řízení. Incident je pro pořadatele nepříjemný i proto, že šampionát probíhá za mimořádných bezpečnostních opatření a stejně fanoušci pronesou na stadion pyrotechniku.

Chorvatsko má přitom s fanoušky problémy dlouhodobě.

„To, co se stalo, je terorismus. Já těm lidem neříkám fanoušci, ale chuligáni. Nemají místo na stadionu. Vždyť se to stalo už v Miláně, když jsme hráli v Itálii. Ničí všechno, o co se snažíme. Devadesát pět procent slušných fanoušků se za ně stydí,“ zlobil se trenér Čačič.

A pokračoval: „Přitom většina se chovala slušně - skákala, fandila a užívala si zápas společně s českými fanoušky. Doufám, že se tu skupinku podaří odhalit a potrestat. Chorvatský svaz dělá všechno, aby takovým věcem zabránil. Tihle lidé jsou strašidelní, děsiví. Omlouváme se. Tohle vážně nejsou fanoušci, ale sportovní teroristi. Moc nás to mrzí. S takovými lidmi nechceme mít nic společného. Můžeme být rádi, že jsme nakonec neprohráli.“

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze