Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Chci dělat fotbal s Ivanem Haškem, říká Vinš, kandidát na předsedu svazu

Luděk Vinš, kandidát na předsedu fotbalového svazu | foto: ČTK

16 2009
Spojení s Ivanem Haškem. To je pro Luďka Vinše, kandidáta na šéfa českého fotbalu, ideální varianta. "Je to moje velké přání, abychom spolupracovali. A pevně věřím, že k tomu dojde," řekl Vinš čtenářům iDNES.cz v on-line rozhovoru.

Sedmačtyřicetiletý šéf žižkovského klubu jako první v minulých dnech ohlásil kandidaturu na post předsedy Českomoravského fotbalového svazu. Volby se konají 27. června.

Přesto široká veřejnost na místě předsedy vidí právě Haška, současného kouče arabského Al Ahlí. "Pro mě je Ivan Hašek nejvhodnější trenér pro národní mužstvo. Ale záleží na jeho rozhodnutí. Už jsem mu tuto spolupráci navrhl koncem loňského roku," přiznal Vinš v odpovědích..

on-line rozhovor

Odpovědi Luďka Vinše najdete zde

Jestli bude Hašek kandidovat, k tomu se současný trenér Al Ahlí dosud nevyjádřil. Vinš už svou koncepci představil.

"První kroky, které bych v případě zvolení udělal, by byla profesionalizace svazu. Aby fungoval jako firma. To je nevyhnutelné," sdělil čtenářům iDNES.cz.

"Nejdůležitější teď je, aby se fotbalové hnutí spojilo a nebylo roztříštěné jako dosud. To je základ pro další práci. Lidé nezatížení minulostí jistě v hnutí existují a jistě by byli ochotni pomoci."

Vinš odpovídal na otázky v jednom ze salónků hotelu Čechie. Dal si kávu, nasadil brýle a zahleděl se to počítače.

Dostával dotazy ke kandidatuře na předsedu svazu, k neutěšeným výsledkům Žižkova, ke kauze dvou klubů, které mají v názvu Bohemians. A také k posledním událostem v reprezentaci.

"Pokud jde o hříšníky, kteří to už udělali opakovaně, vyřadil bych je z reprezentace natrvalo," řekl k večírku některých reprezentantů po prohraném kvalifikačním utkání se Slovenskem. "Ale hráče bych předtím určitě vyslechl."

Vinš je pro vybudování Národního stadionu s kapacitou kolem 50 000 diváků. "Sloužil by nejen národnímu mužstvu, daly by se tam pořádat i jiné akce."

Kdo je Luděk Vinš

Rodák z Prahy Vyrůstal v Karlíně, fandil fotbalové Spartě a hrál basketbal. Sedmačtyřicetiletý pražský podnikatel vystudoval ČVUT a podniká od roku 1992. Kromě jiného nyní řídí Strojexport, Palác Fénix, PublicCom a hotel Čechie.

Před čtyřmi lety neúspěšně kandidoval na šéfa golfové federace. Neuškodí mu teď, že na Žižkově pracoval Ivan Horník, černá postava z korupční aféry? "Kdybych v té době Viktorce šéfoval, tak nekandiduju. Dnes je klub očištěn," tvrdí.

V současné době Vinše nejvíc trápí takřka beznadějné postavení žižkovských fotbalistů v tabulce první ligy: sedm kol před koncem patnácté místo a osmibodová ztráta na nesestupovou příčku.

"Tohle mi někdo určitě vpálí do očí. Přesto jsem ale přesvědčený, že při své kandidatuře na prvního muže českého fotbalu nenabízím špatnou cestu." poznamenává Vinš.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze