Přípravný turnaj China Cup ovládla Uruguay, po Česku porazila i Wales

Uruguayský útočník Edinson Cavani slaví gól v utkání China Cupu proti Walesu. | foto: Reuters

26 2018
Nejlepším týmem přípravného klání čtyř reprezentačních mužstev v čínském Nan-ningu jsou fotbalisté Uruguaye. Díky gólu Edinsona Cavaniho ze 49. minuty zdolali ve finále turnaje Wales 1:0.

Velšané si závěrečný duel na China Cupu zajistili čtvrteční výhrou 6:0 nad domácím výběrem, Uruguayci v pátečním semifinále porazili 2:0 Česko.

Čína - Česko 1:4

duel o třetí místo

Velkou příležitost měl v prvním poločase Luis Suárez, jenž vystihl nepřesnou malou domů jednoho z Velšanů a obešel i gólmana, z úhlu ale trefil jen bližší tyč. Brankovou konstrukci pak zasáhl ještě jednou.

CHINA CUP

Program a výsledky

Skóre po změně stran otevřel druhý z obávaných útočníků, kteří se prosadili v duelu s Čechy – Edinson Cavani.

Ve 49. minutě měl snadnou pozici, Cristian Rodriguez mu totiž nahrál na malé vápno, odkud se kanonýr Paříže nemýlil. Cavani tak ideálně oslavil jubilejní stý start za národní tým. O chvíli později se jen krátce radoval jeho parťák Suárez, jehož gól na 2:0 neplatil kvůli ofsajdu.

Velšané si příležitosti vytvářeli zejména v první půli a obě – střelu Sama Vokese i dělovku Andyho Kinga – lapil brankář Fernando Muslera, který se i během závěrečného tlaku soupeře postaral o to, že Uruguay ani ve druhém utkání na turnaji neinkasovala.