Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Chci začít novou etapu, tvrdí fotbalový reprezentant Fillo

Český reprezentant Martin Fillo (v červeném) a Ihor Koroteckyj z Ukrajiny bojují o míč v utkání kvalifikace fotbalového ME hráčů do 21 let, | foto: Němec ZdeněkČTK

5 2009
Na pokoji jabloneckého hotelu spí při reprezentačním srazu bývalý plzeňský hráč Martin Fillo s kamarádem z Viktorky Davidem Limberským. Vedlejší pokoj okupuje další viktorián Daniel Kolář s libereckým gólmanem Zlámalem.

A všichni nováčci Strakova výběru mají jedno společné - dostat v dnešním zápase s Maltou důvěru trenéra a přesvědčit. Jeho i fanoušky, že na reprezentaci mají.

"Je to hrozně důležitý zápas. Kariéra je běh na dlouhou trať, ale tenhle zápas může napovědět, jak to se mnou a reprezentací může vypadat dál," míní 23letý záložník norského Vikingu Stavanger Martin Fillo. V Jablonci si chce i spravit náladu ze zatím nevydařené sezony. Viking je totiž po 10 kolech až dvanáctý.

Martine, tento reprezentační tým je specifický, tvořený hlavně z nováčků. Jaká jste parta?
Jsem hrozně rád, že tady můžu být. A je to tu v klidu, strašně přátelské, všichni kluci se vlastně znají z mládežnických reprezentací nebo z ligy. Atmosféra je pohodová. Doufám, že nás trenér stihne na zápas s Maltou připravit takticky, těším se a věřím, že to vyjde dobře.

Co trenér František Straka a jeho pověstné hecování?
Já jsem trenéra Straku zažil už v Plzni, takže mě moc nepřekvapí tím, že s námi hraje bago i fotbálek.

Jak vypadá váš denní program?
Přiletěl jsem v úterý rovnou na sraz. Trenér měl krátký proslov, pak byla schůzka s novináři a odjeli jsme do Jablonce na hotel. Tady máme odpoledne trénink a dopoledne strečink, protažení nebo procházku. Normální program, podobný jako s jednadvacítkou. Jenom zájem médií je asi desetkrát větší.

Zvládáte ho?
Jsem už v pohodě. Když jsem přišel do Norska, byl kolem toho strašný humbuk. Takže zájem novinářů už mi nevadí.

Trenér Straka se nechal slyšet, že vám chystá také jeho pověstné tataráčky. Už je servíroval?
Ještě ne. Nevím, jestli bude něco před zápasem nebo ne, zatím tu máme normální jídlo.

Berete zápas s Maltou jako výzvu dokázat, že do nároďáku patříte i do budoucna?
Určitě. Doufám, že mě trenér nominuje a rád bych tím začal další etapu v nároďáku. To je běh na dlouhou trať a není to o jednom zápase. Tenhle je ale pro mě hodně důležitý a napoví o tom, co bude dál.Najdete na iDNES.czmobilní verze