Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Chelsea má pro Essiena letadlo

25 2005
Londýn - Ghanský reprezentant Michael Essien si zřejmě na začátku roku zahraje ještě více, než sám čekal. Na přelomu ledna a února bude svoji zemi reprezentovat na africkém mistrovství v Egyptě, ale o jeho služby nechce přijít ani Chelsea. Londýnský klub je proto připraven hráče do Británie dopravit soukromým letadlem.

Plán je takový, že by Essien v Egyptě odehrál zápas, sedl by do letadla a zamířil si na utkání do Anglie. Hned po něm by se vrátil k reprezentačním spoluhráčům.

Ghanský trenér Ratomir Dujkovič není tímto plánem vůbec nadšen agentuře AFP si postěžoval, že má obavy, že to pro Essiena bude příliš vyčerpávající program, který by na něm mohl zanechat v dalším průběhu sezony následky.

Ghana je jedním ze soupeřů českých fotbalistů na mistrovství světa a Essien její největší hvězdou.  Dujkovič doufá, že se najde nějaké přijatelnější řešení.

Navrhl Chelsea, že může přílet Essiena na turnaj odložit na co nejpozdější datum. Podle pravidel FIFA musí klub hráče uvolnit pro reprezentaci sedm dní předem. Dujkovič slíbil, že na tomto pravidlu nebude trvat.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze