Chelsea remizovala, Manchester uniká

26 2006
Londýn - Fotbalisté Chelsea doma zaváhali a jejich ztráta na první místo narostla. Ve 20. kole anglické ligy remizovali s Readingem 2:2, lídr soutěže Manchester United naopak porazil Wigan 3:1 a vede o čtyři body. Za Aston Villu hrál český útočník Milan Baroš, ale jeho tým na hřišti Tottenhamu podlehl 1:2.

Na třetí místo se posunul Arsenal, který vyhrál i s přispěním Tomáše Rosického 2:1 na půdě Watfordu a zároveň mu nahrála porážka Liverpoolu 0:1 v Blackburnu.

Arsenal šel do vedení v 19. minutě díky Gilbertu Silvovi, který skóroval po rohovém kopu Rosického, ale domácí vzápětí vyrovnali.

Český záložník předvedl několik vydařených akcí, na začátku druhého poločasu měl dokonce blízko ke gólu, ale brankář jeho prudkou střelu vnějším nártem vyrazil.

V 79. minutě Rosického vystřídal Julio Baptista a uvedl se střelou, která těsně minula tyč. Rozhodnutí tak přinesla až chvíli poté technická střela Van Persieho.

Chelsea ztratila výhru v závěru

Favorizovaná Chelsea přišla o vítězství pět minut před koncem, kdy Ashleymu Coleovi nevyšel odkop, trefil jen spoluhráče Michaela Essiena a brankář Hilário byl proti prudkému míči bez šance.

Na třetí výsledek 3:2 za sebou již Mourinhovi svěřenci nedosáhli, i když autor dvou hlavičkových gólů Drogba se ještě v závěru snažil o hattrick. I tak útočník z Pobřeží slonoviny vede s 12 góly tabulku střelců Premier League.

V předchozím vzájemném utkání se zranili brankáři Petr Čech a Carlo Cudicini. Na trávníku se objevil pouze jeden z přímých účastníků událostí z předchozího duelu ze 14. října: obránce Ibrahima Sonko z Readingu.

Pouze na lavičce zůstal jeho spoluhráč Stephen Hunt, který vážně zranil gólmana Čecha, jenž se poté musel podrobit operaci lebky a zatím chytat nemůže. Se svalovým zraněním je v současnosti na marodce Cudicini, který nedohrál říjnový duel po střetu se Sonkem.

Trenéra Josého Mourinha trápí, že fotbalisté Chelsea v poslední době inkasují příliš mnoho gólů a přičítá to absenci dvou zraněných opor, obránce a kapitána Johna Terryho a brankáře Petra Čecha.

Zatímco v předchozích dvou sezonách při tažení za ligovými tituly jeho svěřenci sbírali jedno čisté konto za druhým, nyní v uplynulých třech zápasech dostali dohromady šest branek.

"Normálně by to byly pro Chelsea tři zápasy s nulou, ale takhle jsme dovolili soupeřům šestkrát skórovat," řekl Mourinho novinářům po dnešním zápase s Readingem.

"Když ztratíte více než jednoho klíčového hráče, znamená to velký problém. My jsme přišli o Petra (Čecha) a Johna (Terryho) a máme velké potíže. Momentálně dostáváme příliš mnoho branek," posteskl si portugalský kouč, jenž nedávno v rozhovoru pro britská média zařadil Terryho i Čecha mezi devítku nepostradatelných hráčů.

Hvězdou Cristiano Ronaldo

Hvězdou utkání Manchesteru United s Wiganem byl Cristiano Ronaldo, jenž nastoupil až po přestávce a dvěma zásahy během šesti minut rozhodl. V 51. minutě sice neproměnil penaltu, ale z následné dorážky již uspěl.

Baroš hrál celý zápas

Celé utkání v dresu Aston Villy odehrál český reprezentant Milan Baroš, jenž se ale neprosadil a jeho tým navíc podlehl 1:2 Tottenhamu. Hotspur zvítězili doma podvanácté za sebou. Jejich výhru zařídil dvěma góly kanonýr Defoe, o kterého se podle britských médií zajímá právě Aston Villa.

V úspěšném tažení pokračuje Portsmouth, který se udržel na špici tabulky díky vítězství 2:1 na půdě West Hamu. Londýnský tým prohrál poprvé ve třetím duelu pod novým trenérem Alanem Curbishleym.

Výsledky 20. kola:
Chelsea - Reading 2:2
(38. a 72. Drogba - 67. Lita, 85. vlastní Essien), West Ham United - Portsmouth 1:2 (81. Sheringham - 17. a 38. Primus), Tottenham - Aston Villa 2:1 (58. a 77. Defoe - 81. Barry), Blackburn - Liverpool 1:0 (49. McCarthy), Bolton - Newcastle 2:1 (32. vlastní Ramage, 57. Anelka - 8. Dyer), Everton - Middlesbrough 0:0, Manchester United - Wigan 3:1 (47. a 51. C. Ronaldo, 59. Solskjaer - 90. Baines), Sheffield United - Manchester City 0:1 (78. Ireland), Watford - Arsenal 1:2 (23. T. Smith - 19. Gilberto Silva, 83. Van Persie)