Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Triumf v amazonském pekle, teď vzhůru na Mexiko, těší se v Chorvatsku

CHORVATSKÁ RADOST. K Ivicu Oličovi (vpravo) se sbíhají jeho spoluhráči na oslavu gólu proti Kamerunu. | foto: Dolores OchoaAP

19 2014
Rapsodie v srdci Amazonie. Likvidace kamerunského týmu v hloubi pralesa. Mandžukič a spol. prostříleli cestu ke konečnému zúčtování s Mexikem. Takto emotivně oslavuje chorvatský tisk noční vítězství týmu od Jadranu nad Kamerunem 4:0. Na cestě do druhého kola šampionátu ale ještě není vyhráno, upozorňují média.

Od začátku druhé půle fantasticky nastartované Chorvatsko zdemolovalo Kamerun. Nikdo nemohl čekat, že se Modrič se svými hochy tak dobře zorientují v tropických podmínkách amazonského pralesa - o to víc překvapila jejich převaha, která trvala dlouhých osmdesát minut, píše záhřebský Jutarnji list.

Podle něho chorvatští fotbalisté dorazili afrického soupeře po obrátce výtečným presingem,  precizními přihrávkami a skvěle hrajícími rodáky ze Slavonského Brodu – navrátilcem Mandžukičem a nezničitelným Oličem.

Fotogalerie

„Přesto je největším hrdinou zápasu Ivan Perišič, který předvedl svůj nejlepší výkon v dresu se šachovnicí,“ zmiňuje deník střelce druhého gólu, přičemž nezapomíná na skutečnost, že tým trenéra Kovače ještě zdaleka nemá jistý postup ze skupiny. „Ale ke konečnému zúčtování s týmem Mexika teď chlapci mohou vzhlížet s optimismem, výkon proti Kamerunu je k tomu opravňuje.“

Záhřebský Dnevnik si všímá mimořádně náročných podmínek, v jakých se utkání hrálo. „Bylo patrné, jak Sammer i Rakitič ve středu pole v nefotbalovém prostředí amazonského pekla lapají po dechu a Modrič, evidentně hrající s ne zcele doléčeným chodidlem pravé nohy, předvádí jenj záblesky svého skvostného talentu,“ všiml si list a připomíná, že do vzdáleného Manausu přijelo povzbudit svůj tým 2000 Chorvatů. „Při zápase s Brazílií jich sice bylo pětkrát víc, ale tehdy se nehrálo v největším pralese světa.“.

Podle splitského deníku Slobodna Dalmacija si chorvatský tým po skvělém výkonu dramaticky vylepšil skóre a zvedl sebevědomí. „Musím poděkovat všem, protože odehráli fantastický zápas. Mandža (Mandžukič – pozn.) mi právě řekl, jak nelehké bylo hrát v takovém horku a vlhku, o to víc si vážím výkonu všech hráčů,“ cituje list reprezentačního trenéra Niko Kovače.

Kovač zároveň upozornil, že zápas s Kamerunem už je minulostí. „Za výsledek jsme přešťastní, ale musíme hledět dopředu – čeká nás zápas s Mexikem a v něm půjde o všechno, protože musíme vyhrát. Mexický tým krášlí silný týmový duch, stejně jako agresivita a neustálý presing. Lepší je v útoku, v obraně však má mezery a věřím, že je odhalíme a využijeme jich,“ pravil k rozhodujícímu zápasu, který se hraje v pondělí v Recife.Témata: Chorvatsko
Najdete na iDNES.czmobilní verze